Figurkowe niusy na majówkę (30.04.2015)

Figurkowe niusy na majówkę (30.04.2015)

Bez przydługich wstępów bo majówka tuż tuż. Miłej lektury raportu z figurkowego rynku i udanej majówki.

Dolman Miniatures

Zapowidane kilka tygodni temu popiersie Mccoy jest już w sprzedaży. Uzupełniamy więc wpis o zdjęcia box arta.

Mccoy Mccoy Mccoy

Mccoy Mccoy

Mitches Military Models

Kolejny zestaw popiersi związany z dwusetną rocznicą bitwy po Waterloo (o poprzednim informowaliśmy tydzień temu). Tym razem MMM zapowiedział zestaw Battle of Waterloo V-Bust set, w skład którego wchodzą: 1st Duke of Wellington, Gebhard Leberecht Von Blucher oraz Napoleon Bonaparte. Przepiękne detale są dziełem Pavola Ovecki. Popiersia reprezentują skalę 200 mm.

Battle of Waterloo Battle of Waterloo Battle of Waterloo Battle of Waterloo

Battle of Waterloo Battle of Waterloo Battle of Waterloo Battle of Waterloo

Battle of Waterloo Battle of Waterloo Battle of Waterloo Battle of Waterloo

Battle of Waterloo

Hawk Miniatures

Także Hawk „świętuje” dwusetną rocznicę bitwy pod Waterloo. Battle of Qatre Bras First Regiment of Foot to zestaw w skali 75 mm, przygotowany przez Allana Balla. Większość figurek z tego zestawu ma opcjonalne części, pozwalające na zmianę pozycji. I tak żółnierz klęczący posiada dwie pary rąk, dzięki czemu może być w pozycji strzelającej lub trzymającej bagnet, a stojący szeregowy może strzelać lub ładować broń. Drugą nowością jest popiersie przygotowane przez Roberta Lane’a – Life Guard Bust.

Battle of Waterloo Life Guard

Chronos Miniatures

Dwa nowe zestawy ukazały się pod szyldem Chronos, oba w skali 54 mm. Są to Russian warriors, 14 century (3 figures) oraz The pirate (№ 2), 1700-40. Pierwszy zestaw zawiera 3 figurki, a te zostały podzielone na 34 elementy. Jego autorem jest Oleg Pogosyan. Drugi zestaw został przygotowany przez Sergeja Zabudchenko i składa się z 10 części. W przypadku wszystkich figurek trzeba docenić bardzo ładnie przygotowane detale i naturalnie wyglądające pozy.

Russian warriors Russian warriors Russian warriors

Russian warriors Russian warriors Russian warriors

The pirate The pirate The pirate

The pirate The pirate The pirate

AC Models

AC Models przygotowało scenkę ANZAC Charge, Gallipoli 1915. Zestaw reprezentuje skalę 54 mm, a w jego skład wchodzą elementy żywiczne, uzupełnione blaszką fototrawioną. W pudełku znajduje się 10 figurek, z czego jedna odlana jest z podstawką.

ANZAC Charge, Gallipoli 1915 ANZAC Charge, Gallipoli 1915

ANZAC Charge, Gallipoli 1915 ANZAC Charge, Gallipoli 1915

 

Jeff Shiu’s Miniatures

Jeff Shiu zaprezentował kolejną figurkę w skali 1/9. Fallschirmjager/W MG42, Ardennes 1944 prezentuje się dobrze, ale nie podoba mi się ułożenie lewej ręki przez co miniatura wygląda jakby posiadała protezę.

Fallschirmjager Fallschirmjager Fallschirmjager

Fallschirmjager Fallschirmjager

Mercury Models

Oleg Podosjan przygotował nową figurkę dla Mercury Models. Landsknecht Doppelsoldner  to metalowa figurka w skali 75 mm. Ładne detale i dynamiczna, naturalnie wyglądająca poza powinny przemawiać za dodaniem tej miniatury do listy zakupów.

Landsknecht Doppelsoldner Landsknecht Doppelsoldner Landsknecht Doppelsoldner

Callsign Models

Mini dioramka Hue 1968 została zaprezentowana przez Callsign Models. W skład zestawu wchodzą trzy figurki, broń, radio, ściany i wszystko odlane z żywicy, w skali 1/35. Wymiary scenki to 82 x 69 mm. Bardzo dobra koncepcja i dobre wykonanie to niewątpliwe atuty tego zestawu. Można również nabyć samą podstawkę, wszystko dostępne jest na stronie Firestorm.

Hue 1968 call1 Hue 1968

Clay Dream Miniatures

Miłośnicy nieco lżejszej tematyki powinni być zadowoleni z najnowszej propozycji Clay Dreams. Goblin Shaman, to żywiczne popiersie w skali 1/10 (ok 60 mm wysokości). Wygląda niezwykle zachęcająco.

Goblin Shaman Goblin Shaman Goblin Shaman

Goblin Shaman Goblin Shaman

Ellie’s Miniatures

Maurice Corry przygotowuje dla Ellie’s Miniatures figurkę French Turco Algerian 1870. Miniaturka będzie reprezentować skalę 75mm i odlewana będzie z żywicy. Detale wyglądają dobrze, a poza jest naturalna.

French Turco Algerian 1870 French Turco Algerian 1870 French Turco Algerian 1870 French Turco Algerian 1870

Mini Art

Od czasu do czasu prezentujemy również zestawy plastikowe. I tak też jest tym razem, gdyż ukraiński Mini Art wypuszcza zestaw Rest on Motorcycle. Oprócz elementów plastikowych, w pudełku znajduje się blaszka, która wzbogaci detale motocykla Harley Davidson WLA. Bardzo fajny zestaw, który na pewno może stać się perełką Waszej kolekcji.

Rest on Motorcycle Rest on Motorcycle Rest on Motorcycle

Rest on Motorcycle Rest on Motorcycle Rest on Motorcycle

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *