Informacje z figurkowego rynku (20.05.2016)

Informacje z figurkowego rynku (20.05.2016)

W tym tygodniu mamy dla Was sporo informacji o nowościach, a wśród nich kolejne debiuty i to bardzo udane. Jeden z nich historyczny, a drugi o nieco lżejszej tematyce. Miłej lektury!

Altores Studio

Altores zaprezentował najnowszą figurkę przygotowaną przez Olega Pogosyana. Knight in Jerusalem reprezentuje skalę 1/30. W pudełku z figurką mają znaleźć się elementy żywiczne i metalowe. Jeżeli chodzi o wygląd, to nie można się do niczego przyczepić. Poza jest naturalna, a detale są ładnie odwzorowane.

Knight in Jerusalem Knight in Jerusalem Knight in Jerusalem Knight in Jerusalem

Victory Miniatures

Victory uzupełniło swój katalog o trzy pozycje. Są to 16th Regiment Light Dragoons 1815 w skali 150mm oraz dwie wersje Mountie (RCMP) Sergeant (salutujący i w pozycji spocznij), obie w skali 120 mm.

Light Dragoons 120mm Sergeant, saluting 120mm Sergeant, at ease.

Mitches Military Models

Najnowsza propozycja od MMM w skali 120 mm to US Navy SEAL Sniper with TAC-338. Za wygląd miniatury odpowiada Maurice Corry. Tak jak w większości figurek tego autora, tak i ta posiada ładnie przygotowane detale i naturalnie wyglądającą pozę.

Sniper Sniper Sniper

Sniper Sniper Sniper

Ellie’s Miniatures

W kategorii zapowiedzi mamy nową figurkę żywiczną w skali 75 mm. Confederate Trooper 1864 jest w końcowym etapie przygotowania i niedługo powinien trafić do sprzedaży. Jak na razie wygląda zachęcają i gorzej raczej być nie powinno.

Confederate Trooper Confederate Trooper Confederate Trooper

Stormtroopers

Major 9th Chevau Leger Lanciers 1813 został przygotowany w skali 1/10 przez Grega Girault. Drugą z nowości jest Lychee Priest autorstwa Raffaela Picci. Popiersie może wydawać się Wam znajome gdyż wcześniej było dostępne ze znaczkiem Forged Monkey. Tutaj też mamy do czynienia ze skalą 1/10.

Major priest

Qing Yi Miniatures

Na rynku pojawiła się nowa firma – Qing Yi Miniatures. Od razu do sprzedaży trafia sześć figurek żywicznych w skali 54 mm, wszystkie wyrzeźbione przez Qing Yi.

QY32001 – Major of US 101 Airborne Division
QY32002 – First Lieutenant of US 101 Airborne Division
QY32003 – Staff Sergeant of US 101 Airborne Division
QY32004 – Captain of US 101 Airborne Division
QY32005 – Second Lieutenant of US 101 Airborne Division
QY32007 – Kurt Meyer „Panzermeyer”

Airborne Division Airborne Division

Airborne Division Airborne Division

Airborne Division Airborne Division

Airborne Division Airborne Division

Airborne Division Airborne Division

Meyer Meyer

Life Miniatures

Life zapowiedział nowe popiersie „Sea Wolf”, WWII German U-Boat Commander. Podwodniaka przygotował Sang-Eon Lee w skali 1/10. Oczywiście zamawiać bez wahania.

Sea Wolf

La Meridiana

Włoska firma pokazała w tym tygodniu dwie nowości. CSA Harvey’s Scout, 1865 to popiersie w skali 1/10. Natomiast Peasant, Siena Militia, 13th Century jest figurką żywiczną w skali 75 mm. Ich autorem jest wywołany kilka linijek wyżej Greg Girault.

CSA Harvey's Scout La_Meridiana_11

Scibor Miniatures

Polska firma zaprezentowała dwa nowe zestawy w skali 28 mm. Są to SF Archangel i Dwarf Lord on Mountain. W obu miniaturach znajdziecie mnóstwo ładnie przygotowanych detali. Zwłaszcza skrzydła archanioła przykuwają uwagę.

Archangel Dwarf

Clay Dreams Miniatures

Clay Dreams zaprezentowało dwie figurki o rozmiarze 60 mm. Lukeko i Kylo Ken dostępne są jako produkty w limitowanej edycji. Można je zamawiać pojedynczo lub w zestawie. Kylo Ken może być zamówiony w wersji z kapturem lub bez.

Lukeko Lukeko Lukeko

Kylo Ken Kylo Ken

Korchagin Studio

Najnowszą figurkę dla Korchagin Studio przygotował Igor Kordukov. Russian warrior 14th century reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest w żywicy. Figurka wygląda całkiem fajnie, tylko na niektórych ujęciach wygląda jakby rozkrok był nieco za duży i przez to nienaturalny.

Russian warrior Russian warrior Russian warrior

Russian warrior Russian warrior Russian warrior

Jeff Shiu’s Miniatures

Część z Was pamięta zapewne zestaw Dragona w skali 1/35 z box artem Rona Volstada. Tym razem Jeff Shiu przygotował na jego podstawie swój zestaw Fallschirmjagers /W 2.8cm sPzB41 Gun (Eastern Front 1943). Odlewane w skali 1/16 miniatury wyglądają bardzo interesująco i powinny znaleźć wielu nabywców.

Fallschirmjagers Fallschirmjagers

Fallschirmjagers zq1

United Empire Miniatures

UEM zaprezentował popiersia w skali 1/10 Prince Potemkin & Catherine ll the Great 1784. Ich autorem jest Pavol Ovecka. Ten utalentowany rzeźbiarz spisał się znakomicie po raz kolejny.

Prince Potemkin & Catherine ll the Great Prince Potemkin & Catherine ll the Great Prince Potemkin & Catherine ll the Great Prince Potemkin & Catherine ll the Great

Mantis Miniatures

Mantis przygotował nowe zestawy w skali 1/35. Hleder Agostinho odpowiada za wygląd WWI German Stormtrooper i WWI Imperial German Officer (które możecie nabyć także w zestawie 35089 – WWI German Soldiers lub 35090 – WWI Imperial German Army ). Pojawiły się również zestawy zwierząt, które urozmaicą Wasze scenki: 35091 – Animals Set 24; 35092 – Animals Set 25.

German Soldiers German Soldiers German Soldiers

German Soldiers Animals Animals

Cartoon Miniatures

Cartoon Miniatures debiutuje z bardzo interesującymi figurkami w dwóch seriach: Tail Brotherhood oraz Pirates of EverSeas. Do serii „ogoniastej” zaliczamy zestawy Boromouse – warrior of Mouse Thirith; Aramouse son of Aratail heir of Isilcrunch; Graydalf – Mousethrandir. Ich autorem jest Stepan Nikolaev. W serii drugiej ukazały się Captain Barbos; Pirate Adelaide; Captain Davy Big Claw. Te miniatury przygotował Alexander Kovalev. Figurki odlewane są w żywicy, w skali 40 mm. Duże brawa także za box arty dla Stanislava Kurylenki (Tail Brotherhood) i Alexandra Kataurova (Pirates of EverSeas).

Tail Brotherhood 0AU3WAGXr4Q (1)

Tail Brotherhood Tail Brotherhood Tail Brotherhood

Tail Brotherhood Tail Brotherhood Tail Brotherhood

Tail Brotherhood Tail Brotherhood S16_4615

Pirates of EverSeas Pirates of EverSeas Pirates of EverSeas

Pirates of EverSeas Pirates of EverSeas Pirates of EverSeas

Pirates of EverSeas Pirates of EverSeas Pirates of EverSeas

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *