Figurkowe nowości (21.05.2015)

Figurkowe nowości (21.05.2015)

W najnowszym zestawieniu figurkowych nowości przekrój tematyczny jest bardzo duży. Pozwala to sądzić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co Wam się spodobało, a co uważanie za nie wypał? Chętnie się dowiemy, dlatego dzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Elan 13

Rozpoczynamy od tematyki lotniczej. RFC/RAF Air Mechanic WW1 to żywiczna figurka w skali 1/32. Miniatura doskonale sprawdzi się zarówno zaprezentowana solo, jak i w towarzystwie szmatopłata. Wyraźnie zaznaczone marszczenia ułatwią wydobycie detali i ożywienie figurki.

RFC/RAF Air Mechanic WW1 RFC/RAF Air Mechanic WW1 RFC/RAF Air Mechanic WW1

A2A Studio

Zapewne każdy z Was widział przynajmniej jedną komedię z jego udziałem. Do najbardziej znanych należą filmy, w których wcielił się w porucznika Franka Drebina, czyli Naga Broń. Otóż właśnie otrzymujecie możliwość dodania miniatury zmarłego 5 lat temu Leslie Nielsena do swojej kolekcji. Leslie Nielsen, Canadian-American actor and comedian! to popiersie w skali 1/10. Popiersie składa się dwóch elementów, a jego autorem jest Andrey Ross. Podobieństwo jest duże, a detale wyglądają bardzo dobrze, tak więc jest to chyba pozycja obowiązkowa.

Leslie Nielsen Leslie Nielsen Leslie Nielsen

Leslie Nielsen Leslie Nielsen Leslie Nielsen

leslie nielsen (1) Leslie Nielsen

Black Dog

Czeska firma zaprezentowała nowe popiersie. Jan Žižka z Trocnova został przygotowany przez Pavla Oveckę w skali 1/10. Narodowy bohater naszych południowych sąsiadów zasłynął jako przywódca w czasie wojen husyckich. Popiersie przygotowane jest znakomicie i powinno Wam przypaść do gustu.

Jan Žižka z Trocnova Jan Žižka z Trocnova Jan Žižka z Trocnova

Draconia Miniatures

Dwie nowe figurki pojawiły się pod szyldem Draconii, czyli części Ares Mythologic odpowiedzialnej za figurki fantasy. Queen Cristal oraz Zoraida odlane są z żywicy, w skali 75 mm. Pierwsza z figurek została przygotowana przez Joaquina Palaciosa, a druga przez Laslo Forgacha. Jak przystało na typowe figurki fantasy, tak i te zawierają sporo nagości, ale pozostają w zgodzie z dobrym smakiem.

Queen Cristal Queen Cristal Zoraida Zoraida

Irbis Miniatures

Berdan sharpshooter to najnowsza propozycja od Irbis. Miniaturę w skali 75 mm wyrzeźbił Dimitri Shevtsov. Zrelaksowana naturalnie wyglądająca poza i ładne detale to nie jedyne zalety tego zestawu. Nie można zapominać, że tematyka strzelców wyborowych z Wojny Secesyjnej nie jest zbyt popularna.

Berdan sharpshooter Berdan sharpshooter Berdan sharpshooter Berdan sharpshooter

Berdan sharpshooter Berdan sharpshooter Berdan sharpshooter

Evolution Miniatures

Dwie figurki czerwonoarmistów w skali 1/35 ukazały się nakładem Evolution. EM-35113 – Red Army Rifleman, WW2 (1941-1943), Set #8 oraz EM-35114 – Red Army Rifleman, WW2 (1941-1943), Set #9 przedstawiają żołnierzy w dynamicznych pozach. Miniatury wyrzeźbione są pierwszorzędnie. Detale są ostre i wyglądają naturalnie.

Red Army Rifleman Red Army Rifleman Red Army Rifleman Red Army Rifleman

Bravo – 6

Shotgunners to zestaw przedstawiający amerykańskich żołnierzy podczas palenia trawki w nieco nietypowy sposób – przez lufę strzelby. Taki sposób palenia zaprezentowany został na kilku filmach dokumentalnych oraz w filmie Pluton. Niezbyt poprawne z edukacyjnego punktu widzenia, ale prawdziwe. Skala 1/35.

Shotgunners Shotgunners Shotgunners

Kellerkind Miniatures

Na zakończenie dodatki, które pomogą wzbogacić niejedną scenkę w skali 1/35. Szpule na kable odwzorowane na wycinanym laserowo drewnie. W zestawie 40113 Cable Drum znajduje się jedna szpula 1400 mm, a w zestawie 40114 Cable Drums dwie szpule 900 mm.

Cable Drum Cable Drum Cable Drum

Cable Drum Cable Drum Cable Drum

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *