D-Day, czyli figurkowe nowości z 6 czerwca

D-Day, czyli figurkowe nowości z 6 czerwca

Żadna z tego tygodniowych nowości nie odnosi się bezpośrednio do rocznicy lądowania aliantów w Normandii, ale za to w tym tygodniu, w przeciwieństwie do poprzedniego otrzymujemy szerszy przekrój tematyczny i skal. Szczególnie interesująco prezentuje się figurka z La Meridiany i najnowszy zestaw Bravo -6. Zwolennicy tematyki drugowojennej powinni być zadowoleni z najnowszych miniatur Alpine Miniatures, a miłośnicy fantasy otrzymują do dyspozycji najnowszy wyrób Draconii. Będzie również coś dla tych, którzy chcieliby dodać do kolekcji figurki współczesne. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami .

Alpine Miniatures

Wśród nowości z Alpine znajdziemy dwie figurki w skali 1/35, dwa zestawy główek żołnierzy Waffen SS w tej samej skali (znane z wcześniejszych zestawów, więc nie będziemy się na nich skupiać) oraz jedną figurkę w skali 1/16. Figurki 1/35 to Max Wuensche oraz podoficer Waffen SS. Obie figurki mają po dwie główki w zestawie. Jak zwykle miniatury prezentują się rewelacyjnie i nie można nim niczego zarzucić. Figurki można nabywać osobno lub w zestawie. Kapitan U-Boota to z kolei nowość w skali 1/16, także zawierająca dwie główki w komplecie. Tutaj również mamy do czynienia z przepięknym oddaniem szczegółów, a potwierdza to przygarbienie postaci pod wpływem ciężkiej lornetki.

Max WuencheMax Wuenche

Waffen SS NCOWaffen SS NCO

Waffen SSWaffen SS

Kapitan U-BootKapitan U-Boot

HeadsHeads

La Meridiana

Przepiękną figurkę żywiczną w skali 54 mm, autorstwa Antonio Zapatero Guardini’ego wypuściła La Meridiana. Blackfoot Warrior posiada pięknie oddane detale (zarówno jeźdźca, jak i konia), które w połączeniu z dynamiczną, naturalnie wyglądającą  pozą dają wyróżniający się produkt. Oprócz tych walorów do zakupu zachęca przepiękny box art autorstwa Danilo Cartacci’ego, które książkę o malowaniu figurek niedawno recenzowaliśmy.

BlackfootBlackfootBlackfootBlackfoot

Draconia

W takiej samej skali, czyli 54 mm, ale zupełnie innej tematyce jest najnowszy produkt Draconii. Metalowa figurka fantasy zatytułowana Aranel wygląda dość interesująco. Sięgająca po strzałę wojowniczka wygląda naturalnie, a smagana wiatrem peleryna dodaje miniaturze dynamiki. Zastrzeżenia można mieć jedynie do grubości strzały, ale pewnie większość modelarzy zdoła rozwiązać ten problem.

AranelAranel

Miniaturas Fortes

Blitzkrieg to tytuł najnowszej figurki MF. Miniatura została odlana w żywicy, w skali 75 mm i prezentuje młodego oficera z okresu inwazji na Polskę w 1939 roku. Detale wyglądają naprawdę dobrze i po pomalowaniu figurka powinna być ozdobą kolekcji. Wartość zestawu podnosi możliwość wyboru między głową w czapce i w hełmie.

BlitzkriegBlitzkriegBlitzkriegBlitzkrieg

Bravo – 6

Najnowszy zestaw tej firmy to kontynuacja linii amerykańskich żołnierzy z okresu wojny Wietnamie w skali 1/35. Tym razem otrzymujemy dwie figurki z zrelaksowanych pozach, wykorzystujących przerwę w zadaniach. Jest to zestaw niezwykle uniwersalny, gdyż miniatury pozbawione są cech charakterystycznych i mogą stać się w waszych rękach piechurami, kierowcami, czołgistami, pilotami, mechanikami itd. Naturalne pozy, ciekawa tematyka i świetne detale to jak zwykle cechy charakterystyczne figurek z Bravo – 6.

Take FiveTake FiveTake Five

United Empire Miniature

Roman Praetorian Guard to najnowsze popiersie żywiczne w skali 1/10 sygnowane przez UEM. Przygotowane przez Romana Ruxa popiersie ogólnie prezentuje się dobrze. Zastrzeżenia budzi jednak brak (chociażby fragmentu) prawej ręki co zaburza „równowagę” i pogarsza odbiór miniatury.

Pretorian

Arkebuza

Dwie figurki brytyjskich żołnierzy z misji w Afganistanie wypuściła ukraińska firma Arkebuza. Figurki odlane są w żywicy w skali 1/35 i o ile do „spacerującej” figurki nie można mieć chyba większych zastrzeżeń, to druga będzie trudniejsza do zaprezentowania z racji celowania nieco w dół.

Brits in AfghanistanBrits in Afghanistan

Jeff Shiu’s Miniatures

Na zakończenie zapowiedź popiersia w skali 1/16. German Tank Commander jest adresowany nie tylko do modelarzy figurkowych, ale również do miłośników pancerki, którzy chcieli by wzbogacić swoje miniatury o figurkę. Tradycyjnie już dla tego producenta, wszystkie detale wyglądają pierwszorzędnie i mimo, że nie jest skala typowa dla popiersi, figurkowcy powinni przyjąć tę zapowiedź z zadowoleniem.

Tank CommanderTank CommanderTank CommanderTank Commander

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *