Figurkowe nowości (15.05.2015)

Figurkowe nowości (15.05.2015)

Najnowsze zestawienie informacji o figurkowych nowościach nie wygląda zbyt okazale, jeżeli bierzemy pod uwagę ilość. Co do jakości, nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Praktycznie każda z zaprezentowanych miniatur reprezentuje najwyższy poziom. A oto szczegóły:

Ellie’s Miniatures

Maurice Corry przygotował kolejną figurkę dla Ellie’s Miniatures, Tym razem jest to French Foreign Legion, Crimea 1854. Żywiczna miniatura reprezentuje skalę 75 mm. Nie przypominam sobie, żeby Legionista z Wojny Krymskiej był tematem figurki. Do tego dochodzą ładnie przygotowane detale i nietuzinkowa poza.

 French Foreign Legion

Mitches Military Models

Także najnowsza propozycja MMM pochodzi od Maurica Corry. Różnica polega na zastosowaniu innej skali. Officer 7th Hussars mierzy ok. 120 mm, ale również odlany jest w żywicy. Detale wyglądają znakomicie, a poza wygląda naturalnie.

 Officer 7th Hussars  Officer 7th Hussars  Officer 7th Hussars

 Officer 7th Hussars  Officer 7th Hussars  Officer 7th Hussars  Officer 7th Hussars

Pegaso Models

Fox Warrior przygotowany został w skali 75. Metalowa miniatura autorstwa Andrea Juli, przedstawiona jest w dynamicznej pozie. Autor świetnie uchwycił ruch i przez to mamy wrażenie, ze patrzymy na fotografię. Doskonała poza uzupełnia świetne detale, które umiejętnie podkreślił Danilo Cartacci na swoim box arcie.

Fox Warrior Fox Warrior

Fox Warrior Fox Warrior

Fischy Miniatures

Lukas Zaba wyrzeźbił i przygotował box art najnowszego popiersia Fischy. Miniatura w skali 1/9 wygląda interesująco. Detale wyglądają na ładnie przygotowane i powinny być łatwe do malowania. Właśnie dlatego Celtic Chieftain godny jest Waszej uwagi.

Celtic Chieftain Celtic Chieftain Celtic Chieftain

Celtic Chieftain Celtic Chieftain Celtic Chieftain

Tommy’s War

Pierwszą z nowości od Tommy’s War jest Captain, The Queens Own Cameron Highlanders, Tel-El-Kebir 1882. Jest już trzecia figurka z serii Victoria’s Heroes. Miniaturę przygotował Helder Agostinho i spisał się doskonale. Z kolei Nino Pizzichemi wyrzeźbił dwie wspaniałe figurki artylerzystów. Battery Sergeant, Royal Field Artillery, The Somme 1916 oraz Major, Royal Field Artillery, The Somme 1916. Wszystkie figurki odlane są w żywicy w skali 54 mm.

 Captain  Captain  Captain

 Captain Royal Field Artillery Royal Field Artillery

Royal Field Artillery Royal Field Artillery Royal Field Artillery

Royal Field Artillery Royal Field Artillery

Tank

Rosyjska firma zaprezentowała figurki żołnierzy Noworosji: Private of volunteer division of „Novorussia” (Summer 2014); Сommander of volunteer division of „Novorussia” (Summer 2014); Private of volunteer division of „Novorussia” II (Summer 2014). Miniatury odlane są w żywicy, w skali 1/35. Oprócz tego firma zaprezentowała miniatury francuskich czołgistów z okresu I Wojny Światowej. French Tanker WWI i French Tankers WWI, FT-17 Driver and Commander. Te figurki także odlane są z żywicy, w skali 1/35.

Private Private Сommander Сommander

Private Private Tanker

Tanker Tanker Tanker Tankers

Tanker Tanker Tanker

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *