Czerwcowe nowości (2.06.2017)

Czerwcowe nowości (2.06.2017)

Wszyscy jesteśmy dziećmi. Wiem, że część z Was uważa, że ta teoria jest naciągana, a i znajdzie się sporo osób, które uznają to za obelgę. Ale to twierdzenie jest prawdziwe, więc dlaczego przy okazji fundowania dzieciakom prezencików z okazji Dnia Dziecka nie zafundować sobie jakiejś nowej figurki? Może któraś z poniżej przedstawionych nowości stanie się właśnie takim lekko spóźnionym prezentem.

Black Dog

Czeska firma wypuściła miniatury brytyjskich mechaników z okresu Wielkiej Wojny. Są one dostępne pojedynczo jako RFC Mechanic N°1 i RFC Mechanic N°2 oraz w zestawie  RFC Mechanics Set. Figurki wyrzeźbił w skali 1/32 Radek Tomanec. Ponadto dostępne są nowe podstawki tego producenta w skali 1/35: Destroyed US M2 Base,  Sanbags Base, Post-apocalyptic Wall Base. Wszystkie zestawy odlewane są z żywicy.

RFC Mechanic RFC Mechanic RFC Mechanic

Base Base

Base Base

Base

Evolution Miniatures

Evolution wypuściło dwie figurki sowieckich żołnierzy: EM-35148 Soviet Soldier WW II i EM-35149 Soviet Soldier WW II 1943-45. Wśród nowości są także zestawy dodatków do dioram: EM-350010 Old TV, EM-350011 Roadside Water Pump, EM-350012 Electric Motor – 2 pieces. Wszystkie zestawy odlewane są z żywicy w skali 1/35.

 Soviet Soldier  Soviet Soldier TV

Silnik Pompa

United Empire Miniatures

UEM wypuściło popiersie Maximilian l 1486-1519, Holy Roman Emperor, German King-Archduke of Austria. Jego autorem jest Pavol Ovecka, a za wygląd box arta odpowiada Danilo Cartacci. Odlew żywiczny w skali 1/10.

Maximilian l Maximilian l

 

La Meridiana Miniatures

 Antonio Zapatero jest autorem najnowszych propozycji La Meridiany. Ottawa Chief oraz Louis Joseph de Saint Vevan Marquis de Moncalm reprezentują skalę 54 mm i odlewane są z metalu. A to jak miniatury mogą wyglądać po skończeniu wiemy dzięki pracy Gustavo Gila Camposa.

Ottawa Chief Ottawa Chief Ottawa Chief

Ottawa Chief Louis Joseph de Saint Louis Joseph de Saint

Louis Joseph de Saint Louis Joseph de Saint Louis Joseph de Saint

PF Works

Misericordia to najnowsza propozycja od PF Work. Za jej wygląd odpowiada Pedro Fernández. Miniatura ma 82 mm wysokości i odlewana jest z żywicy. Pudełko zdobi egzemplarz pomalowany przez Maya Aguilara.

Misericordia Misericordia Misericordia

Misericordia Misericordia Misericordia

Misericordia Misericordia Misericordia

Armor 35

Tank Girl została przygotowana przez Svetlanę Rykunovą i dostępna jest w skali 1/35 oraz 1/16. Miniatura odlewana jest z żywicy.

Tank Girl Tank Girl Tank Girl Tank Girl Tank Girl

Altores Studio

Dimitrij Szewcow przygotował dwie figurki dla Altoresa. Są to The Byzantine archer 10th c. i The Byzantine Warrior of the 10th c. Miniatury odlewane są z żywicy, w skali 75 mm.

The Byzantine archer The Byzantine archer The Byzantine archer

The Byzantine archer 2017-06-02 07.09.01 2017-06-02 07.06.48

The Byzantine Warrior The Byzantine Warrior

Scale 75

Hiszpańska firma przedstawiła listę nowości na czerwiec. W skali 35 mm ukazały się figurki Rollo oraz The Last Chance. Skalę 75 mm reprezentuje nieźle wyglądająca Drusila – Witch of the Woods, a skalę 1/35 Feldgendarme. Wszystkie zestawy odlewane są  z żywicy.

Rollo Rollo Rollo

The Last Chance The Last Chance The Last Chance

Drusila Drusila Drusila

Drusila Drusila Drusila

Feldgendarme Feldgendarme Feldgendarme

Feldgendarme Feldgendarme

Chronos Miniatures

Chronos wypuszcza w czerwcu figurkę Burgundy crossbowman, 1460-75. Zostałą ona wyrzeźbiona przez Wiktora Woronenkę w skali 54 mm. Dostępne będą wersje żywiczna oraz metalowa.

Burgundy crossbowman Burgundy crossbowman Burgundy crossbowman

Burgundy crossbowman Burgundy crossbowman Burgundy crossbowman

Burgundy crossbowman Burgundy crossbowman

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *