Długa lista nowości (4.09.2015)

Długa lista nowości (4.09.2015)

Oj dzieje się na figurkowym rynku. Ostatni tydzień przyniósł długą listę nowości i zapowiedzi dwóch debiutów. Możecie wybierać z ofert dobrze znanych firm, jak i tych co wypuszczają swoje nowości bardzo rzadko. Czy macie już się zdecydowaliście na zakup którejś z prezentowanych w zestawieniu miniatur?

Master Box

Rozpoczynamy nietypowo, bo od figurek plastikowych. Master Box zapowiedział miniaturę w skali 1/32 French Cuirassier, Napoleonic Wars Series. Oprócz tego zapowiedziano serię figurek Pin Up w skali 1/24 (czyli ok. 75 mm). Jako pierwsze mają się ukazać MarylinBetty oraz Alice. Niestety Marylin będzie potrzebowała jakiegoś elementu scenerii, gdyż prezentowany na pudełku motocykl nie wchodzi w skład zestawu.

French Cuirassier French Cuirassier

Pin Up Pin Up

Pin Up Pin Up

Pin Up Pin Up

Art Girona

Hiszpańska firma przygotowała kilka świetnie wyglądających figurek. Theseus (skala 75 mm) i Narmer, Ancient Lower Egyptian Pharaoh. Founder of the First Dynasty, 3000bC (54 mm) zostały przygotowane przez Adriano Laruccia’ę. Raul García Latorre odpowiada natomiast za wygląd figurki George Armstrong Custer, 1876, w skali 70 mm. Pozostałe miniatury, tj. Sowar, Guides Cavalry. Punjab Force, Malakand Garrison 1897; Trooper, Earl of Oxford’s Horse. The regiments of horse at Sedgemoor, 1685; Drummer, Leib Infantry Regiment Hesse-Kassel, America 1776-1783 zostały wyrzeźbione przez Antonio Zapatero.

Theseus Custer Art ART

Drummer Art Art

Alive History Miniatures

AHM wypuścił dwie miniatury, obie odlewane w metalu, w skali 54 mm. Są to Scythian Tzar, IV Cent. B.C oraz Persian Warrior 5 c.b.c. W obu przypadkach mamy do czynienia dynamicznymi pozami, chociaż w przypadku Persa, poza konia wygląda nieco dziwacznie.

Scythian Tzar Scythian Tzar Scythian Tzar

Scythian Tzar Scythian Tzar Scythian Tzar

Scythian Tzar Scythian Tzar Persian Warrior

Persian Warrior Persian Warrior Persian Warrior

Nuts Planet

Nuts Planet przygotowało dwa popiersia i jedną figurkę fantasy. Venatrix to figurka żywiczna w skali 75 mm. Do jej budowy otrzymujemy 24 części. Jeżeli natomiast chodzi o popiersia to reprezentują one skalę 1/10. Hannibal Barca składa się z 4 elementów, a Pirate Fury z 11 elementów. Jak zwykle w przypadku miniatur z Nuts Planet, detale są na najwyższym poziomie.

Venatrix Venatrix Venatrix

Venatrix Venatrix Hannibal Barca

Hannibal BarcaHannibal BarcaHannibal BarcaPirate Fury

Pirate Fury Pirate Fury Pirate Fury Pirate Fury

Airborne Miniatures

Kolejna świetna nowość z Airborne Miniatures. Tym razem figurka jest nieco większa, bo w skali 1/9. Mowa jest o Waffen SS N.C.O. Jak wiadomo, figurki Niemców mają wzięcie i nie inaczej powinno być w tym przypadku.

Waffen SS N.C.O

ANT Miniatures

Rosyjska firma specjalizuje się w produkcji metalowych miniatur w „dużych” skalach. Tym raze zapowiedzieli figurki 120 mm. Są to German GSG-9 operator; Officer of FSB Spetsnaz. Russia; Officer of SSO spetsnaz. Russia.

 operator Specnaz Specnaz

Elan 13 Miniatures

The Old Wizard to popiersie (właściwie to główka) w skali 1/12. Autorem jest oczywiście Robert Lane. Detale wyglądają bardzo zachęcająco i przy tym zestawie na pewno będzie mogli się skupić na malowaniu twarzy.

The Old Wizard The Old Wizard

Frank Miniatures

Sioux to żywiczna miniatura w skali 75 mm. Jej autorem jest doskonale znany Carl Reid. Daje to gwarancje detali o wysokiej jakości, tak więc jeżeli tematyka Dzikiego Zachodu jest Wam bliska, to macie okazję dodać do kolekcji fajną figurkę.

Sioux

Andrea Miniatures

Z okazji 70-tej rocznicy zakończenia II Wojny Światowej (Japonia podpisała kapitulację 2 września), Andrea wypuściła zestaw The war is over. Scenka w skali 54 mm oparta jest na jednej z bardziej znanych fotografii. Fajny zestaw.

The war is over The war is over The war is over

The war is over The war is over

Michael Kontraros Collectibles

Beauty and the Beast to zestaw składający się z 5 figurek. Jak się wydaje, należy go zakwalifikować do skali 54 mm, bo tej wielkości jest Piękna. Bestia ma ok 80 mm wysokości, a wróżki po 15 mm. Razem z elementami winietki, w pudełku znajduje się 12 elementów żywicznych.

Beauty and the Beast Beauty and the Beast

Beauty and the Beast Beauty and the Beast Beauty and the Beast

Chronos Miniatures

Chronos zaprezentował 3 figurki w skali 54 mm. Japanese infantryman, 1938-45 zawiera dwie główki i dostępny jest tylko w wersji żywicznej. Red Army infantryman, 1938-41 może być zakupiony w wersji żywicznej lub metalowej. Żywiczny jest zestaw Treasure Island: John Silver & Jim Hawkins, 18 century. (2 Figures). Jak widać na załączonych zdjęciach obie figurki posiadają opcjonalne ręce.

Japanese infantryman Japanese infantryman Japanese infantryman

Japanese infantryman Japanese infantryman Japanese infantryman

001 Japanese infantryman c1

c3 c4 c6

Red Army infantryman Treasure Island Treasure Island

Treasure Island Treasure Island SONY DSC

Treasure Island Treasure Island Treasure Island

Treasure Island Treasure Island Treasure Island

Mitches Military Models

MMM zaprezentowało najnowszy zestaw popiersi V. Na WWII Fighter Ace V-bust set składają się  Johnnie Johnson (RAF), Joe Foss (USMC)Adolf Galland (Luftwaffe). Popiersia zostały przygotowane przez Pavla Ovecke w skali 200 mm. Detale wyglądają znakomicie i powinny być stanowić doskonałą bazę dla prac malarskich.

Fighter Ace

Fighter Ace Fighter Ace Fighter Ace

Bent Bristle Miniatures

W tym tygodniu pojawiła się informacja o pojawieniu się nowej firmy figurkowej – Bent Bristle Minaitures. Jednocześnie została zapowiedziana pierwsza miniatura, która ma się ukazać pod jej szyldem. Walkin’ Boss przygotował w skali 54 mm Benoit Cauchies.

 Walkin' Boss  Walkin' Boss

Scale 75

Bianca Carlsson oraz Daisy Reed reprezentują skalę 75 mm. Ta druga jest powiększoną wersją figurki 35 mm, którą prezentowaliśmy kilka tygodni temu. Jeżeli chodzi o Biancę to autor chyba nieco przesadził z wcięciem w talii oraz linią pleców. Magda von Shrapnel i Boris Doroshenko to miniatury 35 mm.

Bianca Carlsson Bianca Carlsson Bianca Carlsson

Bianca Carlsson Daisy Daisy

Boris Doroshenko Boris Doroshenko Boris Doroshenko

Magda von Shrapnel MAgda

Young Miniatures

Young B. Song zaprezentował swoje najnowsze popiersie. Easy Company, Bastogne 1944 to kolejny świetny zestaw udekorowany mistrzowskim box artem Kirilla Kanaeva. Można brać w ciemno, jeżeli nie boicie się, że na pokazach i wystawach Wasze popiersie będzie stało obok kilku podobnych.

 Easy Company  Easy Company  Easy Company

 Easy Company  Easy Company

Midnight Miniatures

Midnight Miniatures to jeszcze jedna firma, która  w tym tygodniu ogłosiła swoje powstanie i zapowiedziała swoją pierwszą figurkę. Crush Your Enemies odlewany będzie w żywicy w skali 75 mm. Detale wyglądają bardzo dobrze, a złe wrażenie robią tylko zbyt małe stopy. Czy zaryzykujecie i kupicie tą figurkę?

 Crush Your Enemies Crush Your Enemies Crush Your Enemies Crush Your Enemies

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *