Dużo nowych modeli figurek

Dużo nowych modeli figurek

Po krótkiej przerwie wracamy z przeglądem nowości figurkowych. A tu nie taka krótka lista, na której spory wybór tematów. Nie pocieszeni mogą być tylko zwolennicy tematyki fantasy, ale może następnym razem i oni będą mieli powody zadowolenia.

Bonapartes Military Models

Jako pierwszą prezentujemy zapowiedź miniatury French Horse Grenadier, 1812. Autorem tej figurki jest Richard Bailey, a została ona przygotowana w metalu, w skali 90 mm. Miniatura robi bardzo wrażenie. Ranny grenadier jest smagany zimnym wiatrem. Taki wątek pojawiał się już kilku zestawach, ale mimo braku oryginalności dodaje miniaturze dynamiki i sprawia, że przykuwa ona uwagę.

French GrenadierFrench GrenadierFrench GrenadierFrench Grenadier

Alexandros Models

Dwie kolejne zapowiedzi również odlane będą w metalu. Różnić je natomiast będzie skala i tematyka. Pierwsza z figurek to Frankish Warrior, V-VI c., w skali 75 mm. Mimo statecznej pozy figurki nie można uznać za nudną. Mnogość materiałów z jakich wykonane było odzienie i oporządzenie wojownika pozwoli na zastosowanie wielu technik i duże zróżnicowanie poszczególnych elementów miniatury. Druga zapowiedź to Legatus Legionis II, Britannia 43 B.C. w skali 54 mm. Nieco mniej efektowna o poprzedniej figurki, przyciąga jednak wzrok ładnie przygotowanymi detalami. Tylko jakoś nie do końca podoba mi się poza, w której przedstawiono Rzymianina.

Frankish warriorLegatus Legionis

AC Models

Nieco egzotyczną dla nas nowość przygotowuje Andy Cairns. Officer New Zealand Forest Rangers, 1865 to figurka w skali 75 mm, składająca się elementów żywicznych i metalowych. Oryginalna tematyka, interesująca poza i świetne detale stanowią atuty tego zestawu.

Forest ranger

Mitches Military Models

US Airborne Soldier with .30 Cal Tripod stanowi świetny dodatek do wcześniej wypuszczonego spadochroniarza z Browningiem .30., chociaż oczywiście każda z figurek może być prezentowana osobno. Ciekawostką jest zaprezentowanie żołnierza z dwiema pojedynczymi ładownicami na pasie. Taka konfiguracja jest dosyć rzadko spotykana (popularniejsza jest ładownica z pięcioma kieszeniami).  Również ta figurka MMM została przygotowana przez Maurica Corry w skali 120 mm.

AirborneAirborneAirborneAirborne

Imperial Gallery

WW1 British Commonwealth Infantryman, 1917 to najnowsza propozycja Imperial Gallery. Przygotowana w żywicy, w skali 120 mm figurka posiada dwie głowy w zestawie (w hełmie i w kapeluszu). Miniatura prezentuje się dobrze, detale są ładnie przygotowane, chociaż krawędź hełmu wydaje się dość gruba.

Commonwealth InfantrymanCommonwealth InfantrymanCommonwealth InfantrymanCommonwealth Infantryman

Evolution Miniatures

Rosyjska firma wypuściła dwie figurki (obie oczywiście w skali 1/35). Pierwsza z nich to kontynuacja linii żołnierzy sowieckich z okresu II Wojny Swiatowej, czyli Soviet Officer, WW2 (Set 3). Druga natomiast to kontynuacja dosyć młodej serii Spec Ops in Action, czyli US Special Forces Operator in Fight, Afghanistan 2001-2003 (Set 2). Obie miniatury są wysokiej jakości, charakterystycznej dla Evolution i każda z nich powinna znaleźć uznanie wśród modelarzy.

Sf OperatorSoviet Officer

Black Dog

Dość długa lista nowości od naszych południowych sąsiadów, a na niej dość między innymi niespodziewanie miniatury brytyjskich Marines z okresu wojny o Falklandy, w skali 1/35. Jak zwykle figurki można nabyć pojedynczo lub w zestawie. Figurki składają się z 7-8 elementów żywicznych. Dodatkowo do sprzedaży właśnie trafia nowe popiersie – Lancier, 17th cent. w skali 1/10 oraz figurka normańskiego rycerza w skali 75 mm. Ponadto na liście znajdują się różnego rodzaju podstawki:

FD007 – Rock fantasy base
FD008 – Dragon house fantasy base
D35039 – Stairs with column base

F35082 – British Marines Falklands 1982 N°1
F35083 – British Marines Falklands 1982 N°2
F35084 – British Marines Falklands 1982 set.

LancerLancerLancer

Norman KnightNorman KnightNorman KnightNorman Knight

Norman KnightLancer

MarinesMarinesMarines

MarinesMarines

podstawkapodstawkapodstawka

United Empire Miniatures

Najnowsze popiersie UEM to Joseph Brant Thayendanegea, Mohawk War Chief, 1743-1807. Bardzo znana postać w Ameryce (głównie w Kanadzie), przywódca Mahawków. Z pewnością jest to najpopularniejsza tematyka dla modelarza z Polski chociaż na pewno warta jego uwagi. Dlaczego? A chociażby dlatego, że autorem tego popiersia jest Carl Reid, co gwarantuje najwyższą jakość rzeźby. Jeżeli ten powód to za mało może dlatego, żeby się wyróżnić i posiadać popiersie, które będzie inne od pozostałych.

MohawkMohawkMohawk

 Stormtroopers

Dwa nowe popiersia, oba w skali 1/12 dodał do oferty Stormtroopers. Autorem pierwszego z nich, czyli Private, 18th Battalion, Kings Royal Rifles, 1917 jest Carl Reid. Za wygląd drugiego, Grenadier Guards Officer, Crimea, 1854 natomiast odpowiada Maurice Corry. Oba produkty wyglądają dobrze i powinny być ozdobą kolekcji.

TommyGrenadier

Linjo Models

Dla tych, którzy lubią kolorowe miniatury Linjo przygotowało popiersie Empress Zhen Huan of Qing Dynasty. Odlane w żywicy w skali 1/10 popiersie z pewnością pozwoli Wam na użycie najbardziej żywiołowych kolorów w Waszej palecie. Sam proces malowania będzie dość pracochłonny więc przygotujcie się dłuższą pracę nad tą miniaturą.

CesarzowaCesarzowaCesarzowa

 Art Girona

Całkiem okazale wygląda lista nowości z Art Girona. Trzy z nich to miniatury w skali 75 mm oraz jedna w skali 54 mm:

Edward Teach ‘Blackbeard’, 1680-1718 (75 mm)
Gallic warrior, 3rd-2nd century b.C.
(75 mm)
Color Bearer, 11th Mississippi, 1863
(75 mm)
Decebalus ‘The Brave’. King of Dacia, 87-106 a.C.(54 mm)

Myślę, że przy każdej z pozycji możemy spodziewać się produktu wysokiej jakości, z pięknymi detalami i dopracowaną rzeźbą. Mi do gustu najbardziej przypadły figurki galla oraz chorążego.

Czarnobrodychorążygalldecebalus

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *