Figurkowe niusy (19.08.2016)

Figurkowe niusy (19.08.2016)

Wakacje powoli się kończą, zatem wzrasta aktywność producentów figurek. Już zaczynają się pojawiać zapowiedzi na zbliżające się Euro Militaire, które odbędzie się 17 i 18 września. Zapraszamy zatem do lektury przeglądu nowości.

Kings Figurines

Kings Figurines kontynuuje serię miniatur znanych muzyków. Tym razem Chuck Berry może zostać elementem Waszej kolekcji. Figurka odlewana jest w żywicy w skali 54 mm.

Chuck Berry Chuck Berry

ANT Miniatures

Rosyjska firma przygotowała dwa nowe zestawy. Pierwszy to składający się z trzech figurek Assault group of FSB Spetsnaz. Russia 2016, natomiast drugi to IPSC shooter with VEPR-12. Russia. Wszystkie figurki przygotował w skali 120 mm N. Gordeev, a odlewane są z metalu.

Assault group Assault group Assault group

Assault group Assault group

 IPSC shooter  IPSC shooter  IPSC shooter

Corsar Rex

Corsar Rex zaprezentował nową figurę w skali 120 mm. Nosi ona tytuł Spanish Dictator – Francisco Franco Bahamonde. Chodzi oczywiście o generała Franco, który dzięki pomocy III Rzeszy doszedł do władzy i rządził twardą ręką Hiszpanią.

Franco Franco

Stormtroopers

Dwa popiersia autorstwa Grega Giraulta pojawiły się nakładem Stormtroopers. Pierwsze z nich to French Hussar Officer 1870/71, a drugie to Dutch Grenadier, Battle of Krasnoie, Russia 1812. Oba odlewane są z żywicy w skali 1/10.

French Hussar Utch Grenadier

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało miniaturę przygotowana przez Carla Reida – Woodland Indian 1770. Figurka reprezentuje skalę 200 mm i odlewana jest żywicy. Naturalnie wyglądająca poza i piękne detale przyciągają wzrok. Miniatura ma mieć swoją premierę na Euro Militaire.

 Woodland Indian  Woodland Indian

FeR Miniatures

Firma Fernando Ruiza ogłosiła listę sierpniowych nowości. Znajdują się na niej: Trumpeter, 3rd Continental Light Dragoons, 1781 autorstwa Oriola Quina (75 mm i osiem elementów); dwa popiersia, które przygotował Raffaele Picca – Mannaz, the Rune Collector (skala 1/12 i jedna część) oraz The Wanderer (skala 1/10 i trzy elementy). Listę zamyka figurka Jonatána Monerrisa Ironbound Defense. Miniatura składa się z trzech części i reprezentuje skalę 54 mm. Wszystkie zestawy odlewane są z żywicy.

Trumpeter Trumpeter Trumpeter

Trumpeter Trumpeter Trumpeter

Mannaz Mannaz Mannaz

Wanderer Wanderer Wanderer

Wanderer Wanderer Ironbound Defense

Ironbound Defense Ironbound Defense Ironbound Defense Ironbound Defense

Model Cellar

Model Cellar kończy prace nad miniaturą British Officer in Egypt 1804. Figurkę przygotował w skali 75 mm Mike Good. Figurka prezentuje się bardzo interesująco. Poza wygląda fajnie, a detale są na wysokim poziomie.

British Officer British Officer British Officer British Officer

Bent Bristle Miniatures

Również w Bent Bristle prace dobiegają końca nad nową figurką. Chodzi o Private, Royal Canadian Regiment, Yukon Field Force, Dawson City 1899. Miniaturę w skali 75 mm przygotowuje Antonio Zapatero, a miniatura odlewana będzie z żywicy. Wygląda to bardzo zachęcająco.

 Private  Private  Private  Private

 Private  Private  Private  Private

Stalingrad

Dwa nowe zestawy w skali 1/35 ukazały się pod szyldem Stalingrad. Quarantine Checkpoint, Postapocalypse i Girl with Gun, Postapocalypse. Za wygląd figurek odpowiada Kirił Kanajew.

Quarantine Checkpoint Quarantine Checkpoint Quarantine Checkpoint

Girl with Gun Girl with Gun Girl with Gun

Evolution Miniatures

Także w skali 1/35, ale w tematyce historycznej umiejscowione są nowości od Evolution. British Infantry, North Africa 1941-1943Soviet Soldiers at Rest (Dancing) to tytuły zestawów. W każdym zestawie znajdują się po dwie miniatury i szczególnie ten drugi korci. Można zrobić na jego bazie fajną scenkę.

British Infantry e2

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *