Figurkowe niusy (19.05.2017)

Figurkowe niusy (19.05.2017)

Kończy się kolejny tydzień, więc spieszymy streścić Wam co nowego pojawiło się na rynku. Przekrój tematyczny jest dość szeroki, dlatego większość z Was powinna znaleźć dla siebie coś interesującego.

Andrea Miniatures

Andrea wypuściła kolejną figurkę z serii Eisernes Kreuz i podobnie jak poprzednie miniatura dostępna będzie w skalach: 1/16, 1/35, 1/48 i 1/72. D.A.K. Panzer Pionier, 1942 składa się z elementów żywicznych i metalowych.

Panzer Pionier Panzer Pionier Panzer Pionier Panzer Pionier

Altores Studio

Altores zapowiedział nową figurkę w skali 75 mm. Jest to Dacian Warrior, autorstwa Olega Pogosjana. Fajna poza i bardzo ładne detale będą doskonałą bazą do stworzenia przyciągającej uwagę miniatury. Odlew żywiczny.

Dacian Warrior Dacian Warrior Dacian Warrior

Dacian Warrior Dacian Warrior

Tartar Miniatures

Najnowszą propozycją od Tartar Miniatures jest odlewany z żywicy Landsknecht 15th-16th century. Figurkę wyrzeźbił w skali 75 mm Sergiej Sawenkow.

Landsknecht Landsknecht Landsknecht

Landsknecht Landsknecht

First Legion

Przepiękna miniaturę French Revolutionary Soldier Maxa Voronina wypuścił First Legion. Pierwszorzędny box art został pomalowany przez Kiriła Kanajewa. Figurka reprezentuje skalę 75 mm i odlewana jest z żywicy.

French Revolutionary Soldier French Revolutionary Soldier

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało nowe popiersie w skali 1/12. Sergeant Black Watch 1882 został wyrzeźbiony przez Steve’a Leadley’a i odlewany jest z żywicy. Hougamont Waterloo 1815 to seria figurek 120 mm autorstwa Carla Reida. Dostępne są w zestawach, w skład których wchodzą: oficer i szeregowiec Coldstream Guards plus skrzydło drzwi (zestaw nr 1) oraz trzech żołnierzy (zestaw nr 2).

Sergeant Black Watch Sergeant Black Watch Sergeant Black Watch Sergeant Black Watch

Hougamont Hougamont Hougamont

Hougamont Hougamont

Romeo Models

Włoska firma wypuściła dwie nowe figurki w skali 54 mm. Maurizio Bruno jest autorem figurki Officer – 24th Regiment of Foot – Zulu Wars, a Gianni La Rocca wyrzeźbił Centurio Ordinarius of Legio III Diocietiana, Egypt, AD 285. Obie miniatury przedstawione są w statycznych pozach i posiadają ładne detale. Oczywiście odlewane są z metalu.

Zulu Wars Zulu Wars Zulu Wars

Centurio Ordinarius Centurio Ordinarius Centurio Ordinarius

Heroes & Villains Miniatures

Juan Diaz jest autorem najnowszego popiersia od H&V. Joao, Pirate of Portobello, 1688 reprezentuje skalę 1/12 i odlewany jest z żywicy. Zestaw umożliwia wybór między głową w samej chuście i chustą oraz kapeluszem.

Pirate Pirate Pirate

Pirate JoaoPirate-of-Potobello1688..........-copia Pirate

Pirate Pirate

Brother Vinni

Flamethrower to najnowsza propozycja od Brother Vinni. Figurka odlewana jest z żywicy, w skali 28 mm.

Flamethrower Flamethrower Flamethrower

Flamethrower Flamethrower

ICM

Ukraińska firma wypuściła nowy zestaw figurek w skali 1/24. American Firemen (1910s) odlewany jest z plastiku metodą wtryskową, tak więc jakość będzie niższa niż figurek żywicznych, ale ciekawy tematycznie i na pewno warto rozważyć zakup.

24005_box_web American Firemen

American Firemen American Firemen

The Bodi

Raczej jako uzupełnienie jakiejś scenki niż do samodzielnej prezentacji można brać pod uwagę dwie nowe figurki od The Bodi. Boy WW II period oraz Girl WW II period odlewane są w żywicy, w skali 1/35.

Boy Boy Boy

Girl Girl Girl

D-Day Miniature Studio

Paweł Krasicki wypuścił nowe figurki w skali 1/35. Hermann Goering Division Soldiers 1943-45 to zestaw dwóch figurek, które można także nabywać indywidualnie jako Herman Goering Div. Officer, Motorcycle Rider 1943-45 (do modelu Vulcan Scale Model Zundapp K500 i K750) oraz Herman Goering Div. Soldier 1943-45. Podobnie jest w przypadku zestawu German Legion Condor Panzergruppe Drohne Officers, Spanish Civil War 1936-39, na który składają się figurki German Legion Condor Panzergruppe Drohne Officer 1, Spanish Civil War 1936-39 oraz German Legion Condor Panzergruppe Drohne Officer 2, Spanish Civil War 1936-39.

Hermann Goering Division Hermann Goering Division Hermann Goering Division

Hermann Goering Division Hermann Goering Division Hermann Goering Division

Hermann Goering Division Hermann Goering Division Hermann Goering Division

German Legion Condor German Legion Condor German Legion Condor German Legion Condor

German Legion Condor German Legion Condor German Legion Condor

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *