Figurkowe nowości (2.07.2015)

Figurkowe nowości (2.07.2015)

Nareszcie wakacje! Życie zdecydowanie zwalnia i pozwala się nim delektować, nawet jeśli trzeba siedzieć w pracy. Nie zwalniają tylko producenci figurek, dzięki czemu dzisiejsza porcja nowości jest jak zwykle okazała.

Crecy Models

Crecy przygotowało zestaw Richard Lioheart’s dead. Został on przygotowany przez Antonio Zapatero w skali 54 mm. Dzięki opcjonalnym elementom, zamiast króla możecie uchwycić śmierć zwykłego rycerza.

Richard Lioheart Richard Lioheart Richard Lioheart

Richard Lioheart Richard Lioheart Richard Lioheart

Tartar Miniatures

W tematyce fantasy Tartar przygotował popiersie Chaos Lord. Miniatura żywiczna reprezentuje skalę 1/10. Jej autorem jest Sergiej Sawenkow.

Chaos Lord Chaos Lord Chaos Lord

Chaos Lord Chaos Lord Chaos Lord

Chaos Lord Chaos Lord Chaos Lord

Phlegyas Art

Drunken Don to najnowsza propozycja Phlegyas Art. Żywiczna miniatura przygotowana została w skali 50 mm.

Drunken Don Drunken Don Drunken Don

Siskin Miniatures

Kolejne popiersie Siskin odbiega od tematyki dotychczas utrzymywanej przez tą firmę. Polish Farmer jest wyraźnie inspirowany postacią Jakuba Wedrowycza, bimbrownika i kłusownika z opowiadań Andrzeja Pilipiuka. Detale na ubraniu wyglądają pierwszorzędnie, ale zmarszczki na twarzy sprawiają wrażenie nieco zbyt ostrych. Rzeźbił Piotr Czyż.

Polish Farmer Polish Farmer Polish Farmer

Scibor Miniatures

Kolejne zestawy w skali 28 mm pojawiły się pod szyldem Scibor Miniatures. Pierwszy z nich to Orc on Boar, a kolejne to trzy zestawy w nowej serii Sci- Fi Egyptian Warriors.

Orc on Boar Egyptian Warriors

Egyptian Warriors Egyptian Warriors

Miniaturas Fortes

Jeżeli chcielibyście powiększyć kolekcje figurek pierwszowojennych to French Officer 1914 może być ciekawą propozycją. Wyrzeźbiona przez Diego Fortesa w skali 75 mm miniatura posiada ładne detale i naturalnie wyglądającą pozę.

French Officer 1914 French Officer 1914 French Officer 1914

RP Models

RP Models zapowiedziało nowe popiersie. Tym razem ma to być Maj. Jonh Howard, w skali 100 mm. Na razie mamy do czynienia z cyfrową wersją, ale jak tylko będą już dostępne fotografie odlewów, na pewno pospieszymy Wam o tym donieść.

Maj. Jonh Howard

FeR Miniatures

FeR ogłosił dwie nowości w skali 75 mm. Pierwsza to Afrikakorps, Tunisia, 1942, autorstwa Eduardo Pereza. Figurka składa się z 7 elementów żywicznych. Druga z figurek to Virginia Militia, Guilford Courthouse, 1781. Tę miniaturę przygotował Oriol Quin, a składa się 10 części.

Afrikakorps Afrikakorps Afrikakorps

Afrikakorps Afrikakorps Afrikakorps

Virginia Militia Virginia Militia Virginia Militia

Virginia Militia Virginia Militia Virginia Militia

N-S Prod

The Narguilé to najnowsza scenka Nelly Auffret’a. Po złożeniu 29 elementów żywicznych otrzymamy scenkę w skali 75 mm wzorowaną na obrazie Maurica Orange’a. Jak zwykle detale wyglądają znakomicie i wydobycie ich za pomocą pędzla i farbek powinno być czystą przyjemnością.

The Narguilé The Narguilé The Narguilé

The Narguilé N_S_prod_6 The Narguilé

Tiny Leads

The Last Son to popiersie wzorowane na bohaterze serialu Synowie Anarchii. Na pewno jest gratka dla miłośników serialu, a tych na całym świecie nie brakuje. Skala to 1/10. Drugą nowością jest Samurai, 19TH Century. Także i ten zestaw odlewany jest w żywicy, ale skala to 75 mm.

The Last Son The Last Son The Last Son

 Samurai  Samurai  Samurai

Beneito Miniatures

Dwie figurki o wspólnym tytule przygotował Beneito. Camel Corps, Sudan 1885, o numerach katalogowych MV 127 i MV 128 to metalowe figurki w skali 54 mm. Obie miniatury wyrzeźbił i pomalował Jose Hidalgo i trzeba przyznać, że spisał się znakomicie. Detale i pozy wyglądają bardzo ładnie, ale sposób trzymania karabinu przez trębacza jest bardzo nienaturalny i właściwie chyba nie możliwy z uwagi na wagę karabinu.

Camel Corps Camel Corps

Camel Corps Camel Corps Camel Corps

Camel Corps Camel Corps Camel Corps

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *