Figurkowe niusy (30.07.2015)

Figurkowe niusy (30.07.2015)

Poniżej przedstawiamy najnowszy przegląd nowości z figurkowego rynku.

Irbis Miniatures

Irbis zaprezentował figurkę, która porusza tematykę dość rzadko poruszaną. Japan Cpl. witn Type-96 reprezentuje skalę 75 mm i odlany jest w żywicy. Japończyk został zaprezentowany w dynamicznej pozie. Detale wyglądają na dobrze przygotowane.

jap (6) jap (5) jap (3)

jap (2) jap (4) jap (1)

Chronos Miniatures

Chronos przygotował dwie nowe figurki, obie w skali 54 mm. European soldier with a halberd, 1510-25 składa się z 15 części żywicznych, a Russian general, 1812-14 z 9 elementów. Obie figurki posiadają ładne detale i naturalnie wyglądające pozy.

European soldier European soldier European soldier

Russian general, Russian general, Russian general,

Russian general, Russian general, Russian general,

N-S Prod.

Najczęściej zestawy od N-S to bliskowschodnie albo północnoafrykańskie scenki. Od czasu od czasu pojawiają się jednak zestawy o luźniejszej tematyce i tak też jest tym razem. Iguana King ma ok 40 mm wysokości. Jak zwykle jest on przygotowany przez duet Nelly Auffret (rzeźba) oraz Samy Thual (box art). Wygląda bardzo interesująco.

Iguana King Iguana King Iguana King

Castle Miniatures

Castle zaprezentował 3 nowości i wszystkie przygotował Andrei Bleskin.  Balearic slinger, Punic wars składa się z 7 części, Iberian warrior, Punic wars zawiera 6 elementów, a Private soldier from 3rd Guards regiment, 1809 złożymy z 8 części. Figurki reprezentują skalę 54 mm i odlewane są w żywicy. Każda z nich posiada ładne detale i naturalnie wyglądające pozy.

Punic wars Punic wars Punic wars dscn0231-jpg.201258

Punic wars Punic wars Punic wars Punic wars

Punic wars Private soldier Private soldier Private soldier

Private soldier Private soldier Private soldier Private soldier

Stormtroopers

Stuart Hale przygotował 2 popiersia. SS Panzerman, LAH WW2 wzorowany jest na figurce 1/35 firmy Alpine (za jej zgodą oczywiście). Retreat to Corunna, 28th Foot Spain 1808/09 to kolejne świetne popiersie z epoki napoleońskiej. Oba zestawy odlewane są w żywicy w skali 1/9.

SS Panzerman Retreat to Corunna

Albiono Raven Miniatures

Firma spod znaku białego kruka zaprezentowała figurkę Modern russian soldier. Miniatura przygotowana została cyfrowo w skali 120 mm i reprezentuje wojaka z najnowszym karabinkiem z rodziny Kałasznikowa – AK 12. Na razie jako nowość, ale pewnie lada chwila będzie można nabyć taki karabinek w każdym sklepie surwiwalowym. Sam figurka wygląda bardzo fajnie i jeżeli nie boicie się wywoływać wilka z lasu to może warto ją zakupić.

Modern russian soldier Modern russian soldier Modern russian soldier Modern russian soldier

Young Miniatures

Ostatnio coraz częściej pojawiały się zarzuty, że wszystkie figurki autorstwa Younga B. Songa mają tę samą twarz. Otóż najnowsze popiersie ma twarz Toma Cruisa. Operation Valkyrie stanowi udaną replikę amerykańskiego aktora, który wcielił się w rolę płk. Stauffenberga.

Operation Valkyrie Operation Valkyrie Operation Valkyrie Operation Valkyrie

Operation Valkyrie Operation Valkyrie Operation Valkyrie

Siskin Miniatures

Dość osobliwe popiersie, jeśli można tak powiedzieć, zaprezentował Siskin. Husar’s horse head to skala 1/9 – 1/10. Jego autorem jest Marcin Niedziałek.

Husar's horse head Husar's horse head

FeR Miniatures

Rogue Pirate, La Española, 1670 to najnowsza propozycja firmy Fernando Ruiza. Autorem popiersia w skali 1/12 jest Pedro Fernandes, a pomalował je właśnie Ruiz. Obaj panowie spisali się pierwszorzędnie.

Rogue Pirate

La Meridiana

Włoska firma przygotowała 3 nowości. Metis to żywiczna figurka w skali 75 mm. Celtic Chief jest żywicznym popiersiem w skali 200 mm. Oba te zestawy przygotował Greg Girault, a pomalował Danilo Cartacci. Trzecim zestawem jest Coureurs de Bois – Woodland Indians, który reprezentuje skalę 54 mm. Najmniej interesująco wygląda Celt. Figurki natomiast prezentują się znakomicie.

 Metis  Metis  Metis

Celtic Chief Celtic Chief Celtic Chief

Woodland Indians Woodland Indians Woodland Indians

Model Cellar

Model Cellar wypuścił popiersie Jester „You’re not Funny”. Autorem rzeźby, jak i malowania jest Przemysław Szymczyk. Bardzo ładna rzeźba i luźna tematyka pozwalająca, na praktycznie nieograniczony dobór kolorów powinna dostarczyć wiele zabawy i satysfakcji.

Jester Jester Jester

Savage Forged Minis

Zepar the Fallen Angel został przygotowany przez Dennisa Zarnowskiego. Popiersie ma 220 mm wysokości. Detale wyglądają dobrze i powinny stanowić świetną bazę do udanego malowania.

Zepar the Fallen Angel

AC Models

AC Models zapowiedziało zestaw Luftwaffe Pilots. Figurki reprezentują skalę 54 mm, czyli będą doskonałym uzupełnieniem dla samolotu w skali 1/32. Z pewnością będzie się można pokusić o umieszczenie ich na niewielkiej lotniskowej podstawce i zaprezentowanie ich bez płatowca w tle.

Luftwaffe Pilots Luftwaffe Pilots Luftwaffe Pilots

Luftwaffe Pilots Luftwaffe Pilots

Alpine Miniatures

Najnowsze figurki Alpine w skali 1/35 to:

35196WW2 French Tank Crew #1;

35197WW2 French Tank Crew #2;

35198 – WW2 French Tank Crew Set;

35199 – Joachim Peiper in Kharkov;

35200 – SS Panzer Crew Winter;

35201 – Joachim Peiper Kharkov Set.

WW2 French Tank Crew WW2 French Tank Crew WW2 French Tank Crew WW2 French Tank Crew

WW2 French Tank Crew  SS Panzer Crew  SS Panzer Crew

 SS Panzer Crew  SS Panzer Crew  SS Panzer Crew  SS Panzer Crew

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *