Figurkowe niusy (16.10.2014)

Figurkowe niusy (16.10.2014)

W tym tygodniu z pewnością jest z czego wybierać. Kilka świetnych popiersi, a także nie gorsze pełne figurki. Wyboru niestety musicie dokonać sami.

Dolman Miniatures

Dolman poszerzył swoją ofertę o kolejne popiersie 200 mm. 3rd NJ Cavalry składa się z elementów żywicznych i metalowych. Całkowicie z metalu jest odlany karabin Spencera. Poza prezentuje się interesująco, a detale zdecydowanie zachęcają do zakupu.

3rd NJ Cavalry 3rd NJ Cavalry

3rd NJ Cavalry 3rd NJ Cavalry

Castle Miniatures

Noble Burgundian to żywiczna miniatura 75 mm. Ogólnie propozycja ta wygląda bardzo dobrze. Poza jest ciekawa, a detale są dobrze przygotowane, chociaż jak się wydaje niewielka ich obróbka może być konieczna przed malowaniem.

Noble Burgundian Noble Burgundian Noble Burgundian Noble Burgundian

Modela Cellar

Kolejne miniatury wojaków z Wielkiej Wojny zaprezentował Model Cellar. Tym razem są to popiersia WWI German Trench Raider oraz WWI British Trench Raider. Oba reprezentują skalę 1/9 i zostały przygotowane po mistrzowsku przez Carla Reida. O tym jak mogą wyglądać te popiersia po pomalowaniu świadczą egzeplarze wykonane przez Briana Smitha.

WWI German Trench Raider WWI German Trench Raider WWI German Trench Raider

WWI British Trench Raider WWI British Trench Raider WWI British Trench Raider WWI British Trench Raider

CGS Military Figures

Kolejne popiersie autorstwa Carla Reida firmuje CGS. Jest to Inniskilling Dragoon, 1815, w skali 1/9. Zestaw składa się odlewów żywicznych z dodatkiem elementów metalowych. Dynamiczna, świetnie uchwycona poza i pierwszorzędne detale nie pozwolą przejść obojętnie obok tego popiersia.

Inniskilling Dragoon, 1815 Inniskilling Dragoon, 1815 Inniskilling Dragoon, 1815

Inniskilling Dragoon, 1815Inniskilling Dragoon, 1815

Alpine Miniatures

Alpine wypuścił nowe zestawy. Wśród nich jest figurka 1/16 i figurki 1/35. Do pierwszej grupy zalicza się German Infantry with PzB 39, autorstwa Taesung Harmmsa. Grupa druga to figurki German Panzer Crew #1 i German Panzer Crew #2, które można nabyć w zestawie German Panzer Crew Set (nr katalogowe od 35181 do 35183). Ich autorem jest Borys Khokhow. Oczywiście każda z figurek może być posiada dwie główki.

German Infantry with PzB 39 16027g German Infantry with PzB 39 German Infantry with PzB 39

German Infantry with PzB 39 German Infantry with PzB 39

German Panzer Crew German Panzer Crew German Panzer Crew

Young Miniatures

Pozostając przy tematyce niemieckiej przechodzimy do najnowszego popiersia Younga, tradycyjnie w skali 1/10. German WAFFEN SS Panzer Officer WWII składa się z 17 elementów żywicznych. Podobnie jak w przypadku figurek Alpine, tak i popiersia Younga charakteryzują się dużą dbałością o szczegóły i wysoką jakością.

German WAFFEN SS Panzer Officer WWII German WAFFEN SS Panzer Officer WWII German WAFFEN SS Panzer Officer WWII

German WAFFEN SS Panzer Officer WWII German WAFFEN SS Panzer Officer WWII

 

ANT Miniatures

Kolejna duża figurka od ANTa. I tym razem nie ma niespodzianki i jest to tematyka dobrze znana z poprzednich produktów tej firmy. Officer of FSB Spetsnaz with GM-94 to metalowa miniatura w skali 200 mm. Ładne detale i dobrze wyglądająca poza zachęcają do zakupu.

 Officer of FSB Spetsnaz  Officer of FSB Spetsnaz  Officer of FSB Spetsnaz

Scorpio Models

Highlander Clansman – Culloden 1746 to metalowa figurka 75 mm (podstawka jest żywiczna), która została przygotowana przez Markusa Eckmanna. Także przez tego autora został przygotowany zestaw At night at the scriptorium. Meble oraz figurki odlane są z metalu, a kolumny z żywicy. Skala to 40 mm.

Highlander Clansman Highlander Clansman Highlander Clansman

Highlander Clansman Highlander Clansman Highlander Clansman

At night at the scriptorium

Bravo-6

Kolejne figurki czołgistów z Shermana Fury przygotowało Bravo-6 (niedawno informowaliśmy o pierwszym zestawie). Ale to nie wszystko. Katalog rosyjskiego producenta poszerzył się jeszcze jedną figurkę Amerykańca w Wietnamie. Wszystko oczywiście w skali 1/35.

Fury Fury Fury Gunslinger

Darkstar Miniatures

Fanom tematyki fantasy możemy zaproponować popiersie Orc Sky Pilot. Popiersie ma wysokość ok. 80 mm i powinno dać dużo frajdy podczas malowania.

Orc Sky Pilot Orc Sky Pilot Orc Sky Pilot

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *