Figurkowe nowości (10.06.2016)

Figurkowe nowości (10.06.2016)

Dla większości modelarzy figurkowych Euro odbywa się co roku, we wrześniu. Mowa jest oczywiście o jednej z najważniejszych wystaw – Euro Militaire. W tym roku będziemy mieli dwie imprezy Euro. Drugą (chociaż dla sporej części z Was pierwszą) jest rozpoczynające się dzisiaj Euro 2016 we Francji. Zanim więc usiądziecie przed telewizorami zapraszam do lektury przeglądu nowości figurkowych.

Castle Miniatures

Castle zaprezentowało nowe popiersie w skali 200 mm. Caledonian Nobleman został wyrzeźbiony przez Jurija Serebriakowa. Detale wyglądają bardzo fajnie i przyciągają uwagę. Waszym zadaniem będzie odtworzenie wzoru kraty. Możecie wykorzystać za wzór istniejące klany, bądź użyć wyobraźni.

Caledonian Nobleman Caledonian Nobleman Caledonian Nobleman Caledonian Nobleman

Caledonian NoblemanCaledonian Nobleman Caledonian Nobleman

Caledonian Nobleman Caledonian Nobleman

Arcabuz

Arcabuz wypuścił nowe płaskorzeźby. Są to Imperial Trumpetter – 1634 (skala 70 mm) oraz Lancers Officer – France 1811 (skala 1/15). Oba zestawy odlewane są w żywicy, a przygotowane zostały przez Rafa Cebriána. W przypadku płaskorzeźb umiejętności malarskie muszą być naprawdę wysokie, żeby efekt był godny uwagi.

Imperial Trumpetter Imperial Trumpetter

OficialLanceros_pintura_web_zps9eoj0amp OficialLanceros_escala_web_zps2mkqvmjm OficialLanceros_resina_web_zps8i2ux1ln

Atelier Maket

Atelier Maket zapowiedziało figurkę 8th Regiment Paratrooper Colonial Algeria 1961. Miniatura została przygotowana przez Philippe Parisona i odlewana jest w żywicy, w skali 75 mm. Niezbyt popularny temat, ale wykonanie stoi na wysokim poziomie.

Paratrooper Paratrooper Paratrooper

Paratrooper Paratrooper

Beneito Miniatures

Jose Hidalgo jest autorem najnowszej propozycji od Beneito. French Officer, Line Infantry reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z metalu. Wszystko co najlepsze w tej miniaturze wydobył w box arcie Gustavo Gil.

French Officer French Officer French Officer

French Officer French Officer French Officer

La Meridiana

Wspólna praca Antonio Zapatero i Migueal Borja Bersabé zaowocowała zestawem Hunter and Prey. Przykładowy egzemplarz pomalował Danilo Cartacci. La Meridiana zdążyła nas już przyzwyczaić do ciekawych i bardzo dobrze przygotowanych zestawów. Nie inaczej jest w tym wypadku. Modelarz otrzymuje w pudełku wysokiej jakości zestaw pozwalający stworzyć ciekawą scenkę. Skala 54 mm i odlew żywiczny.

Hunter and Prey Hunter and Prey Hunter and Prey

Hunter and Prey Hunter and Prey Hunter and Prey

Hunter and Prey Hunter and Prey Hunter and Prey

Hunter and Prey Hunter and Prey

FeR Miniatures

Trzy nowości pojawią się w czerwcu nakładem firmy Fernando Ruiza. Dwie pierwsze to figurki w skali 75 mm. Każda z nich składa się z dziesięciu elementów żywicznych. Solomon Kane został przygotowany przez Paula Deheleanu, a Knight of Cardona, 1325 to dzieło Oriola Quina. Trzecia z nowości to Thornley & Ratch. Popiersie w skali 1/16 przygotował Raffaele Picca i składa się ono z dwóch części żywicznych.

Solomon Kane Solomon Kane Solomon Kane

 Knight of Cardona  Knight of Cardona  Knight of Cardona

 Knight of Cardona  Knight of Cardona  Knight of Cardona

Thornley & Ratch Thornley & Ratch Thornley & Ratch

Thornley & Ratch Thornley & Ratch Thornley & Ratch

Lab-54

Lab-54 pochwaliło się nowym popiersiem w skali 1/16. Autorem Crusader Knight jest Riccardo Cerilli. Box art pomalował  Danilo Cartacci. Popiersie wygląda fajnie, ale na rynku jest wiele podobnych.

Crusader Knight Crusader Knight Crusader Knight

Crusader Knight Crusader Knight

Modelix Studio

Modelix zaprezentował dwie, bardzo oryginalne figurki – WW1 Portuguese officer oraz WW1 Portuguese soldier. Obie miniatury reprezentują skalę 54 mm i odlewane są w żywicy. Pewne zarzuty można mieć do wyglądu twarzy. Obie wyglądają zabawkowo i niezbyt interesująco.

WW1 Portuguese officer Caixa_MS_A_FINAL_NET

Clay Dreams Miniatures

Clay Dream poszerza swoją ofertę o nowe popiersie. The Mad Whitch odlewana jest w żywicy, w skali 1/10 (ok 85 mm wysokości). W pudełku znajdują się dwa elementy. Wygląda całkiem fajnie i może przynieść sporo frajdy podczas malowania.

The Mad Whitch The Mad Whitch The Mad Whitch The Mad Whitch

Tommy’s War

Brytyjska firma zaprezentowała dwie nowości. Obie oczywiście w skali 54 mm przygotował Nino Pizzichemi. Rifleman, 10th Princess Mary’s Own Gurkha Rifles, Gully Ravine 1915 składa się z dziewięciu części żywicznych i paska do karabinu z blaszki fototrawionej.  Private, 1st Bn Wellington Infantry Regiment NZEF, Chunuk Bair 1915 także składa się z dziewięciu części żywiczny i metalowego paska karabinu, ale dodatkowo w zestawie otrzymujecie trzy główki: 1. Lemon squeezer hat – 1st Bn Wellington Infantry Bn NZEF; 2. Slouch hat – 3rd Bn Australian Imperial Force; 3. Soft service cap (with neck protection) – 6th Bn Loyal North Lancashire Regiment.

Rifleman Rifleman

Rifleman Rifleman

Private Private Private

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *