Figurkowe nowości (25.02.2016)

Figurkowe nowości (25.02.2016)

Nieco krótsze niż zwykle, ale nie mniej interesujące zestawienie nowości kończy luty. Co zatem pojawiło się nowego wśród figurkowych miniatur?

Young Miniatures

To popiersie od Young Miniatures przypadnie do gustu zdecydowanej większości z Was. Przynajmniej tej, która szuka czegoś świeżego i oryginalnego. Russian Cossack, WWII w skali 1/10 właśnie taki jest. Nie oklepany tematycznie i rewelacyjny w wykonaniu. A malowanieprzykładowgo egzemplarza autorstwa  Kiriła Kanajewa to po prostu mistrzostwo świata. Ogromne brawa.

YM1858-1 Russian Cossack Russian Cossack

Russian Cossack Russian Cossack Russian Cossack

United Empire Miniatures 

UEM dodało do swojej oferty nowe popiersie przygotowane przez Romana Ruxa. Samurai Warrior Ii Naotaka 1615 reprezentuje skalę 1/9. Detale wyglądają ładnie i zachęcająco. Samuraj może zostać wykonany bez lub z maską na twarzy, co jeszcze zwiększa jego atrakcyjność. Popiersie na pewno będzie przykuwało uwagę na wystawach.

Samurai Warrior Samurai Warrior Samurai Warrior

RP Models

Bohaterem najnowszego zestawu RP Models jest Maj. Blondie Hasler. Postać ta ma być uwieczniona w postaci popiersia w skali 1/9, a także w skali 75 mm i 1/35 z pełnym canoe i partnerem.

 Maj. Blondie Hasler  Maj. Blondie Hasler  Maj. Blondie Hasler

 Maj. Blondie Hasler  Maj. Blondie Hasler  Maj. Blondie Hasler

 Maj. Blondie Hasler  Maj. Blondie Hasler

Hawk Miniatures

Royal Artillery – Circa 1880 został przygotowany przez Alana Balla w skali 75 mm i odlewany jest w żywicy. Figurka prezentuje się interesująco. Detale są ładne, a poza wygląda naturalnie. No i tematycznie też jest ciekawie, bo artylerzyści niezbyt często są bohaterami miniatur.

Royal Artillery Royal Artillery Royal Artillery

Royal Artillery Royal Artillery

Mitches Military Miniatures

Autorem najnowszej miniatury sygnowanej znakiem MMM jest Carl Reid. Imperial Guard Red Lancer Trooper prezentuje się bardzo dynamicznie, a detale wyglądają pierwszorzędnie. Popiersie reprezentuje skalę 1/9 i odlewane jest oczywiście w żywicy. Jedynym zmartwieniem będzie kwestia transportu popiersia, w właściwie lancy na wystawy w jednym kawałku.

Imperial Guard Red Lancer Trooper Imperial Guard Red Lancer Trooper Imperial Guard Red Lancer Trooper

Imperial Guard Red Lancer Trooper Imperial Guard Red Lancer Trooper

Nocturna Models

Nowa figurka pojawiła się w ofercie Nocturni. Shiro, Black Sword odlewana jest w żywicy, w skali 70 mm. Ogólnie detale są ładne, ale poza nieco dziwna.

Shiro

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *