Figurkowe informacje (20.11.2015)

Figurkowe informacje (20.11.2015)

Ten tydzień wygląda dość skromnie jeżeli bierzemy pod uwagę ilość nowości figurkowych. Niemniej te nowości, które się pojawiły, w zdecydowanej większości są na wysokim poziomie i powinny spodobać się większości z Was.

Mitches Military Models

MMM przedstawiło popiersie US Marshal Indian Territory 1880, w skali 1/9. Jego Autorem jest Carl Reid. Oczywiście efekt pracy Carla jest jak zwykle fantastyczny. Poza jest dynamiczna, a detale wyglądają naturalnie.

US Marshal

Dolman Miniatures

Dolman zaprezentował box art do popiersia zapowiadanego na przełomie maja i czerwca. The Duelist reprezentuje skalę 1/10 i odlewany jest z żywicy, a drobniejsze elementy z metalu. Jeszcze przed publikacją ilustracji detale zachęcały do zakupu, a po dodaniu kolorów zakup wydaje się koniecznością.

The Duelist The Duelist The Duelist

The Duelist

Alexandros Models

Trzy nowości autorstwa Ebroina zaprezentował Alexandros. Maréchal Lannes i Maréchal Ney to żywiczne popiersia w skali 200 mm. Guan Yu, Chinese General, ca. 210 aD jest natomiast metalową figurką w skali 90 mm. Zarówno popiersia, jak i figurka posiadają przepiękne detale.

Maréchal Lannes Maréchal Lannes Maréchal Lannes

Maréchal Ney Maréchal Ney Maréchal Ney

Guan Yu Guan Yu Guan Yu

Guan Yu Guan Yu Guan Yu Guan Yu

Clay Dreams Minitures

Dwie nowości pojawiły się pod szyldem Clay Dreams. Pierwsza z nich to Atlantic Warrior, czyli żywiczna miniatura w skali 75 mm. Niestety firma ta posiada lepsze zestawy w swojej ofercie. Drugą z nowości jest Starter Sculpting Kit. Jest propozycja dla tych, którzy chcieliby rozpocząć rzeźbienie, ale nie mają praktycznie nic w swoim warsztacie. Takich modelarzy chyba nie ma, ale zestaw się pojawił. Może ktoś się skusi.

Atlantic Warrior Atlantic Warrior Atlantic Warrior Atlantic Warrior

Atlantic Warrior Starter Sculpting Kit Starter Sculpting Kit

Blacksmith Miniatures

The Old Captain to najnowsza propozycja od Blacksmith. Popiersie ma 45 mm wysokości i odlewane jest z żywicy. Niestety specjalnie nie zachwyca.

The Old Captain The Old Captain The Old Captain

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *