Figurkowe nowości (27.10.2017)

Figurkowe nowości (27.10.2017)

Ostatnie w październiku zestawienie figurkowych nowości nie wygląda zbyt z okazale, ale w większości miniatury wyglądają bardzo zachęcająco. A oto szczegóły:

Chronos Miniatures

Chronos zapowiedział pierwszą figurkę zaprojektowaną cyfrowo. The Wizard w pierwszej edycji ma reprezentować skal 54 mm, potem także 75 mm. Miniatura ma być odlewana z żywicy.

The Wizard The Wizard The Wizard

Young Miniatures

Viking Warrior to najnowsze popiersie przygotowane przez Young B. Songa. Miniatura w skali 1/10 składa się z dziesięciu elementów żywicznych. Wydaje mi się, że dodanie topora z dłońmi kompletnie psuje wygląd popiersia. Lepiej byłoby już nie dodawać tego elementu.

Viking Warrior Viking Warrior Viking Warrior

Viking Warrior Viking Warrior Viking Warrior

ANT Miniatures

Ant poszerzyło ofertę miniatur zatytułowanych Officer of FSB Spetsnaz o figurki w masce przeciwgazowej z pistoletem i karabinkiem. Skala 120 mm i odlewy metalowe.

Officer of FSB Spetsnaz Officer of FSB Spetsnaz Officer of FSB Spetsnaz

Officer of FSB Spetsnaz Officer of FSB Spetsnaz Officer of FSB Spetsnaz Officer of FSB Spetsnaz

Tiny Leads

Tiny Leads wypuściło popiersie Krög, The Red. Zostało ono wyrzeźbione przez Antonio Fernandeza w skali 1/10, a box art został przygotowany przez Alexa Valerę.

Krög, The Red Krög, The Red Krög, The Red

United Empire Miniatures

Roman Rux i Pavol Ovecka są autorami popiersia Grenadier 26th Foot Continental Regiment of Foot 1776. Miniatura reprezentuje skalę 1/9 i odlewana jest z żywicy. Jakie to cudeńko, pokazuje egzemplarz promocyjny pomalowany przez Ernesto Reyesa.

Grenadier Grenadier Grenadier

La Meridiana

Trzy nowe zestawy ukazały się nakładem La Meridiany. Duet Antonio Zapatero i Miguel Borja Bersabè przygotował dwa genialne zestawy w skali 54 mm: William Craig oraz Curiosity (indios Yanomani). Nie gorzej prezentuje się figurka 75 mm autorstwa Riccardo Cerilli – Moose Hunter. Wszystkie zestawy odlewane są z żywicy.

William Craig William Craig William Craig

William Craig DCF 1.0 DCF 1.0

Curiosity Curiosity Curiosity

Meridiana Moose Hunter Moose Hunter

Moose Hunter Moose Hunter

Irbis Miniatures

Irbis wypuścił trzy figurki w skali 75 mm:  Lucky, Envier oraz Loser. Miniatury można nabyć również w komplecie. Figurki wyrzeźbił Sergiej Lupanov i trzeba przyznać, że spisał się znakomicie.

Lucky Lucky Lucky Lucky

Envier Envier Envier Envier

 Loser  Loser  Loser  Loser

Tartar Miniatures

Sergiej Radiłow przygotowała nową figurkę dla Tartar. Auxilary II c, Dacian Wars reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z żywicy. Miniatura wygląda znakomicie i podkreślenie detali farbą powinno być czystą przyjemnością.

Auxilary Auxilary Auxilary

Auxilary Auxilary Auxilary

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *