20 lat Pegaso i inne nowinki figurkowe

20 lat Pegaso i inne nowinki figurkowe

Kolejne zestawie figurkowych nowości przynosi długą listę nowych figurek w skali 1/35, chociaż figurek w skali 75 mm też nie brakuje. Jest też jedna niespodzianka. Pegaso Models świętuje dwudzieste urodziny i z tej okazji przygotowało limitowaną edycje figurki. Wszystkie szczegóły znajdziecie oczywiście poniżej.

Corpus

Węgierska firma wypuściła miniaturę  German Soldier. Autorem tej żywicznej figurki w skali 1/35  jest Krisztian Bodi. Jak można się spodziewać figurka jest bardzo ładnie przygotowana. Dzięki temu może być prezentowana samodzielnie, bez konieczności odwracania od niej uwagi zbędnymi dodatkami.

german-soldier

Evolution Miniatures

Dwie nowe figurki przygotował Evolution Miniatures, obie oczywiście w skali 1/35. Pierwsza z nich to US Special Forces Operator in Fight (#3), Afghanistan 2001-2003, a druga to Modern Russian Tankman. Obie miniatury prezentują się bardzo dobrze. Detale wyglądają ładnie, a pozy są naturalne.

CzołgistaKomandos

Soga Miniatures

„The Road to the East” to seria żywicznych figurek niemieckich żołnierzy w skali 1/35 pokazujących ich podczas przemarszu. Miniatury zostały przygotowane na podstawie zdjęć, dzięki czemu nie powinniśmy mieć żadnych zarzutów pod adresem oporządzenia, czy pozy. Wkrótce powinny pojawić się następne figurki z tej serii, a na razie dostępne są:

3530 – The German infantryman on march, 1939-42

3531 – The German infantryman with anti-tank rifles PzB-39

3532 – The German machine gunner on march

3533 – The German infantryman on march, 1939-42

3534 – The German machine gun MG 34 team on march, 1939-42 (2 figures)

3535 – The German infantrymans on march, 1939-42 (2 figures)

German infantryman German infantryman German infantryman

German infantryman German infantryman German infantryman

Nato in Miniatures

Jeżeli interesują Was współczesne konflikty zbrojne i brakuje Wam figurek o tej tematyce, to Nato in Miniatures przychodzi Wam z pomocą. Firma ta właśnie zapowiedziała nowe zestawy miniatur w skali 1/35:

PMC-3 – Mercenary with UMP45

PMC-4 – Mercenary with a shotgun

PMC-5 – PMC team

PMC-6a – PMC sniper with PSG- 1 (zestaw zawiera podstawkę)

PMC-6b – PMC sniper with PSG- 1 (zestaw nie zawiera podstawki)

Brit-002 – British Machine Gunner with Browning 50 caliber

PMC PMC PMC PMC

PMCPMC Snajper Snajper

Brytujczyk Brytyjczyk

Scale 75

Dwie nowe figurki w tytułowej skali 75 mm pojawiły się w ofercie hiszpańskiego producenta. Pierwsza z nich to Pickett`s Shame, 1863. Rewelacyjne detale i dość interesująca poza sprawiają, że aż się chce rzucić w wir pracy nad tą miniaturą. Uwagę przykuwa nie tylko oporządzenie, ale również umiejętnie wykonane ubytki w odzieży. Druga figurka reprezentuje szeroko rozumiany nurt fantasy. Krull Baal również posiada ładne detale i miłośnikom tego rodzaju figurek powinien się spodobać. Oprócz nowości figurkowych, Scale 75 zaprezentował również nowy zestaw farb akrylowych Sky and Ice, Blue Paint Set. W zestawie znajduje się osiem buteleczek po 17 ml każda oraz ulotka z instrukcją.

Pickett`s Shame Pickett`s Shame Pickett`s Shame

Pickett`s Shame Krull Baal Krull Baal

Krull Baal Krull Baal Krull Baal

Sky and Ice Sky and Ice

Pegaso Models

Pegaso świętuję swoje dwudzieste urodziny. Z tej okazji zapowiedziano specjalną limitowaną serię 300 podpisanych figurek 42nd Royal Highlanders Standard Bearer, 1815. Miniatura 75 mm składa się z osiemnastu metalowych elementów i jak to przy Pegaso zwykle bywa, wygląda rewelacyjnie. Szykujcie zatem swoje karty kredytowe.

Szkot 42nd Royal Highlanders 42nd Royal Highlanders 42nd Royal Highlanders

Jeff Shiu’s Miniatures

Zestaw dwóch figurek w skali 1/16 został przygotowany przez Jeffa Shiu. German Paratroopers in Crete, May 1941 reprezentują stateczne pozy, które wyglądają naturalnie. Detale zostały przygotowane bardzo ładnie. Nie można mieć żadnych zarzutów do odwzorowania mundurów i oporządzenia, czyli kolejna udana nowość od tego producenta.

German Paratroopers German Paratroopers German Paratroopers

Tartar Miniatures

Miniatura Man at Arms, 14th century, w skali 75 mm prezentuje się bardzo interesująco. W pudełku znajduje się piętnaście elementów z żywicy. Figurka posiada ładne detale. Zarówno zbroja, jak i ubranie zostały starannie przygotowane i to od modelarza będzie zależało czy należycie wyeksponuje wszystkie zalety tej figurki.

Man at Arms Man at Arms Man at Arms Man at Arms

United Empire Miniatures

Niezwykle udane popiersie zaprezentowało UEM. Cheyenne Chief, 1875 to żywiczne popiersie w skali 1/10. Posiada ono przepiękne detale, które przy odrobinie wysiłku włożonego w malowanie przyniosą pierwszorzędny efekt końcowy.

Cheyenne Chief Cheyenne Chief

Bonapartes Military Miniatures

Kolejne popiersie w tym zestawieniu to Samurai. Żywiczne popiersie zostało przygotowane Richarda Bailey’a w skali 300 mm. Trzeba przyznać, że autor spisał się pierwszorzędnie. Każdy z detali został pięknie odwzorowany i nie pozostaje nic innego jak utrzymać tak samo wysoki poziom podczas malowania.

Samurai Samurai Samurai Samurai

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *