Figurkowe nowości (13.10.2016)

Figurkowe nowości (13.10.2016)

Z największą przyjemnością prezentujemy najnowszy przegląd figurkowych nowości. Zapraszamy do lektury i zachęcamy do komentowania.

North Star

Soviet Pioneer Girl on Hoverbike to najnowsza propozycja North Star. Model żywiczny, w skali 54 mm oparty jest na ilustracji i jest wizją przyszłości sprzed kilkudziesięciu lat. Bardzo fajny pomysł i wykonanie.

Soviet Pioneer Girl on Hoverbike Soviet Pioneer Girl on Hoverbike Soviet Pioneer Girl on Hoverbike

MJ Miniatures

Greg Girault jest autorem figurki Louisiana Tiger. Miniatura reprezentuje skalę 75 mm i składa się z siedmiu elementów żywicznych oraz miedzianego pręcika. Detalom chyba nie można nic zarzucić, ale poza nie zachwyca.

Louisiana Tiger

Tartar Miniatures

Tartar zapowiedział dwie nowości, obie wyrzeźbione przez Sergieja Sawenkowa i obie odlewane z żywicy. Pierwsza z nich to Orc Fisherman. Figurka ma ok. 60 mm wysokości. Oprócz bardzo fajnych detali, do atutów należy zaliczyć możliwość wyboru między główkami. Drugą z zapowiedzi jest Warrior plains, w skali 75 mm. W tym przypadku również mamy do czynienia z bardzo fajnymi detalami.

Orc Fisherman Orc Fisherman Orc Fisherman

14625710_583676055150198_587431664_oOrc FishermanOrc Fisherman

Warrior plains Warrior plains

Nuts Planet

Nuts Planet zaprezentowało zestaw The Devil. Za jego wygląd odpowiada Nelya Vitvitska. W pudełku znajduje się osiem elementów żywicznych, a figurka reprezentuje skalę 75 mm. Mi się nie podoba, ale to po prostu nie moje klimaty.

The Devil The Devil The Devil

The Devil The Devil The Devil

The Devil The Devil The Devil

TIN Berlin

Tin Berlin zapowiedział figurkę Scandinavian warrior 9-10 century. Żywiczna miniatura wygląda niezwykle zachęcająco. Detale wyglądają znakomicie, a poza jest dynamiczna i wyglądająca naturalnie. Skala to 75 mm.

Scandinavian warrior Scandinavian warrior

Scandinavian warrior Scandinavian warrior

Heroes & Villains Miniatures

H&V przedstawiło nowe popiersie w skali 1/16 – „Flankenfeuer” Le Bourget 1870. Jego autorem jest Antonio Meseguer. Popiersie promują dwie wersje. Pierwszą wykonał Jose Hernandez, a drugą Juanma Vergara.

 "Flankenfeuer" Le Bourget  "Flankenfeuer" Le Bourget  "Flankenfeuer" Le Bourget

 "Flankenfeuer" Le Bourget  "Flankenfeuer" Le Bourget  "Flankenfeuer" Le Bourget

El Viejo Dragon

Hiszpańska firma zaprezentowała trzy nowe figurki, wszystkie są w skali 54 mm i odlewane są z metalu. Chodzi o zestawy: 1st Regiment. Madrid line infantry, Voltigeur (TN16); Field adjudant, Juan Espinosa 1813 (TN17); Sergeant Marines Spain 1802 (TN18).

Madrid line infantry Madrid line infantry tn17_01_big

 Field adjudant tn18_01_big tn18_02_big

Modelix Studio

Modelix Studio ogłosiło wypuszczenie nowego zestawu autorstwa Vitalino Chitasa. 2nd Group of machine guns Lewis, France 1917 został przygotowany w skali 54 mm i odlewany jest w żywicy.

France 1917

 Mercury Models

Bardzo ciekawie prezentuje się najnowsza propozycja od Mercury Models. Samurai Archer reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z żywicy. Poza wygląda naturalnie, a detale zostały przygotowane na najwyższym poziomie.

Samurai Archer Samurai Archer Samurai Archer Samurai Archer

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *