Długa lista nowości (8.04.2016)

Długa lista nowości (8.04.2016)

Mijający tydzień był bardzo owocny jeżeli chodzi o figurkowe nowości. Przy ograniczonym budżecie i czasie, który możecie poświęcić na hobby wybór może być trudny. Zapraszamy zatem do przeglądu figurkowych nowości

Mitches Military Models

W tym tygodniu MMM przygotowało dwie nowości. Pierwsza z nich to Soviet T34/85 Tanker. Popiersie w skali 1/9 przygotował utalentowany Pavol Ovecka. Detale wyglądają pierwszorzędnie i aż chce się zamawiać. Drugą z nowości jest Ensign 33rd Regt. 1815. Skala jest ta sama, ale inny autor. Tą figurkę przygotował Carl Reid. Także w tym przypadku mamy do czynienia z detalami na najwyższym poziomie.

 Tanker Tanker Tanker Tanker

 Tanker Tanker Tanker Tanker

Ensign Ensign Ensign

Ensign Ensign Ensign

 

Tartar Miniatures

Tartar przedstawił kolejną miniaturę autorstwa Sergieja Sawenkowa. Chodzi o zestaw German Mercenary 15th century. Poza wygląda naturalnie, a detale są odwzorowane w realistyczny sposób. Figurka reprezentuje skalę 75 mm i odlewana jest w żywicy.

German Mercenary German Mercenary German Mercenary German Mercenary

German Mercenary German Mercenary

German Mercenary German Mercenary

 

El Viejo Dragon

Cztery nowości od EVD mają pojawić się w kwietniu na sklepowych półkach. Są to D. Francisco Abad y Moreno “El Chaleco” Valdepenias francs hussars (TN-11); D. Antonio Garcia Monteavaro “The Immortal Castropol” Castillia Hussars (TN-12); Customs Unit, Carlist troops 1833 (TC-17); Infantry Corporal, Carlists troops (TC-18). Wszystkie figurki odlewane są z metalu, w skali 54 mm.

Moreno Moreno Moreno

Monteavaro Monteavaro Monteavaro

Customs Unit Customs Unit Customs Unit

 Infantry Corporal Infantry Corporal Infantry Corporal

 

Stormtroopers

British Machine Gun Corps Tripod carrier WW1 to z kolei najnowsza propozycja Stormtroopers. Popiersie w skali 1/9 wyrzeźbił Carl Reid. W związku z tym należy oczekiwać detali na najwyższym poziomie.

Tripod carrier

 

2Dreamers

2Dreamers zaprezentowało swój trzecie popiersie i jest to Space Adventurer 3, w skali 1/9. W zestawie znajduje się siedem elementów z szarej żywicy, jeden z żywicy bezbarwnej, naklejka, broszurka, emblemat (jako element fototrawiony). Popiersie przygotował Pavol Ovecka.

Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer

leonov_titul_web 013 LEONOV 000103 Space Adventurer

 

Altores Studio

Ta nazwa nic Wam nie mówi? Pewnie dlatego, że Altores właśnie przedstawił swoje trzy pierwsze zestawy. Są to: Mycenaean warrior ХIV BC; Iroquois Fisherman; Trapper.  Autorem tych figurek jest Alexander Derjabin. Skala jest nieco nietypowa, bo 1/30.

Mycenaean warrior Mycenaean warrior Mycenaean warrior

Iroquois Fisherman wHfYNJIrGKg

 

N-S Prod

Kolejna gotowa scenka autorstwa Nelly Auffret to Ottoman Baglama. Jak zwykle skala to 75 mm, odlew wykonany jest z żywicy, a autorem box arta jest Samy Thual. Podobnie jak wiele poprzednich zestawów od N-S, tak i ten oparty jest na jednym z obrazów z epoki.

Ottoman Baglama Ottoman Baglama Ottoman Baglama

 

Chronos Miniatures

Kolejną nowości z rosyjskiej firmy jest Russian grenadier of infantry regiments, 1708-10. Miniaturę w skali 75 mm przygotował Władymir Syczew. Składa się ona z trzynastu części metalowych.

Russian grenadier Russian grenadier Russian grenadier

Russian grenadier Russian grenadier Russian grenadier

Russian grenadier Russian grenadier Russian grenadier

 

DG Artwork

Kolejne popiersie traktujące o Wielkiej Wojnie. Kim Dae-Hyoung jest autorem zestawu i box artu War Pigeon, British army Great war series, Duke of Wellington’s Regiment. Popiersie reprezentuje skalę 1/9 i składa się 14. Na pewno nie można mu odmówić oryginalności, a i wykonaniu nie można nic zarzucić. Bardzo ciekawa propozycja.

War Pigeon War Pigeon War Pigeon War Pigeon

War Pigeon War Pigeon War Pigeon

 

Korchagin Studio

Wśród debiutantów pojawia się również Korchagin Studio ze swoimi zestawami Sioux-Cheyenne 19th century oraz Scout (scout-wolf) Sioux-Cheyenne. Obie miniatury przygotował w skali 75 mm Sergiej Zlobow. Odlewane są one w żywicy. Figurki prezentują się bardzo dobrze. Pozy są dynamiczne i wyglądają naturalnie, a detale są przygotowane na wysokim poziomie.

Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne

Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne

Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne

Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne

Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne Sioux-Cheyenne

 

Black Army Models

Olivier Bouchet jest autorem popiersia Aboriginal. Popiersie reprezentuje skalę 1/9 i odlewane jest z żywicy. Nie wiem dlaczego, ale twarz z tego popiersia kojarzy mi się z Mickiem Jaggerem. Nieco ciekawiej wygląda druga z nowości od BAM. Chodzi o Businessman. Żywiczną figurkę w skali 1/35 wyrzeźbił Gábor Szabó.

 Aboriginal Aboriginal Aboriginal Aboriginal

Businessman Businessman Businessman Businessman

 

Scale 75

O dwa zestawy poszerzono ofertę Scale 75. Pierwszy z nich, to odlewany w metalu. w skali 75 mm The last Chance. Drugą z nowości stanowi żywiczne popiersie Jessica Thunder. Popiersie przygotowano w skali 1/12.

 The last Chance The last Chance The last Chance The last Chance

Jessica Jessica Jessica

 

Ellie’s Miniatures

Chasseur d’ Afrique 1854 Crimea, to najnowsza propozycja od Ellie’s, za której wygląd odpowiada Maurice Corry. Poza figurki wygląda dosyć dziwnie. Pozycja lewej nogi nie wygląda zbyt wygodnie i naturalnie. Miniatura reprezentuje skalę 75 mm i odlewana jest w żywicy.

Chasseur d' Afrique Chasseur d' Afrique

 

Battlegate Games

Battlegate wypuściło nowe popiersie. Bounty Hunter – Bridget reprezentuje skalę 1/10 i odlewane jest w żywicy. Popiersie wygląda jak manekin, strzelba trzyma się na nie wiadomo czym. Kiepskie.

Bounty Hunter Bounty Hunter Bounty Hunter

Bounty Hunter Bounty Hunter

 

Nuts Planet

Zapowiedzi od Nuts Planet wyglądają zachęcająco. Zwłaszcza Odin. Popiersie przygotował w skali 1/10 Jurij Serebrjakow. W pudełku znajdziecie 8 elementów żywicznych. Druga z zapowiedzi to przygotowany cyfrowo Butcher Sawblade. W tym zestawie będzie 17 części żywicznych, w tym podstawka.

Odin Odin Odin Odin

Butcher Sawblade Butcher Sawblade Butcher Sawblade

 

BestSoldiers

Włoska firma zaprezentowała nową miniaturę w skali 75 mm. Jest to The Commander (Royal Navy XIX Sec.). Zestaw będzie zawierał dwie główki oraz trzy warianty rąk. Autorem figurki jest Antonio Zapatero, a odlewana będzie z metalu.

The Commander

 

TIN Berlin

Dwa zestawy tak samo zatytułowane, a różniące się numerem katalogowym i oczywiście zawartością. Są to: Polish winged hussar 54-033 i Polish winged hussar 54-032. Żywiczne miniatury reprezentują skalę 54 mm.

 Polish winged hussar Polish winged hussar

 Polish winged hussar Polish winged hussar Polish winged hussar Polish winged hussar

 

D-Day Miniature Studio

Paweł Krasicki pochwalił się swoimi nowymi figurkami w skali 1/35. Są to:

35056 – LRDG Officer North Africa 1940-1943;

35057 – Afrikakorps POW North Africa 1941-43;

35058 – LRDG Officer & Afrikakorps POW, North Africa 1941-43;

35059 – LRDG Soldier North Africa 1940-1943;

35060 – LRDG Soldier with Lewis Gun North Africa 1940-43;

35061 – LRDG Soldiers, North Africa 1940-43

LRDG LRDG LRDG

LRDG LRDG LRDG POW

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *