Figurkowe nowości (9.04.2015)

Figurkowe nowości (9.04.2015)

Święta Wielkanocne wcale nie spowolniły producentów i ci przez cały tydzień nadsyłali informacje o nowościach. Co nowego zatem pojawiło się przez ostatni tydzień? Oto najnowsze zestawienie figurkowych nowości.

Nuts Planet

Nuts Planet zapowiedziało trzy nowości. Pierwsza z nich to popiersie historyczne German DAK with Chameleon, w skali 1/10. Zestaw składa się z 18 elementów żywicznych, za wygląd których odpowiada Jun Sik Ahn. Pozostałe dwie nowości to figurki 70 mm z serii Trigger. Są to Darius Canon oraz Grimnord. Obie zostały zaprojektowane za pomocą technik 3D. Wszystkie miniatury posiadają piękne detale. W przypadku popiersia mamy do czynienia ze wspaniale przygotowanymi szczegółami umundurowania, odtworzonymi fałdkami na materiale itd. Figurki fantasy posiadają za to mnóstwo ostrych detali, które nadają „brutalności” postacią.

German DAK with Chameleon German DAK with Chameleon German DAK with Chameleon German DAK with Chameleon

German DAK with ChameleonDarius CanonDarius Canon

Darius Canon Darius Canon TBS003_Gray_01

TBS003_Gray_02 TBS003_Gray_03 TBS003_Gray_04

Bonapartes Military Models

Pierwsza z nowości BMM to przeróbka popiersia przygotowane przez Carla Reida. Jim Evans dorobił dolną część figurki i mamy Captain French Hussars/ADC, w skali 200 mm. Taką samą skalę reprezentuje Jerome Bonaparte,  popiersie autorstwa wywołanego już Carla Reida. Oba zestawy zostały przygotowane na wysokim poziomie i malowanie detali powinno być czystą przyjemnością.

Captain French Hussars Captain French Hussars Captain French Hussars Captain French Hussars

Captain French Hussars Captain French Hussars Captain French Hussars Captain French Hussars

Captain French Hussars Jerome Bonaparte Jerome Bonaparte

Jerome Bonaparte Jerome Bonaparte Jerome Bonaparte

RP Models

Dwa podobne tematycznie popiersia zostały zapowiedziane przez RP Models. Major John Howard  oraz Lt Colonel Vandervoort będą odlewane w żywicy w skali 1/9, a tym czasem poznajemy ich cyfrowy projekt. Zapowiada się interesująco.

Major John Howard Major John Howard Major John Howard

Lt Colonel Vandervoort Lt Colonel Vandervoort Lt Colonel Vandervoort

Lt Colonel Vandervoort

Elan 13 Miniatures

Nie przypominam sobie, aby na rynku pojawiła się (przynajmniej w ostatnim czasie) miniatura lotnika z Royal Navy Air Service. Za sprawą Elan 13 stan rzeczy uległ zmianie. Pilot RNAS WW1 to najnowsza figurka tej firmy w skali 1/32. Została ona przygotowana przez Roberta Lane’a. Świetny dodatek do szmatopłata lub samodzielnej prezentacji.

Pilot RNAS Pilot RNAS Pilot RNAS

Darkstar Miniatures

British Officer 36th Foot 1822 oraz Mounted Crusader to zapowiedziane nowości od Darkstar. Pierwsza z figurek został przygotowana przez Stuarta Hale’a, a druga przez Mike’a Blanka. W skład miniatur mają wchodzić części żywiczne oraz metalowe, a wszystko w skali 54 mm.

British Officer British Officer

Mounted Crusader Mounted Crusader Mounted Crusader

Young Miniatures

Najnowsza propozycja od Young Miniatures to Roman Cavalry Officer. Standardowo na pudełku znajdzie się oznaczenie skali 1/10. W pudełku znajdzie się 14 elementów żywicznych, które po złożeniu i pomalowaniu powinny wyglądać podobnie do box arta autorstwa Diego Ruiny.

Roman Cavalry Officer Roman Cavalry Officer Roman Cavalry Officer

Roman Cavalry Officer Roman Cavalry Officer

Scale 75

Kilka nowości pojawiło się za sprawą hiszpańskiej firmy. Pierwsza z nowości to Thenidiel, Autumn Leaf, w skali 75 mm. Patty Wrench oraz Octopiti są niewiadomych rozmiarów, figurki Khalgrim Storm Hammer i Lisbeth Shadowmancer reprezentują skalę 35 mm. Scale 75 dał również możliwość zakupu zestawu 48 kolorów farbek Fantasy & Games Collection.

Thenidiel Thenidiel Thenidiel

Thenidiel Octopiti Octopiti

Patty Wrench Patty Wrench Patty Wrench

Storm Hammer Storm Hammer Storm Hammer

Lisbeth Shadowmancer Lisbeth Shadowmancer Lisbeth Shadowmancer

Fantasy & Games Collection Fantasy & Games Collection

Alpine Miniatures

Na początku kwietnia pojawiły się również nowości z Alpine. German Grenadier to skala 1/16, a US Tank Crew #1 i US Tank Crew #2 (które oczywiście można nabyć również w zestawie US Tank Crew Set) reprezentują skalę 1/35. Jak zwykle pozy są naturalne, a detale na najwyższym poziomie. Po prostu Alpine w każdym calu.

German Grenadier German Grenadier German Grenadier German Grenadier

US Tank Crew US Tank Crew US Tank Crew US Tank Crew

US Tank Crew German Grenadier

Miniaturas Fortes

US Paratrooper at Normandy 1944 powinien ukazać się w sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni. Żywiczna figurka 75 mm zapowiada się całkiem interesująco i na pierwszy rzut oka jedynym minusem wydaje się palec trzymany na spuście.

US Paratrooper US Paratrooper US Paratrooper

US Paratrooper US Paratrooper US Paratrooper

Stormtroopers

Stormtroopers zapowiedziało jeszcze jedno popiersie. Tym razem jest to Prussian Hussar 1870/71, w skali 1/10. Fajne detale i dość oryginalna tematyka.

Prussian Hussar

1st Miniatures

Nowa firma zapowiedziała swoją pierwszą figurkę. Jest to U.S. Paratrooper 101st Airborne w/ Spoils of War, w skali 1/16. Detale wyglądają całkiem nieźle. Zastanawia tylko dość rzadko sposób noszenia kabury z pistoletem oraz nie dość wyraźne detale „skarbów” w hełmie. Widać także, że może być problem ze spasowaniem rąk do tułowia i zwiększonym nakładem pracy z tym związanym.

U.S. Paratrooper U.S. Paratrooper U.S. Paratrooper

U.S. Paratrooper U.S. Paratrooper U.S. Paratrooper

Tiny Leads

Tiny Leads zapowiedziało figurkę Rujo „il Maestro”. Jej autorem jest Pedro Vernandez, a do zakupu zachęca box art Alexa Vareli. Miniatura odlana jest z żywicy i reprezentuje skalę 75 mm. Rzeźba prezentuje się znakomicie, poza wygląda naturalnie i dynamicznie.

Rujo "il Maestro" Rujo "il Maestro"

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *