Figurkowe nowości na drugi tydzień kwietnia

Figurkowe nowości na drugi tydzień kwietnia

W tym tygodniu stosunkowo mało nowości ukazało sie na figurkowym rynku, za to przekrój tematyczny jest dość szeroki. Z czego wybierać będą mieli zwolennicy popiersi, a także zwolennicy figurek fantasy. Co zatem nowego pojawiło się na figurkowym rynku?

Young Miniatures

Właśnie ukazało się najnowsze popiersie autorstwa Young B. Songa, którego prac chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ostatnie jego dzieło to Brytyjczyk z SAS w Afryce. Żywiczne popiersie w sklai 1/10 charaktryzuje się świetnie oddanymi detalami, zarówno twarzy jak i ubrania. Wszelkie fałdki na tkaninie są tam gdzie powinny być i wyglądają tak jak powinny wyglądać. Nic tylko malować i cieszyć się efektami.

British SAS in AfricaBritish SAS in AfricaBritish SAS in Africa

Vertigo Miniatures

Firmę tą do tej pory znaliśmy z tematyki fantasy. Tym razem jednak do ofert dodano popiersie chorwackiego wojaka Varazdina Pandura z 1742 roku. Popiersie zostało odlane w żywicy w skali 1/10. Posiada ładne detale i z pewnością może się stac interesującym obiektem w kolekcji.

Varazdin PandurVarazdin PandurVarazdin PandurVarazdin Pandur

ASR Sculpture

Stosunkowo nowy producent nie przestaje nas zadziwiać i ogłasza kolejną nowość. Spawacz w skali 1/35 jest bardzo interesującą propozycją i może stać się elementem wiekszej scenki lub centralnym obiektem. Detale wyglądają dobrze chociaż wydaje się, że prezentowane zdjęcia przedstawiają figurkę przed ostatecznym szlifem ze względu na pewne niedoskonałości w niektórych miejscach.

SpawaczSpawaczSpawaczSpawacz

Draconia

Odpowiedzialny za figurki fantasy oddział Ares Mythologic zapowiedział nową figurkę Dark Elf – Sewingther. Pozycja ta niestety nie wyróżnia specjanie pomysłem, ale do wykonania raczej nie można mieć zastrzeżeń. Figurka odlana jest w metalu i reprezentuje skalę 54 mm.

Dark Elf

Ares Mythologic

Ares zapowiedział z kolei figurkę kawalerzysty z Południa, z okresu wojny secesyjnej oczywiście. Żywiczna figurka w skali 70 mm to miniatura kawalerzysty z jednostki Johna Mosbego, która specjalizowała się walkach przypominających taktyką walki partyzantów.

Mosby Rangers

War Griffon

 War Griffon przygotował dwie nowości. Pierwsza to Cerys, żywiczna figurka w skali 54 mm.  Druga, moim zdaniem dużo bardziej interesująca to popiersie The Dragon Lord. Popiersie odlane jest w żywicy w skali 80 mm i wygląda bardzo dobrze, a mały smok na ramieniu elfa jest po prostu rewelacyjny.

CerysDragon Lord

Dragon LordDragon LordDragon Lord

Model Cellar

Model Cellar ogłosił wypuszczenie trzech nowych popiersi z okresu Wojny Krymskiej. Wszystkie trzy zostały odlane w żywicy w skali 120 mm.

38th Foot Inkerman
Turkish Infantry Officer Crimea
Russian Infantryman Crimea

38th Foot InkermanTurkish Infantry Officer CrimeaRussian Infantryman Crimea

 

Atelier Maket

Na zakończenie coś co z pewnością ucieszy miłośników epoki napoleońskiej i kolorowych, zdobionych mundurów tej epoki. Chef de Musique des Guides du Général Leclerc St Domingue, 1802, to metalowa miniatura w skali 75 mm z przepięknymi detalami i naturalnie wyglądającą pozą. Z pewnością ta figurka będzie przyciągała uwagę, jeżeli znajdzie miejsce w Twojej gablocie.  

Chef de MusiqueChef de Musique

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *