Figurkowe nowości (12.08.2016)

Figurkowe nowości (12.08.2016)

Po krótkiej przerwie powracamy z raportami dotyczącymi figurkowych nowości. Oto co pojawiło się nowego lub co zostało zapowiedziane na najbliższe tygodnie.

Mercury Models

Rosyjska firma zapowiedziała dwie figurki w skali 75 mm. Są to Viking Spearman oraz English Archer, XV century. Pierwszą z figurek wyrzeźbił Jurij Serebiakow, a drugą Rusłan Vorobiow. Obie mają być odlewane w żywicy.

Viking Spearman Viking Spearman

English Archer English Archer

Scibor Miniatures

Najnowszy zestaw figurek w skali 28 mm składa się z dziesięciu miniatur żywicznych i zatytułowany jest Dwarves Rangers. Podobnie jak w poprzednie figurki, tak i te wyglądają bardzo dobrze i aż ciężko uwierzyć, że są tak małe.

dwarves_rangers_band_01

Tin Berlin

Trzy nowe figurki zostały zapowiedziane przez Tin Berlin. Są to: Templar of Gerusalem; Swedish militia , Battle of Wisby 1361 oraz Tournament Knight. Wszystkie trzy mają być odlewane w żywicy w skali 75 mm i wszystkie wyglądają znakomicie.

Templar of Gerusalem Tin+Berlin_11 Tin+Berlin_12

MiniSoldiers

Dwie nowe miniatury mają się ukazać w sierpniu nakładem MiniSoldiers, obie oczywiście w skali 1/35. Chodzi o Wounded Union oraz Washington Artillery of New Orleans. Przy drugiej należy zwrócić uwagę, że koło, o które opiera się żołnierz nie wchodzi w skład zestawu.

Wounded Union / Washington Artillery

Ellie’s Miniatures

Także status zapowiedzi ma najnowsze popiersie od Ellie’s. French Bombardier de la Marine 1780 reprezentuje skalę 1/9 i odlewany ma być z żywicy.

French Bombardier French Bombardier French Bombardier French Bombardier

Chronos Miniatures

Rosyjski producent zapowiedział cztery nowe zestawy w skali 54 mm. Dwie pierwsze tj. Muslim notable warrior, XVI-XVII century oraz Russian notable warrior (Yermak – conqueror of Siberia), XVI century wyrzeźbił Oleg Pogosjan i składają się z trzynastu elementów. Natomiast Russian ratnik Moscow (or Nizhny Novgorod) militia, 1812-13 i Russian ratnik St.Peterburg (or Penza) militia, 1812-13 są autorstwa Wladimira Syczewa i w pudełku znajduje się dwanaście części. Wszystkie zestawy odlewane są z metalu i zawierają po dwie główki.

notable warrior notable warrior notable warrior

notable warrior notable warrior notable warrior

notable warrior notable warrior notable warrior

Russian ratnik Russian ratnik Russian ratnik SONY DSC

Russian ratnik Russian ratnik Russian ratnik Russian ratnik

Nuts Planet

Dwie figurki w skali 75 mm wypuściło Nuts Planet. Pierwsza z nich to składajacy się z dwunastu elementów WW2 German Sergeant. Druga figurka poszerza linię Trigger i nosi tytuł Shield. W tym zestawie oprócz elementów z szarej żywicy znajdują się elementy z żywicy bezbarwnej i elementy podstawki.

German Sergeant German Sergeant German Sergeant

German Sergeant German Sergeant German Sergeant

German Sergeant German Sergeant German Sergeant German Sergeant

Shield Shield Shield Shield

Shield Shield Shield Shield

Shield Shield Shield

Mitches Military Models

MMM wypuszcza nowy zestaw popiersi V. Tym razem są to popiersia z okresu napoleońskiego: Officer 95th Rifles; Sergeant 95th Rifles; Sergeant 33rd Regt. Podobnie jak poprzednie, tak i te przygotował w skali 1/9 znakomity Pavol Ovecka. Ale czy te twarze nie wydają się Wam znajome?

Sergeant Sergeant Sergeant Sergeant

Qing Yi Miniatures

Dwie figurki zapowiedział Qing Yi. Field Marshal Montgomery i General Patton reprezentują skalę 1/30 i odlewane są z żywicy.

Patton Montgomery

ICM

ICM przygotowało nowy zestaw w skali 1/16. Italian Carabinier jest trzecim zestawem z serii World’s Guards i oczywiście wytwarzany jest metodą wtryskową z plastiku.

Italian Carabinier Italian Carabinier Italian Carabinier

Italian Carabinier Italian Carabinier

Altores Studio

Dmitryj Szewcow jest autorem figurki Russian Warrior. Miniatura odlewana jest z żywicy w skali 75 mm. Detale wyglądają dobrze, ale stateczna poza powoduje, że jakoś wieje tu nudą.

 Russian Warrior  Russian Warrior  Russian Warrior

Life Miniatures

Wkrótce powinno ukazać się nowe popiersie Life Miniatures. Grace of Monaco reprezentuje skalę 1/10, a za jej wygląd odpowiada Hyunji Kim.

 Grace of Monaco

AC Models

Bardzo oryginalny zestaw przygotowało AC Models. Selous Scout, czyli żołnierz rodezyskich sił specjalnych z lat siedemdziesiątych. Figurkę przygotował Andy Cairns w skali 1/16.

Selous Scout Selous Scout Selous Scout

Italeri

Italeri nie słynie z dobrych figurek, ale te zapowiadają się interesująco. Italian Infrantry 1915, oraz WW I Austro-Hungarian Infantry to oczywiście zestawy plastikowe w skali 1/35.

 Infantry  Infantry  Infantry

 Infantry  Infantry  Infantry

 Infantry  Infantry

Airborne Miniatures

Wehrmacht Officer to figurka w skali 1/16 przedstawiająca oficera w zimowej kurtce dwustronnej. W skali 1/35 pojawiły się dwie figurki. Są to U.S.M.C. Afghanistan #1 oraz U.S.M.C. NCO, które oczywiście można nabyć razem w zestawie U.S.M.C. Afghanistan. Autorem wszystkich miniatur jest Maciej Rebkowski.

Wehrmacht Officer Wehrmacht Officer image5

image1.jpgf U.S.M.C U.S.M.C U.S.M.C

Legend Productions

Legenda powraca. Legend zapowiedziało właśnie swoją pierwszą miniaturę stworzoną cyfrowo i pierwszą nowość od bardzo dawna.  US NAVY SEAL #1 odlewany jest w żywicy w skali 1/35. Jak na taką małą figurkę zawiera sporo elementów (aż 51!), ale wydaje się to nieuniknione jeżeli detale mają wyglądać dobrze.

US NAVY SEAL #1 US NAVY SEAL #1 US NAVY SEAL #1

US NAVY SEAL #1 US NAVY SEAL #1 US NAVY SEAL #1

Alpine Miniatures

LSSAH Grenadier „Battle of Kharkov” to figurka w skali 1/16 przygotowana przez Dmitryja Szewcowa. W skali 1/35 Taesung Harmms przygotował US 3rd Armored Division Corporal i US 3rd Armored Division Staff Sergeant. Te dwie miniatury oczywiście można nabyć w zestawie US 3rd Armored Division Set. O tym ,że każda figurka ma dwie opcjonalne główki nie muszę chyba wspominać.

Grenadier Grenadier

Grenadier Grenadier Grenadier

Grenadier Grenadier Grenadier

3rd Armored Division 3rd Armored Division 3rd Armored Division

3rd Armored Division 3rd Armored Division 3rd Armored Division

3rd Armored Division 3rd Armored Division 3rd Armored Division 3rd Armored Division

MJ Miniatures

Carl Reid jest autorem popiersia RFC Pilot in WW1. Zestaw odlewany jest w żywicy w skali 1/10. Detale wyglądają pierwszorzędnie, co pięknie podkreślił Man-Jin Kim w box arcie.

RFC Pilot RFC Pilot RFC Pilot

RFC Pilot RFC Pilot RFC Pilot

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *