Figurkowe nowości (10.09.2015)

Figurkowe nowości (10.09.2015)

Po zeszło tygodniowym wysypie nowości można powiedzieć, że ten tydzień wygląda przeciętnie. Być może ilościowo nie ma szału, ale za to pod względem jakości to zestawienie prezentuje się znakomicie. Przekonajcie się sami.

Elan 13 Miniatures

Elan 13 przygotował popiersie The Bo’sun. Miniatura została wyrzeźbiona przez Marka Taylora, w skali 1/10. Bo’sun jest piękny w swej brzydocie i każdy kto chciałby oderwać się na chwilę o sztywnych reguł modelarstwa historycznego powinien rozważyć zakup tego zestawu.

The Bo'sun 108_zpsoeovqcxi

The Bo'sun The Bo'sun

Miniaturas Beneito

Beneito zaprezentowało zestaw Tel El Kebir, Egypt 1882 (Black Watch Sergeant and Egyptian Private). Autorem rzeźby, jak i box arta jest oczywiście Jose Hidalgo. Pozy wyglądają naturalnie, a detale są ostre. Figurki odlewane są w metalu, w skali 54 mm.

Tel El Kebir Tel El Kebir Tel El Kebir

N-S Prod

Kolejną scenkę w skali 75 mm zaprezentowało N-S Prod. Arab and his dogs został wyrzeźbiony przez Nelly Auffret. Box art przygotował Samy Thual. Zestaw odlewany jest w żywicy.

Arab and his dogs Arab and his dogsArab and his dogsArab and his dogs

El Greco Miniatures

Matt Grech przygotował dla El Greco popiersie Etruscan Hoplite, 4th-5th Cent. BC. Popiersie zasłużenia wzbudza zachwyt wśród modelarzy i zapewne wielokrotnie będziemy mogli je oglądać w różnych wykonaniach na modelarskich forach i wystawach.

Etruscan Hoplite Etruscan Hoplite Etruscan Hoplite

Etruscan Hoplite Etruscan Hoplite Etruscan Hoplite

Mitches Military Models

Lt Colonel Douglas, 11th Hussars to figurka 200 mm, za wygląd której  odpowiada Maurice Corry. Jak można się spodziewać, rzeźba jest na najwyższym poziomie i modelarzowi nie pozostaje nic innego jak wykorzystać swoje umiejętności malarskie do wydobycia pięknych detali.

Lt Colonel Douglas Lt Colonel Douglas Lt Colonel Douglas

Lt Colonel Douglas Lt Colonel Douglas Lt Colonel Douglas

Heros & Villains Miniatures

Dwie nowości zostały zapowiedziane na wrzesień przez H&V. Pierwsza to Infrantryman, The Franco-Prussian War Series 1870-71, w skali 1/12. Autorem popiersia jest Antonio Meseguer. Drugą nowością jest zestaw Vedrik and Dorban, Orcs. Żywiczne figurki zostały przygotowane przez Adriána Sáncheza, a reprezentują skalę 54 mm.

The Franco-Prussian War The Franco-Prussian War The Franco-Prussian War

 Orcs  Orcs

Tartar Miniatures

Jeszcze jedna figurka średniowiecznego rycerza ukazała się nakładem Tartar Miniatures. „Guest” of the Teutonic Order of Meissen-XIV century przygotowany został przez Sergieja Radiłowa w skali 54 mm i odlewany jest w żywicy. Detale prezentują się bardzo zachęcająco.

Guest Guest Guest Guest

Guest Guest Guest Guest

Guest Guest

Art Miniatures

Art Miniatures zaprezentowało swój pierwszy projekt – „Jaga”. Popiersie ma być początkiem serii Legend of Cinema. Popiersie zostało przygotowane przez Aleksandra Belova w skali 1/4. Detale są ładne, a podobieństwo do pierwowzoru bardzo duże. Zastanawiająca jest tylko ta ręka. Popiersie ewidentnie jest typu V i ta ręka ni jak nie pasuje.

"Jaga" "Jaga" "Jaga"

"Jaga"

Ellie’s Minaitures

Już prezentowaliśmy figurkę Maurica Corry w tym zestawieniu. Tym razem jednak tematyka, skala i przede wszystkim marka pod jaką się ukazuje są inne. Brothers In Arms 1870 to zestaw żywiczny w skali 75 mm.

Brothers In Arms Brothers In Arms Brothers In Arms

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *