Figurkowe nowości (22.07.2016)

Figurkowe nowości (22.07.2016)

W tym tygodniu mamy sporo nowości w skali 1/35 i przede wszystkich rewelacyjne figurki od Nuts Planet. Zapraszam do lektury.

FeR Miniatures

FeR przedstawiło nowości, które ukażą się w lipcu. Pierwszą z nowości jest Viking Raider, Ireland, 795 w skali 54 mm. Pudełko zawiera pięć elementów żywicznych, za wygląd których odpowiada Matthieu Rouèche. Druga z nowości to także skala 54 mm, ale o nieco luźniejszej tematyce. Corpachón’s Grand Day składa się z czterech części, a autorem figurki jest Jonatán Monerris. Ostatnią z nowości jest Jeanne la Pucelle, Orleans, 1429. Składające się z sześciu części żywicznych popiersie w skali 1/12 przygotował Pedro Fernández.

Viking Raider Viking Raider Viking Raider Viking Raider

Corpachón's Grand Day Corpachón's Grand Day Corpachón's Grand Day Corpachón's Grand Day

Corpachón's Grand Day Jeanne la Pucelle Jeanne la Pucelle

Jeanne la Pucelle Jeanne la Pucelle Jeanne la Pucelle

Scale 75

Scale 75 poinformowało o wypuszczeniu figurki Lord of Chaos. Miniatura reprezentuje skalę 75 mm i odlewana jest z żywicy. Detale wyglądają bardzo zachęcająco i figurka powinna przypaść do gustu miłośnikom tematyki fantasy.

Lord of Chaos Lord of Chaos

Lord of Chaos Lord of Chaos

Ścibor Miniatures

Kolejną nowość zaprezentowała polska firma. Tym razem jest to zestaw sześciu miniaturek zatytułowany Polish Dwarves. Figurki oczywiście odlewane są w żywicy, w skali 28 mm.

Polish Dwarves

Model Cellar

Confederate Soldier US Civil War to najnowsza propozycja od Model Cellar. Autorem miniatury i box arta (który bardzo przypomina mi box arty Verlindena) jest Anders Heintz. Figurka odlewana jest w żywicy, w skali 54 mm.

Confederate Soldier Confederate Soldier Confederate Soldier

Nuts Planet

Kolejne nowości przygotowało Nuts Planet i przy każdej usta same mówią WOW. Pierwsza nowość to William Wallace, czyli popiersie w skali 1/10. W pudełku znajdziecie sześć części żywicznych. Od razu widać, że pierwowzorem jest Mel Gibson. Podobieństwo nie jest idealne, ale bez wątpienia wiadomo o kogo chodzi. Z serii Trigger przygotowano zestaw Devastator Victor. Kolejny doskonały zestaw i pierwszorzędny box art. Podobnie jak inne zestawy z serii Trigger, tak i ten reprezentuje skalę 75 mm. Trzecia z lipcowych nowości to Anti Robot Squad. Zestaw także odlewany jest z żywicy, ale w skali 90 mm. W tym przypadku również mamy do czynienia z perfekcyjnym wykonaniem i pięknym box artem.

William Wallace William Wallace William Wallace William Wallace

William Wallace William Wallace William Wallace T75008_color_01

Devastator Victor Devastator Victor Devastator Victor Devastator Victor

Devastator Victor T75008_color_10 GC90-008_color_01 GC90-008_color_02

 Anti Robot Squad  Anti Robot Squad  Anti Robot Squad  Anti Robot Squad

Stalingrad

Nowy zestaw został wypuszczony przez rosyjską firmę. After a Battle II, Russian Soldiers Summer 1941 jest praktycznie gotową scenką w skali 1/35, w skład której wchodzą miniatury czterech żołnierzy. Figurki oczywiście odlewane są z żywicy.

After a Battle 3509-s11

Bravo-6

Nowe figurki z Wojny w Wietnamie zaprezentowało Bravo-6. US Army Inf. (9) – Move Move składa się z dwóch figurek amerykańskich żołnierzy w dynamicznych pozach.

Move Move Move Move Move Move

 Tank

Trzeci z rosyjskich producentów wypuścił cztery nowe zestawy w skali 1/35:

Т-35186 – The British SAS. Crew Land Rover Pink Panther – III – 2 figures
T-35187 – Modern Russian special forces – Spetsnaz – 2 figures
T-35188 – Modern Russian special forces II – Spetsnaz – 2 figures
T-35189 – Modern Russian tankers – Engine repair – 3 figures.

British SAS Spetsnaz Spetsnaz t35189

Young Miniatures

Nowe popiersie od Young Miniatures to Celtic Cornicer. Popiersie w skali 1/10 przygotował Young B Song. W pudełku znajduje się dziesięć elementów żywicznych.

Celtic Cornicer Celtic Cornicer Celtic Cornicer

Celtic Cornicer Celtic Cornicer Celtic Cornicer

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *