Figurkowe nowości na mikołajki

Figurkowe nowości na mikołajki

Początek to grudnia, mikołajki,  to czas, w którym powinniśmy mieć już ogólne rozeznanie w temacie prezentów, a przynajmniej zaczynamy poważnie się przymierzać do zakupów. Jeżeli nie wiecie jeszcze co kupić, albo co chcielibyście dostać od Mikołaja to proponuję lekturę niniejszego artykułu, w którym znajdziecie przegląd figurkowych nowości.

Figurki Andrea Miniatures

Przegląd pozwolę sobie rozpocząć od producenta figurek rodem z Hiszpanii. Dlaczego? Ponieważ wprowadza nas w świąteczny nastrój figurką 54 mm – Santa’s Disguise Doesn’t Work. Na dodatek ten nastrój zostaje podany, jak często w produktach Andrei często bywa w zabawny sposób. Drugi zestaw, który Andrea Miniatures wypuszcza w grudniu, ze świętami ma niewiele wspólnego. Odrobinę makabryczna tematyka to dwunastowieczny Samuraj trzymający ściętą głowę.  W tym wypadku mamy do czynienia ze skalą 75 mm. Obie figurki odlane są w metalu.

Alpine Miniatures

Alpine Miniatures trzyma się wypróbowanej ścieżki, czyli wypuszcza Niemców z okresu II Wojny Światowej. Tym razem do sprzedaży trafia spadochroniarz (Fallschirmjäger) w skali 1/16 ubrany w „worek na kości” ze spiętymi nogawkami w wyprostowanej pozie oraz oraz Otto Carius i podoficer Pz.Abt. 502 w skali 1/35. Standardowo w zestawach Alpine znajdują się po dwie główki do wyboru, a w figurki w skali 1/35 można zakupić osobno lub w zestawie.  Dodatkowo producent ten poszerzył ofertę zestawów główek o dwa nowe zestawy, podobnie jak poprzednio są to główki „pobrane” z wypuszczonych wcześniej zestawów. Tym razem otrzymujemy możliwość zakupu główek współczesnych żołnierzy oraz współczesnych czołgistów rodem z USA.

Figurki fantasy

Znudzeni figurkami z realnego świata lub ci obcujący z modelarstwem z „innego” świata na co dzień również znajdą coś dla siebie w świecie fantasy. Z pewnością godne uwagi jest 200 mm popiersie Killer of Dragon od Tartar Miniatures. Szczegóły prezentują się rewelacyjnie i uzupełnione odpowiednim malowaniem pozwolą na stworzenie ozdoby kolekcji. Interesująco prezentuje się również nowa pozycja od The Wheel of Time czyli Grimwal the Great. Nowa linia figurek Malefik Time firmy Nocturna, w której na razie znajdują się dwie pozycje w skali 70 mm, powinna  znaleźć uznanie wśród miłośników fantasy. Podobnie zresztą jak Christine z linii Draconia firmy Ares. Ta ostatnia odlana jest z metalu w skali 54 mm.

 

Figurki historyczne

Jeżeli jednak tematyka fantasy nie jest dla Was, to może zwrócicie uwagę na najnowszą pozycję w ofercie figurek Ares Mythologic czyli Theseus and the Minotaur w skali 75 mm, odlana w metalu. Dodatkowo w zestawie otrzymamy możliwość wyboru lewej ręki z tarczą lub trzymającą głowę Minotaura. Mało znana na polskim rynku firma Stormtroopers dodała z kolei do swojej oferty jedną pełną figurkę oraz jedno popiersie. Figurka to 120 mm Captain W G Drummond Stewart, 93rd Highlanders, Lucknow 1857 autorstwa Mourica Corry. Większość elementów została odlana z żywicy, ale w zestawie znajdziemy również drucik ołowiany oraz metalowy drzewiec flagi. Popiersie to natomiast wizerunek Sylvestra Stadlera z  rejonu Charkowa z roku 1942 odlany w żywicy w skali 1/10.

Na koniec  nie mogło zabraknąć informacji o pojawieniu się w sprzedaży najnowszych figurek firmy Adlabertus poruszających tematykę niezbyt do tej pory popularną, czyli tematykę Wojny Polsko-Bolszewickiej. Ponieważ figurki te były już omawiane na portalu Figus.pl (tutaj), przypomnę tylko, że chodzi o figurki polskich żołnierzy w skali 1/35 oraz że w obu zestawach otrzymujemy opcjonalne główki.

One Responseto “Figurkowe nowości na mikołajki”

  1. Wojtek pisze:

    Santa Claus Andrei był malowany przez Julio Cobosa w ten sposób, aby od góry panowała zimna tonacja światła księżyca wpadającego przez okno, a od dołu ciepłe odblaski lampy. Artykuł o malowaniu figurki ma się ukazać w numerze 44 czasopisma Figure International Magazine.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *