Figurkowe nowości na koniec listopada

Figurkowe nowości na koniec listopada

Na koniec listopada zostało przygotowanych kilka udanych nowości. Najbardziej zadowoleni będą modelarze specjalizujący się w figurkach z okresu II Wojny Światowej. Także zwolennicy popiersi nie powinni mieć w tym tygodniu powodów do narzekania. Co zatem nowego pojawiło się na figurkowym rynku?

Alpine Miniatures

Alpine Miniatures kontynuuje poszerzanie oferty o kolejne figurki Niemców. Tym razem do sprzedaży trafia jedna figurka w skali 1/16 oraz cztery zestawy figurek w skali 1/35. Waffen SS MG 42 Gunner to miniatura w skali 1/16. Jej autorem jest John Rosengrant. Figurki w skali 1/35 przygotował Taesung Harmms i są to WSS Infantry #1 (35166), WSS Infantry #2 (35167), WSS Infantry Set (35168) czyli zestaw dwóch wcześniej wspomnianych figurek oraz mający uczcić dziesiątą rocznicę istnienia firmy, składający się z czterech miniatur, limitowany zestaw Winter Patrol Set (S0003). Tradycyjnie już wszystkie figurki posiadają opcjonalne główki. Do atutów, oprócz oczywiście wysokiej jakości detali, należy zaliczyć to, że figurki mogą być pomalowane na kilka sposobów i odbiegać od wzoru przyjętego na box artach.

Waffen SS MG 42 Gunner Waffen SS MG 42 Gunner Waffen SS MG 42 Gunner Waffen SS MG 42 Gunner

Waffen SS MG 42 Gunner Waffen SS MG 42 Gunner Waffen SS MG 42 Gunner WSS Infantry

WSS Infantry WSS Infantry WSS Infantry WSS Infantry

Winter Patrol WSS Infantry WSS Infantry

Mitches Military Models

Dwie nowe propozycje na liście należą do MMM, obie z gatunku popiersi. Pierwsze z nich to 200 mm RSM Edwards, Scots Fusilier Guards, 1856 autorstwa Jim Evansa. Drugie popiersie to 1/9 Moroccan Goumier, Italy 1943-45, którego przygotowaniem zajął się Pavol Ovecka. Oba popiersia charakteryzują się świetnym przygotowaniem. Szczególnie interesująco wygląda popiersie Marokańczyka. Tematyka ta jest rzadko poruszana i niezwykle kontrowersyjna. Goumierzy, czyli żołnierze oddziałów pomocniczych francuskiej Armii Afrykanskiej byli chwaleni za odwagę i waleczność w czasie kampanii we Włoszech, ale jednocześnie byli oskarżani o rabunki, gwałty, a nawet morderstwa.

RSM Edwards Moroccan Goumier Moroccan Goumier

Moroccan Goumier Moroccan Goumier Moroccan Goumier

Pathos Miniatures

Zapowiedziane jakiś czas temu popiersie American Sniper WWII właśnie trafia do sprzedaży. Wzorowane na jednym z bohaterów filmy Szeregowiec Ryan, nie w pełni oddaje cechy pierwowzoru. Szeregowy Jackson był przecież leworęczny, a popiersie przedstawia go jako praworęcznego. Dla purystów jest to być może wielka wada, ale ogólnie dobre wrażenie jakie robi ten zestaw powinno przeważyć szalę. Myślę, że zestaw ten warty jest zakupu.

American Sniper WWII American Sniper WWII American Sniper WWII

Bravo – 6

Broken Arrow to kod wzywający do ostrzału własnych pozycji w obliczu utraty ważnego punktu obronnego. Taki jest też tytuł zapowiedzianego zestawu doskonale znanej zwłaszcza z figurek z okresu wojny w Witnamie firmy Bravo – 6. W skład zestawy wchodzi żołnierz wzywający wsparcie przez radio oraz broniący pozycji jednym z ostatnich środków czyli pistoletem. Zwłaszcza ten drugi dodaje  dramatyzmu scenie i może być punktem centralnym winietki w której jest otaczany przez przeciwnika.

Broken Arrow

Chronos Miniatures

Chronos Miniatures zapowiedział kolejny zestaw w skali 54 mm. Russian Grenadier (NCO), 1812-14 składa się z dwunastu elementów żywicznych. Figurka robi dobre wrażenie. Detale są ostre i wyglądają naturalnie. Do pozy również nie można mieć żadnych zarzutów.

Russian Grenadier Russian Grenadier Russian Grenadier

Russian Grenadier Russian Grenadier

Imperialcast Miniatures

Najnowsza propozycja z Imperialcast Miniatures to Officer 74th Highlanders, 1851. Jest to żywiczna miniatura w skali 54 mm przedstawiająca szkockiego oficera z okresu walk w Afryce Południowej. Figurka wygląda dobrze, chociaż brak jest jej tego „czegoś” co by ją wyróżniało.

Officer 74th Highlanders, Officer 74th Highlanders,

Redfox Miniatures

A teraz coś co powinno Wam się szczególnie spodobać z uwagi na bliską naszym sercom tematykę. Popiersie 200 mm Polish Noble (Szlachta), XVII century, autorstwa Anastazji Podoroznej.  Po naszemu to byłoby krótko – Zagłoba jak się patrzy. Popiersie prezentuje się bardzo dobrze. Detale zostały przygotowane niemal perfekcyjnie i będą dużym ułatwieniem podczas malowania. Wadą na pewno będzie trudność w pozyskaniu tego zestawu.

Zagłoba Zagłoba Zagłoba

Zagłoba Zagłoba

 

Studio McVey

Miniatura inspirowana japońską kulturą to najnowsza propozycja ze Studia McVey. Figurka Himiko ma 46 mm wysokości. W pudełku znajduje się pięć elementów żywicznych oraz plastikowa podstawka o średnicy 40 mm. Dobre oczy i nieograniczona wyobraźnia pozwolą na stworzenie nietuzinkowej miniatury dzięki temu zestawowi.

Himiko Himiko

No Responsesto “Figurkowe nowości na koniec listopada”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Figurkowy początek wiosny | www.Figus.pl - figurki do sklejania - [...] US 2nd Ranger Battalion, Normandy 1944, to tytuł najnowszego popiersia Younga. Popiersie w skali 1/10 składa się 5 elementów…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *