Figurkowe niusy na koniec wakacji

Figurkowe niusy na koniec wakacji

I stało się! Wakacje się kończą, a to oznacza powrót do szkoły, ponownie zakorkowane miasta i koniec wakacyjnego, nieco wolniejszego tempa w pracy. Pocieszeniem niech będzie przedstawione poniżej zestawienie figurkowych nowości, zawierające sporo interesujących pozycji.

Dark World Creations

DWC zapowiedziało drugą figurkę z serii o Wojnie Secesyjnej. Podobnie jak poprzednia, i ta miniatura reprezentuje skalę 70 mm. W skład zestawu 5th New York Zouave wchodzą elementy żywiczne i blaszka fototrawiona (jej elementów nie widać na zdjęciach). Od pierwszego zestawu z tej serii wyróżnia odróżnia się dynamiczną pozą. Autorem figurki jest David Richardson.

5th New York Zouave 5th New York Zouave 5th New York Zouave

Chronos Miniatures

Dwie nowości rosyjskiej firmy, obie w skali 54 mm i obie składające się z 11 części żywicznych. Pierwsza z nich to Russian grenadier of the Pavlovskiy grenadier regiment, 1812-13, a druga to The pirate with the pistol, 1660-80. Miniatury charakteryzują się bardzo ładnymi detalami i naturalnie wyglądającymi pozami.

Russian grenadier Russian grenadier Russian grenadier Russian grenadier

Russian grenadier Russian grenadier 24.8 24.6

The pirate with the pistol The pirate with the pistol The pirate with the pistol

Mitches Military Models

Pierwsze dwie z nowości MMM to przerobione na popiersia Vistula Lancers, Battle of Albuhera 1811, figurki 120 mm. Z racji tematyki powinny wzbudzić Wasze zainteresowanie, zwłaszcza, że polskie tematy niezbyt często zostają poruszone przez zagraniczne firmy. Trzecia z nowości to figurka 200 mm British Infantryman, Lancashire Fusiliers, Battle of the Somme 1916, autorstwa Maurica Corry.

Vistula Lancers Vistula Lancers Vistula Lancers Vistula Lancers

mmm5 Vistula Lancers mmm6 Vistula Lancers

British Infantryman British Infantryman British Infantryman British Infantryman

British Infantryman British Infantryman British Infantryman

Nuts Planet

Nuts Planet zapowiedziało dwa zestawy w skali 75 mm: Comrade in army, French troops in Canada 1760 oraz Cameron Highlanders 1815, Sergeant 79th Regt. Pierwszy składa się z 17 elementów, a drugi z 14 części. Obie miniatury wyglądają bardzo zachęcająco. Świetne detale i naturalne pozy powinny zostać docenione przez modelarzy.

Comrade in army Comrade in army Comrade in army Comrade in army

Comrade in army Comrade in army Comrade in army Comrade in army

Cameron Highlanders Cameron Highlanders Cameron Highlanders Cameron Highlanders

Cameron Highlanders Cameron Highlanders Cameron Highlanders Cameron Highlanders

United Empire Miniatures

UEM zaprezentowało swoje najnowsze popiersie, za wygląd którego odpowiada Carl Reid. „Dutch” Cherokee Chief Tahchee 1837 jest popiersiem w stylu klasycznym, czyli stateczne, prezentujące po prostu postać. Ta została przedstawiona w tym wypadku w żywicy, w skali 1/10.

Cherokee Chief Cherokee Chief

Pegaso Models

Dwie nowe figurki pojawiły się w ofercie Pegaso. Pierwsza z nich to Drummer of the Grenadier Guards, 1812, w skali 90 mm. Druga figurka, reprezentująca skalę 75 mm to Spartan Oplite. Tradycyjnie dla Pegaso, figurki posiadają świetnie przygotowane detale, a ich pozy są naturalne.

Drummer of the Grenadier Guards Drummer of the Grenadier Guards Drummer of the Grenadier Guards

Drummer of the Grenadier Guards Spartan Oplite Spartan Oplite

Spartan Oplite Spartan Oplite

Life Miniatures

Dość mocno eksploatowany temat został podjęty przez LM w ich ostatnim popiersiu. Niemniej Panzergrenadier, 12th SS Panzer Division ‚Hitlerjugend’, Normandy 1944 wygląda dobrze i powinien zostać dobrze przyjęty przez miłośników „niemieckich” tematów. Sang-Eon Lee przygotował popiersie w skali 1/10 i podzielił na 7 elementów.

Panzergrenadier Panzergrenadier Panzergrenadier

Panzergrenadier Panzergrenadier

Alexandros Models

Dwie nowości w skali 75 mm przygotował Alexandros. Pierwsza z nich to Athenian Hoplite, Persian Wars, a druga to Paul von Hinderburg, 1914. Obie miniatury prezentują się znakomicie i ciężko zdecydować się na jedną z nich, jeżeli oczywiście nie ma się ustalonych preferencji co do tematyki lub okresu historycznego. Obie figurki odlane są w metalu.

Athenian Hoplite Athenian Hoplite Athenian Hoplite Athenian Hoplite

Athenian Hoplite Paul von Hinderburg Paul von Hinderburg Paul von Hinderburg

Paul von Hinderburg Paul von Hinderburg Paul von Hinderburg Paul von Hinderburg

Miniaturas Fortes

Najnowsza propozycja z MIniaturas Fortes to New York Riots. Żywiczna figurka w skali 75 mm wydaje się mieć nieco zaburzone proporcje. Od razu uwagę zwracają małe dłonie i dość duża głowa. Ta figurka nie będzie się chyba cieszyła zbyt dużą popularnością.

New York Riots New York Riots New York Riots

Black Army Models

Dla miłośników tematyki fantasy BAM przygotował popiersie Maegorodeth. Żywiczna miniatura w skali 1/9 nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Maegorodeth Maegorodeth

Maegorodeth Maegorodeth

Bonapartes Military Models

Kolejne w tym zestawieniu popiersie autorstwa Carla Reida, tym razem firmowane przez BMM. Popiersie Jean Andoche Junot zostało przygotowane w skali 200 mm i jak zwykle posiada cechy charakterystyczne dla tego autora, czyli świetnie przygotowane detale oraz naturalnie wyglądającą pozę.

Jean Andoche Junot

Victory Miniatures

Najnowszy zestaw Victory Miniatures nosi tytuł Stretcher Party and Casualty 1914. Żywiczne miniatury przedstawiają scenkę w skali 120 mm. Zestaw nie zachwyca. Jest parę niuansów, jak choćby ułożenie spodni rannego, które rozczarowują.

Stretcher Party and Casualty Stretcher Party and Casualty Stretcher Party and Casualty

Stretcher Party and Casualty Stretcher Party and Casualty

Not Yet Dead Miniatures

Niemiecka firma zaprezentowała nową figurkę Zombie Male. Żywiczna miniatura reprezentuje skalę 1/35 i może być ciekawą propozycją dla tych, którzy chcieliby odtworzyć klimat Resident Evil czy innych podobnych tytułów.

 Zombie Male  Zombie Male

Bravo – 6

Do sklepów powinny właśnie trafiać nowe zestawy Bravo -6. Dwa z nich przynależą do serii „wietnamskiej”, a trzeci czołgista amerykański z okresu II Wojny Światowej, czyli Brad Pitt z filmu Fury (podobno reszta załogi też jest w przygotowaniu).

U.S. Army Infantry (6) Gunfighter

Lookin’ Better Every Beer

U.S. Tank Commander(1) 1944-1945

Gunfighter Beer Tanker

Mantis Miniatures

Najnowsze figurki Mantis skierowane są raczej do modelarzy pancerki, a przeznaczone konkretnie do Kubelwagena. Mówimy o zestawach Kubelwagen Driver i D.A.K. Officer (które można nabyć w zestawie D.A.K. Kubelwagen Crew). Dodatkowo Mantis wypuścił kolejny zestaw ze zwierzętami Animal Set 17. Wszystkie te zestawy są w skali 1/35.

Driver Officer D.A.K. Animals

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *