Figurkowe niusy (29.09.2017)

Figurkowe niusy (29.09.2017)

Co nowego pojawiło się na figurkowym rynku? Tego możecie się dowiedzieć z naszego zestawienia figurkowych nowości. Jak zwykle możecie się podzielić swoimi opiniami o nowościach w komentarzach poniżej artykułu.

Dolman Miniatures

Dolman pracuje nad nowym popiersiem. „The Major”  Royal Tank Corps będzie reprezentować skalę 1/10, a poszczególne elementy będą odlewane z żywicy i metalu. Zestaw powinien trafić do sprzedaży w październiku.

The Major The Major The Major

First Legion

First Legion wypuścił drugą figurkę w skali 75 mm. French Revolutionary Standard Bearer 1794-1800 odlewany jest z metalu, a elementem odlewanym z żywicy jest sztandar.

French Revolutionary Standard Bearer French Revolutionary Standard Bearer French Revolutionary Standard Bearer French Revolutionary Standard Bearer

French Revolutionary Standard Bearer French Revolutionary Standard Bearer French Revolutionary Standard Bearer

Young Miniatures

Young wypuścił nowe popiersie. Waffen SS Young Machine Gunner 1944 wyrzeźbiony został przez Young B. Songa. Box art oglądacie dzięki pracy Kiriła Kanajewa. Kurcze, sporo było już podobnych popiersi.

Waffen SS Young Machine Gunner Waffen SS Young Machine Gunner Waffen SS Young Machine Gunner

Waffen SS Young Machine Gunner Waffen SS Young Machine Gunner Waffen SS Young Machine Gunner

Tiny Leads Miniatures

Jeżeli macie ochotę na nieco mniej poważne tematy, to Tiny Leads przychodzi z pomocą. Dzięki Urban Monkey możecie dodać do swojej kolekcji oryginalne i bardzo fajnie wyglądające popiersie. Jego autorem jest Antonio Fernandez. Odlew żywiczny, a skala to 1/9.

Urban Monkey Urban Monkey Urban Monkey

Urban Monkey Urban Monkey Urban Monkey

El Taller Hobby Art

Ta nazwa zapewne nic Wam nie mówi, ale to dlatego, że poniżej znajdują się debiutanckie zestawy tego producenta. Wszystkie cztery reprezentują skalę 54 mm, a w pudełkach znajduje się po około dwadzieścia elementów odlewanych z metalu. Więcej szczegółow znajdziecie na stronie producenta: link

34th Prince Albert Victor’s Own Poona Horse – 1908

1st Bombay Lancers – 1885

3rd Regiment Of Madras Light Cavalry – British Officer – 1890

The Queen’s Own Corps Of Guides, Punjab Frontier Force – Sowar – 1885

 Prince Albert Victor's Own Poona Horse  Prince Albert Victor's Own Poona Horse

Bombay Lancers Bombay Lancers

British Officer British Officer

The Queen's Own Corps Of Guides, Punjab Frontier Force The Queen's Own Corps Of Guides, Punjab Frontier Force

Stormtroopers

Stuart Hale wypuścił pod szyldem Stormtroopers popiersie Roman Legionary 2nd Century. Popiersie wyrzeźbił w skali 1/9 Greg Girault. Odlewy żywiczne.

Roman Legionary Roman Legionary

Troop 54

Z kolei pod szyldem Troop 54 Greg Girault wyrzeźbił w skali 1/12 popiersie Timbalier of Mamelukes. Carl Reid wyrzeźbił natomiast figurkę Cherokee Woodland Indian FIW. Miniatura reprezentuje skalę 120 mm.

Timbalier of Mamelukes tDSCF7172 T2001 top

Cherokee Woodland Indian Cherokee Woodland Indian Cherokee Woodland Indian

MJ Miniatures

Dwie nowości ukazały się nakładem MJ Miniatures. W skali 1/9 otrzymujemy popiersie wyrzeźbione przez Doo Youn, Lee – Angel of Music. Drugą z nowości jest WW2 US Tanker w skali 1/35. Za wygląd tej miniatury odpowiada Man-Jin, Kim.

Angel of Music Angel of Music Angel of Music Angel of Music

US Tanker US Tanker US Tanker

Rado Miniatures

Nowe figurki żywiczne w skali 1/35 wypuścił Radek Pituch. Są to: Under Fire, SS-Schütze, 5.SS-Pz.Div.Wiking, Poland 1944; RDM35005 Under Fire, SS-Unterscharfuhrer, 5.SS-Pz.Div.Wiking, Poland 1944; RDM35006 Under Fire, 5.SS-Pz.Div.Wiking, Poland 1944 (Two Figures).

Under Fire Under Fire Under Fire

Under Fire Under Fire Under Fire

Under Fire Under Fire Under Fire

 

Meng

Ciekawie zapowiadają się nowe figurki producenta plastikowych modeli wtryskowych. Na razie z zapowiedzi wiemy jak będą wyglądać i że oznaczone są podziałką 1/35.

Meng Meng

Meng Meng

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *