Nowości na koniec wakacji (25.08.2016)

Nowości na koniec wakacji (25.08.2016)

Wakacje dobiegają końca, a to oznacza powroty do szkoły, więcej pracy, korki na ulicach i zwiększoną dawkę stresu z tym związaną. Odpoczynek po ciężkim dniu mogą Wam zapewnić chwile spędzone z pędzelkiem w ręku. I tu pojawia się Figus.pl z propozycjami najnowszych figurek.

Frank Miniatures

Danish Warrior reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z żywicy. Za wygląd figurki odpowiada Greg Girault. Miniatura prezentuje się dobrze. Poza jest dynamiczna i wygląda naturalnie. Detalom także nie można nic zarzucić.

Danish Warrior Danish Warrior

Aradia Miniatures

Najnowsza propozycja od Aradii reprezentuje skalę 32 mm, odlewana jest z żywicy i nosi tytuł Selvambi. Figurkę stworzył Olivier Bouchet. Wygląda ona oryginalnie, ale jakoś specjalnie nie zachwyca.

Selvambi Selvambi Selvambi

Bonapartes Military Miniatures

Bonapartes zaprezentował trzy nowe zestawy, wszystkie przygotowane przez Richarda Baileya. Cuirassier to figurka 90 mm. Jest ona dostępna w wersji z koniem lub bez. Bavaria Chevaulegers Trooper Mounted Bust jest popiersiem w skali 230 mm, a Helvetic Confederation Drummer to jeszcze nie figurka i już nie popiersie, ale w skali 180 mm. W każdym z zestawów znajdują się elementy żywiczne i metalowe. Podobnie jak wszystkie poprzednie produkty Bonapartes, tak i w tym wypadku możecie liczyć na najwyższą jakoś detali.

Cuirassier Cuirassier Cuirassier

Cuirassier Cuirassier Cuirassier

Bavaria Chevaulegers Trooper Bavaria Chevaulegers Trooper

Bavaria Chevaulegers TrooperBavaria Chevaulegers Trooper Bavaria Chevaulegers Trooper

RB47aHelvetic Confederation Drummer Helvetic Confederation Drummer Helvetic Confederation Drummer

Young Miniatures

D-DAY Normandy 1944, 1st infantry Division to najnowsze popiersie od Young Miniatures, oczywiście w skali 1/10. Autorem popiersia jest Young B. Song, a karabin M1917A1 przygotowała firma DEF Model. W pudełku znajdują dwadzieścia dwa elementy żywiczne.

1st infantry Division 1st infantry Division 1st infantry Division

1st infantry Division 1st infantry Division 1st infantry Division

Albino Raven Miniatures

Albino Raven kontynuuje serię figurek rosyjskich żołnierzy. Właśnie ma się ukazać miniatura Modern Russian Soldier. Wojak uzbrojony jest w AK-12 (nabyty oczywiście w najbliższym sklepie surwiwalowym). Figurka żywiczna w skali 120 mm powstała w wyniku skanu 3D.

Modern Russian Soldier Modern Russian Soldier Modern Russian Soldier

Modern Russian Soldier Modern Russian Soldier

Figurinistanbul

Vecihi Hurkus 1896-1969 – Turkish Pilot WW I to popiersie w skali 1/10. Składa się ono z czterech części żywicznych. Popiersie zostało wyrzeźbione przez Ulukana Tasarıma. Na pewno oryginalna tematycznie i niezłe w wykonaniu.

Turkish Pilot Turkish Pilot Turkish Pilot

Altores Studio

Altores zapowiedział wypuszczenie pierwszego popiersia pod swoim szyldem. Jest to Medieval Footman w skali 1/10. Popiersie przygotował Alexander Derjabin.

Medieval Footman Medieval Footman Medieval Footman Medieval Footman

Elan 13

Robert Lane przygotował nową figurkę pilota. German WW1 Hussar Pilot reprezentuje oczywiście skalę 1/32 i odlewany jest z żywicy. Niestety do jej prezentacji będziecie potrzebowali fragment scenki, gdyż nasz pilot czuje się bardzo zrelaksowany i opiera się, w przypadku box arta o śmigło samolotu.

German WW1 Hussar Pilot German WW1 Hussar Pilot German WW1 Hussar Pilot

Stormtroopers

Stormtroopers zapowiedział figurkę, która premierę będzie miała na Euro Militaire. Chodzi o Wigfall flag , 1st Texas Infantry ACW. Autorem miniatury w skali 90 mm jest Carl Reid. Figurka wygląda bardzo zachęcająco.

Wigfall flag

La Meridiana

Dwie nowości ukazały się nakładem La Meridiany. Pierwszą z nich jest CSA 20th Tennessee Infantry, czyli popiersie 200 mm przygotowane przez Chevalier i Zapatero. Drugą z nowości jest Alce. Łosia w skali 1/30 wyrzeźbił Stefano Sartorello. Obie figurki odlewane są z żywicy, a egzemplarze promocyjne pomalował Danilo Cartacci.

Tennessee Infantry Tennessee Infantry Tennessee Infantry

Tennessee Infantry Tennessee Infantry Tennessee Infantry

Alce Alce Alce Alce

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *