Bardzo udane rozpoczęcie jesiennego sezonu figurkowych nowości

Bardzo udane rozpoczęcie jesiennego sezonu figurkowych nowości

Część z Was właśnie rozpoczyna nowy rok szkolny. Wrzesień to jednak jeden z przyjemniejszych miesięcy dla modelarzy figurkowych. Wielkimi krokami zbliża się Euro – Militaire, a to oznacza wzmożoną aktywność na rynku. Co zatem nowego zagościło na sklepowych półkach w pierwszym tygodniu września?

MJ Miniatures

MJ Miniatures to nowa marka na figurkowym rynku i pierwszym popiersiem w ofercie jest German Gebirgsjäger in WW2, w skali 1/10. Popiersie zostało przygotowane przez Carla Reida i składa się z 19 elementów żywicznych i drutu. Ilość elementów jest dość duża jak na popiersie, ale jest ona podyktowana ilością wyposażenia, które dźwiga wojak. Miniatura jest przepięknie przygotowana i posiada rewelacyjne detale. Jest to jedna z najlepszych miniatur, które ostatnio zostały przedstawione.

GebirgsjägerGebirgsjägerGebirgsjägerGebirgsjäger

GebirgsjägerGebirgsjägerGebirgsjägerGebirgsjäger

Andrea Miniatures

Najnowszy zestaw rodem z Hiszpanii to Highway 66. Zestaw przygotowany został w skali 54 mm, a zawiera 12 metalowych elementów. W zestawie znajduje się również blaszka z okularami oraz arkusik kalkomanii. Propozycja wydaje się być dość interesująca i dająca wiele możliwości. Kwestią otwartą pozostaje tylko jak bardzo modelarz będzie chciał wzbogacić motocykl o wszelkie detale.

Highway 66Highway 66Highway 66Highway 66

Grenadier Miniatures

 uards Camel Corps Private, Sudan 1885 to pierwsza z miniatur z zapowiedzianą premierą na Euro. Ładnie przygotowana rzeźba to z pewnością atut tego popiersia. Wadą może być ograniczona dostępność, ze względu na zapowiedź specjalnej edycji na Euro.

Grenadier

Galapagos Miniatures

Kolejne popiersie to Kazhatdram w skali 1/10. Jest to drugie popiersie tej firmy i muszę przyznać że całkowicie odbiega od stylu zaprezentowanego właśnie przy okazji pierwszego zestawu. Nie mogę powiedzieć, że jest złe. Jest całkowicie inne i skierowane do zupełnie innego grona modelarzy, którzy być może docenią ten zestaw (ja do nich nie należę). Tak więc ten zestaw polecamy tylko miłośnikom tego typu figurek.

KazhatdramKazhatdramKazhatdramKazhatdram

Knight Models

Knight Model rozpoczyna nową linię miniatur w postaci popiersi bohaterów Władcy Pierścieni. Jako pierwsza na sklepowe półki trafia miniatura Boromira w skali 1/10. Podobieństwo do Seana Beana jest duże, a detale wydają się być bardzo dobrze odwzorowane. Miłośnicy serii o przygodach Hobbita powinni być zadowolenia. Ciekawe, który z bohaterów zostanie przedstawiony jako następny.

BoromirBoromirBoromirBoromir

Young Miniatures

Dość dużym zaskoczeniem była dla mnie najnowsza propozycja Young Miniatures. US Navy SEAL Vietnam to popiersie składające się z 12 elementów żywicznych. Oczywiście dostajemy produkt najwyższej jakości, z ostrymi  detalami i dużą dbałością o wykończenie. Jak zwykle do zakupu zachęca inspirujący box art, który jest tylko sugestią, gdyż opcji malowania jest znacznie więcej.

US Navy SEALUS Navy SEALUS Navy SEAL

US Navy SEALUS Navy SEALUS Navy SEAL

Vertigo Miniatures

Znudzeni mundurami? To może coś bardziej swobodnego w postaci najnowszego popiersia Vertigo – Brigand. Miniatura w skali 1/9 powinna spodobać się większości z Was. Detale zostały dobrze przygotowane, a twarz wydaje się być niepowtarzalna i dobrze dobrana do naszego rabusia. Czy warto pokusić się o zakup tej pozycji? Myślę, że tak.

BrigandBrigandBrigandBrigand

Benny’s Casting Lab

Kolejna nowa marka na figurkowym rynku. Jako debiut wybrano popiersie Hector, Prince of Troy. Miniatura została przygotowana w skali 250 mm w formie popiersia V. Dzięki temu wygląda na zbalansowaną i sprawia lepsze wrażenie podczas jej podziwiania. Na pierwszy rzut oka temu zestawowi nie można nic zarzucić, a odrobina wysiłku włożona w malowanie pozwoli się cieszyć ładnie prezentującym się popiersiem.

Hector, Prince of TroyHector, Prince of TroyHector, Prince of TroyHector, Prince of Troy

Irbis Miniatures

Na zakończenie jeszcze jedna pełna figurka od producenta, którego do tej pory nie mieliśmy wspominać, czyli Zaporozhian Cossack Taras Bulba od Irbis Miniatures. W zestawie przygotowanym w żywicy, w skali 75 mm otrzymujemy możliwość wyboru między dobytą i schowaną w pochwie szablą. Figurka wygląda bardzo ładnie, a dynamiczna naturalnie wyglądająca poza dodaje jej atrakcyjności.

Zaporozhian CossackZaporozhian CossackZaporozhian CossackZaporozhian Cossack

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *