Figurkowe nowości 11.09.2014

Figurkowe nowości 11.09.2014

Kolejny tydzień przynosi sporą dawkę nowości i zapowiedzi. Wśród nich każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Moją uwagę zwróciły zestawy od Stormtroopers i nowo powstałej Valkyrie Miniatures (zwłaszcza miniatura Putina).  A oto pełne zestawienie figurkowych nowości.

Scale 75

Hiszpańska firma zaprezentowała swoje wrześniowe nowości. Wśród nich są dwie figurki. Pierwsza figurka to steampunkowy Captain Ahab, a druga to miniatura historyczna Blaue Division. Oprócz figurek, Scale 75 poszerza ofertę akcesoriów i narzędzi o pędzle, pasty akrylowe o różnych gradacjach i naturalne włókna do robienia trawy.

Captain Ahab Captain Ahab Captain Ahab

Captain Ahab Blaue Division Blaue Division

Blaue Division Blaue Division pasty akrylowe

pędzle trawa trawa

Elan 13

‚Dressed For Action’ – German Pilot WW1 to miniatura w skali 54 mm, która może wzbogacić prezentację szmatopłata lub stać się elementem Waszej kolekcji figurkowej. Detale, jak i poza wyglądają bardzo dobrze

Dressed For Action Dressed For Action Dressed For Action Dressed For Action

Aradia Miniatures

Jeżeli Wasze zainteresowania skierowane są w stronę figurek fantasy to Aradia wypuściła zestaw The Hangman. Nie wiadomo dlaczego zestaw nosi taki tytuł, natomiast wiadomo, że figurka odlana jest w żywicy, w skali 60 mm.

The Hangman The Hangman The Hangman

CGS Military Figures

Powracając do miniatur historycznych, CGS zapowiedziało popiersie autorstwa Maurica Corry. Officer Empress Dragoons reprezentuje skalę 200 mm. Detale wyglądają ładnie, a poza wydaje się być naturalna.

Dragoon Dragoon Dragoon

Kings Figurines

Jeżeli oprócz modelarstwa kochacie muzykę to ucieszy Was wiadomość o nowej serii figurek. Jej bohaterami mają być legendy gitary i jako pierwszy na sklepowe półki trafia Mister BB. Miniatura odlana została w żywicy, w skali 54 mm.

Mister BB

Chronos Miniatures

W tym tygodniu Chronos zapowiedział dodanie pierwszego popiersia do swojej oferty. Russian palace grenadier of Golden Company, 1910-17, w skali 200 mm, wygląda odrobinę nieproporcjonalnie, ale po jednej fotografii ciężko osądzać. Dobrze wyglądają natomiast figurki 54 mm Mongol warriors, 14 century. Podobnie jak poprzednie, tak i ten łączą w sobie dopracowane detale i naturalne pozy.

Russian palace grenadier Mongol warriors Mongol warriors

Mongol warriors Mongol warriors Mongol warriors

Mongol warriors Mongol warriors

Stormtroopers

Dwa popiersia i jedna pełna figurka to lista nowości od Stormtroopers. Autorem figurki Adjutant, 83rd Regiment of Foot, Jamaica,1795 jest Maurice Corry. Miniatura w skali 120 mm posiada bardzo ładne detale i powinna zadowolić najbardziej wybrednych modelarzy. Wcale nie gorzej prezentują się dwa popiersia w skali 1/16. Private, 42nd Black Watch, FIW oraz German Para Bust , WW2 zostały przygotowane przez Antonio Meseguera.

Adjutant spadochroniarz black watch

War Griffon Miniatures

36 elementów żywicznych (w tym podstawka) składa się na najnowszą miniaturę WGM. Marauder reprezentuje skalę 90 mm. Szczegóły zostały ładnie przygotowane, ale poza jest nieco zastanawiająca. Jeżeli wiking chroni się przed ostrzałem z łuku (co sugerują strzały) to dlaczego większa część tarczy osłania ziemię. Prawdopodobna jest walka z przeciwnikiem (zamachnięcie toporem). Scenka wydaje się niespójna przez obniżona jest wartość tego zestawu.

Marauder Marauder Marauder Marauder

Mercury Models

Kolejny wiking w skali 75 mm został zaprezentowany przez Mecury Models. Viking Warrior dostępny jest jako zestaw metalowy lub żywiczny. Detale są ładne, ale podobnych zestawów na rynku jest już kilka.

Viking Warrior Viking Warrior Viking Warrior Viking Warrior

Tartar Miniatures

Letter, XVII century to żywiczny zestaw w skali 54 mm. Jest on wzorowany na płótnach holenderskiego malarza Gerarda ter Borcha. Drugim nowym zestawem od Tartar jest Grenadier of the Russian army-The First World War. Ta figurka reprezentuje z kolei skalę 75 mm, ale także została odlana w żywicy.

Letter, XVII century Letter, XVII century Letter, XVII century

Letter, XVII century Grenadier Grenadier

Grenadier Grenadier Grenadier

Valkyrie Miniatures

Nowa firma z siedzibą w Korei poinformowała o swoich zestawach. Co prawda większość z nich jest skierowana do modelarzy pancernych, ale warto o nich wspomnieć.

Victory Day in Moscow

Modern Russian Tank Crew

D9R Bulldozer Crew (USMC – Iraq, 2004)

Modern IDF Tank Crew

Modern US Tank Crew

West German Tank Crew

victory day victory day Rusian Tank Crew

Rusian Tank Crew Bulldozer Crew Bulldozer Crew

IDF Tank Crew IDF Tank Crew US Tank Crew

US Tank Crew WG Tank Crew WG Tank Crew

 

The Imperial Gallery

Panzer Commander, Ardennes Offensive to żywiczna figurka 120 mm. Ogólnie miniatura prezentuje się dobrze, a na jej plus działa to, że w zestawie znajduje się podstawka.

Panzer Commander Panzer Commander Panzer Commander

Pathos Miniatures

Na zakończenie zapowiedź z Pathos. Firma ta przygotowuje drugi zestaw w skali 54mm/1:35, który pomoże Wam zaprezentować Wasze figurki na niewielkiej podstawce. Eastern Front „Izba” House to żywiczny odlew, w którym znajdziecie fragment budynku i kilka dodatków, które powinny pomóc w odtworzeniu krajobrazu frontu wschodniego.

Izba Izba

 

 

 

 

One Responseto “Figurkowe nowości 11.09.2014”

  1. Wojtek pisze:

    Władymir Władimirowicz jak żywy. Świetny produkt;) zwolennicy na pewno chętnie postawia go na półce, przeciwnicy będą strzelać z pistoletów na kulki…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *