Figurkowe niusy (20.01.2017)

Figurkowe niusy (20.01.2017)

Część z Was zaczęła ferie i spędza czas na nartach lub snowboardzie. Po kilku latach, kiedy warunki na stokach pozostawiały sporo do życzenia wreszcie można poszaleć. Wykorzystajcie to, ale po powrocie ze stoku zachęcam do zapoznania się z najnowszym zestawieniem figurkowych nowości.

Black Sun Models

W tym tygodniu rozpoczynamy nowościami od Black Sun. Witch and her Disciple oraz Drognil zostały zostały wyrzeźbione przez Oliviera Boucheta. Hawk Knight jest natomiast dziełem Gautiera Girouda. Miniatury odlewane są w żywicy i reprezentują skalę 54 mm.

Witch Witch

Drognil Drognil

Hawk Knight Hawk Knight

1st Miniatures

WWII German 12th SS Panzer tank division to najnowsza propozycja od 1st Miniatures. Autorem popiersia w skali 1/10 jest James Jeong. Do zakupu zachęca box art Kiriła Kanajewa. Nie do końca rozumiem koncepcję ułożenia prawej dłonie, zwłaszcza palca wskazującego.

Ardeny Ardeny

Ardeny Ardeny

Terrible Kids Stuff

Ekipa Terrible Kids Stuff przygotowała dwie nowości. Pierwszą z nich jest Winter Child, wyrzeźbiony przez Joaquin Palaciosa. Miniatura odlewana jest w żywicy w skali 75 mm. Nieco mniejszy, bo w skali 54 mm jest druga z nowości – Korin. Za jej wygląd odpowiada Marco Di Vairo.

Winter Child Winter Child Winter Child Winter Child

Winter Child

Korin Korin Korin

Korin Korin Korin

Model Cellar

Kolejne figurki lotników w skali 54 mm (1/32) z okresu Wielkiej Wojny ukazały się nakładem Model Cellar. WWI British RFC Lewis Gunner oraz WWI British RFC Pilot (in open coat) można zakupić pojedynczo lub w zestawie WWI British RFC Pilot and Lewis Gunner (MC32026). Dostępna jest również miniatura WWI British RFC Squadron Leader. Autorem wszystkich figurek jest Mike Good, a odlewane są oczywiście z żywicy. Bardzo udane figurki, które świetnie będą wyglądały solo lub obok szmatopłata.

British RFC British RFC British RFC British RFC

British RFC British RFC British RFC British RFC

British RFC British RFC British RFC

AC Models

WW1 Allied Trench Scene to zestaw w skali 54 mm składający się z trzech figurek w zimowych odzieniach i podstawki (scenki) z akcesoriami. W zestawie znajdują się główki pozwalające wykonać figurki jako żołnierzy brytyjskich i nowozelandzkich.

WW1 Allied Trench Scene WW1 Allied Trench Scene WW1 Allied Trench Scene

Altores Studio

Altores przygotował nową figurkę. European Crossbowman no.2 został wyrzeźbiony przez Igora Kordjukowa w skali 75 mm i odlewany jest z żywicy. Poza wydaje się nieco dziwna, chyba niezbyt naturalnie skręcona. Miniatura zdaje się prezentować kusznika w ruchu, więc być może prezentowane ujęcie jest niezbyt fortunne.

European Crossbowman

United Empire Miniatures

UEM, rękami Carla Reida przygotowało popiersie Carlota Empress Consort of Mexico 1864-1867. Postać belgijskiej księżniczki i cesarzowej Meksyku jest dość egzotycznym dla nas tematem, niemniej popiersie wygląda bardzo fajnie i warto rozważyć jego zakup.

Carlota Empress Consort of Mexico Carlota Empress Consort of Mexico Carlota Empress Consort of Mexico

Carlota Empress Consort of Mexico Carlota Empress Consort of Mexico

Mitches Military Models

French Infantry Officer during the American War of Independence to najnowsza propozycja od MMM. Miniaturę w skali 75 mm przygotował Maurice Corry. Figurka nie wygląda dobrze. Zwłaszcza lewa dłoń opiera się nie wiadomo o co, co nie wygląda naturalnie.

French Infantry Officer French Infantry Officer French Infantry Officer

French Infantry Officer French Infantry Officer French Infantry Officer

Troop 54

Już jakiś czas temu Stuart Hale ze Stormtroopers wypuścił pierwsze figurki w skali 54 mm. Teraz oficjalnie uruchomił nową firmę, pod której szyldem będą produkowane figurki. Antonio Meseguer i Greg Girault już pracują nad następnymi miniaturami. Stormtroopers ma dalej działać, ale ma nieco zmienić swoje oblicze.

Troop 54 Troop 54 Troop 54

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *