Czerwcowe nowości figurkowe (3.05.2015)

Czerwcowe nowości figurkowe (3.05.2015)

Czerwcowe raporty z figurkowego rynku zaczynamy dość obiecująco. Lista nowości jest długa i interesująca. Wasze opinie o nowościach możecie zamieszczać w komentarzach poniżej tekstu, do czego serdecznie zapraszamy.

Atelier Maket

Rozpoczynamy metalową figurką Maurice de Taschers 1786 – 1813, Lieutenant to 12 Rgt Chasseurs à Cheval. Miniaturę wyrzeźbił w skali 75 mm Benoit Cauchies.

Maurice de Taschers Maurice de Taschers Maurice de Taschers Maurice de Taschers

Alive History Miniatures

Dwie nowe figurki pojawiły się w ofercie AHM. Są to Scythian Archer 5 c. b.c. oraz Scythian warrior 5 c. b.c. Obie miniaturki zostały odlane w metalu, w skali 54 mm. Figurki posiadają ładne detale i dobrze uchwycone, dynamiczne pozy.

Scythian Archer Scythian Archer Scythian ArcherScythian Archer

 Scythian Archer Scythian warriorScythian warrior

Scythian warrior  Scythian warrior Scythian warrior

Chronos Miniatures

Także dwie figurki zapowiedział Chronos. Russian officer of the infantry regiments, 1709-1715 składa się z 7 elementów żywicznych, a Italian infantryman, 1450-1500 z 9 części. Za wygląd obu figurek odpowiada Jewgienij Sergienko. Pozycja oficera wydaje się zbyt pochylona do przodu, a do tego poza wskazująca na interakcję nie wygląda najlepiej w tym wypadku. Do pozy Włocha też można mieć pewne zastrzeżenia.

Russian officer Russian officer Russian officer Russian officer

Italian infantryman Italian infantryman Italian infantryman Italian infantryman

Alpine Miniatures

Aż 4 nowe figurki zaprezentował Alpine. Ponadto jedna z nich nie jest Niemcem, ani Amerykaninem. WW2 French Tank Crew, autorstwa Taesung Harmms’a z powodzeniem może być prezentowany solo. Od tego samego autora pochodzą pozostałe figurki w skali 1/35. German Grenadier Officer oraz German Grenadier NCO (które można nabyć w zestawie German Grenadier Set (2 Figures)). Panzer Grenadier „Feldherrnhalle” reprezentuje natomiast skalę 1/16, a jego autorem jest Eduard Perez Delgado.

French Tank Crew French Tank Crew French Tank Crew French Tank Crew

French Tank Crew German Grenadier German Grenadier German Grenadier

German Grenadier German Grenadier German Grenadier German Grenadier

German Grenadier German Grenadier German Grenadier German Grenadier

German Grenadier German Grenadier German Grenadier German Grenadier

German Grenadier German Grenadier German Grenadier

Armor 35

Będąc przy skali 1/35, spieszymy poinformować o nowościach rosyjskiej firmy Armor 35. Woman collective farmer; Woman mechanic; Soviet soldier and woman, WWII; Soviet railroader. Trackwalker; Soviet railroader on duty; Soviet mechanics być może odbiegają nieco jakością od wspominanego powyżej Alpine, ale nadrabiają za to oryginalnością.

 Woman Woman mechanics

railroader railroader Woman

Nuts Planet

Traitor Basford to figurka 75 mm projektowana cyfrowo. Jak widać miniatura posiada mnóstwo detali o najprzeróżniejszych kształtach. Dlatego w zestawie znajduje się aż 17 części. Last Mercenary został wyrzeźbiony już tradycyjnie przez Alfonso Giraldesa. Figurka także reprezentuje skalę 75 mm, a składa się z 8 części. Detale są pięknie dopracowane i wydobywanie ich podczas malowania powinno być czystą przyjemnością.

Traitor Basford Traitor Basford Traitor Basford Traitor Basford

 Last Mercenary Last Mercenary Last Mercenary

 Last Mercenary Last Mercenary Last Mercenary

Scale 75

Hiszpańska firma zaczęła wyraźnie określać jakiej w jakiej skali są konkretne figurki. Nareszcie! Tym razem w skali 75 mm mamy jedną nowości – Keynan, King of Lions. Pozostałe tj. Jane Copperpot; Charlotte Page; Joe Cassidy; Daisy Reed to miniaturki 35 mm.

Keynan, King of Lions Keynan, King of Lions Keynan, King of Lions

Keynan, King of Lions Jane Copperpot Jane Copperpot

s6 Charlotte Page Charlotte Page

Charlotte Page Joe Cassidy Joe Cassidy

 Daisy Reed Daisy Reed

ANT Miniatures

Wielkie, bo w skali 200 mm i ciężkie, bo odlane z metalu są najnowsze figurki ANTa. Frogman of FSB Spetsnaz . Russia 2014; Officer of FSB Spetsnaz . Russia 2014; Officer of FSB Spetsnaz . Russia 2015. Z ostatecznym werdyktem trzeba by poczekać na recenzję, bo mam pewne wątpliwosci co do jakości niektórych detali.

Spetsnaz Spetsnaz Spetsnaz

Mercury Models

Kolejna nowość firmy zza wschodniej granicy to Viking standard-bearer od Mercury Models. Figurke w skali 75 mm przygotował Jurij Serebjakow. Autor spisał się dobrze, dzięki czemu bez obaw możecie powiększyć Waszą kolekcję wikingów.

Viking standard-bearer Viking standard-bearer Viking standard-bearer

Siskin Miniatures

Zapewne nie wszyscy, ale część z Was pamięta film „Sułtani Westernu” z Billy Crystalem w roli głównej. Rolę drugoplanową grał tam Jack Palance i to właśnie jego przedstawia najnowsze popiersie Siskin. Old Cowboy – I’ve got only one advice for you… został przygotowany przez Przemka Szymczyka w skali 1/9. Podobieństwo nie jest idealne i na pierwszy rzut oka chyba ciężko jest rozpoznać pierwowzór.

 Old Cowboy Old Cowboy Old Cowboy

Arcabuz

Patrząc na pierwszą fotografie nie od razu widać, że nie mamy do czynienia z prawdziwym popiersiem. Potrzeba niezwykle dużych umiejętności malarskich, żeby uzyskać efekt jak na box arcie, ale satysfakcja musi być ogromna po skończonej pracy. French Curaissier reprezentuje skalę 1/15 i odlany jest z żywicy.

French Curaissier French Curaissier

Ścibor Miniatures

Dwa zestawy ukazały się pod szyldem Ścibor Miniatures. Pierwsza to popiersie, a raczej głowa orka – Orc bust. Drugą nowością jest zestaw krasnoludów Dwarves w skali 28 mm.

Orc bust Dwarves

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *