Figurkowe nowości na pierwszy dzień wiosny

Figurkowe nowości na pierwszy dzień wiosny

Wiosna się do nas zbliża, przynajmniej ta kalendarzowa bo za oknem cały czas króluje zima. No ale przynajmniej jest szansa na białe Święta. Jak producenci figurek postanowili uczcić zmianę pory roku? W tym tygodniu otrzymaliśmy trochę mniej nowości do dyspozycji, ale i tak jest z czego wybierać. Po raz kolejny poruszymy temat figurek plastikowych, a to za sprawą nowości z Master Boxa. Ponadto będzie kilka nowości żywicznych i z metalu.

Pegaso Models

Rozpoczynamy od najnowszej pozycji w katalogu włoskiego producenta, czyli Szkockiego szlachcica z XIII wieku (nr katalogowy 75-098) w skali 75 mm. Oczywiście jest metalowa figurka składająca się z 11 elementów. Stateczna poza, ale jednocześnie posiadająca dynamiczne elementy (chodzi o efekt silnie wiejącego wiatru) bardzo dobrze się prezentuje. Detale, których tutaj nie brakuje wyglądają rewelacyjnie. Dzięki mnogości materiałów (tkanina, metal itd.) modelarz będzie miał możliwość skorzystania z szerokiej gamy technik dla wydobycia wszystkich tych drobiazgów składających się na niezwykle interesującą figurkę.

Figurki firmy Pegaso dostępne są w sklepie Adalbertus.

Scotish NoblemanScotish Nobleman

Scotish NoblemanScotish Nobleman

Carl Reid Sculptures

Carl Reid jest bardzo pracowitym rzeźbiarzem. W ciągu ostatnich paru tygodni dzieła jego autorstwa pojawiały się kilkukrotnie. I w tym tygodniu otrzymujemy rewelacyjne popiersie, które wyszło spod jego dłuta. Chodzi o popiersie 1st Virginian Cavalry Trooper w skali 1/9, składające się z elementów żywicznych i metalowych. Jak zwykle u tego autora mamy do czynienia ze świetną koncepcją i doskonałymi detalami. Reszta zależy od Waszych umiejętności malarskich.

1st Virginian1st Virginian

Mitches Military Models

Kolejnym popiersiem w naszym zestawieniu jest najnowsza propozycja MMM. Chodzi o popiersie kanadyjskiego asa z okresu I Wojny Światowej ‚Billy’ Bishopa. Jest to postać o tyle niezwykła, że przypisuje się jej aż 72 zestrzelenia co czyni Bishopa najskuteczniejszym lotnikiem Imperium Brytyjskiego. Popiersie odlane jest w żywicy w skali 200 mm.

Billy bishop

Evolution Miniatures

Figurki w skali 1/35 tego wytwórcy w doskonałej większości mogą być eksponowane samodzielnie lub stanowić element scenki np. z pojazdem. Podobnie jest tym razem. Do oferty dodane zostały dwa zestawy. Pierwszy to oficer SS w dwustronnej kurtce (kamuflaż jesienny / zimowy) uzbrojony w MP-40, a drugi to niemiecki czołgista bez koszulki. Obie figurki reprezentują późno wojennych wojaków i prezentują się dobrze.

SS OficerSS OficerGerman TankerGerman Tanker

Tartar Miniatures

Firma Tartar kontynuuje nową linie historycznych figurek odlanych w metalu, w skali 54 mm. Do oferty trafia właśnie celtycki przywódca. Figurka wygląda bardzo zachęcająco. Posiada ciekawą pozę, którą można interpretować na kilka sposobów i ładnie odwzorowane detale. Niestety brak jest informacji czy widoczna na zdjęciach podstawka jest elementem zestawu.

Leader of CeltsLeader of CeltsLeader of Celts

Mantis Miniatures

Mantis zapowiedział z kolei dwie nowe figurki i nowy zestaw ze zwierzętami. Figurki to kierowca oraz „załogant” SS Schwimmwagena (figurki dostępne są pojedynczo lub w zestawie), chociaż inne zastosowanie też powinno być możliwe. Zestaw ze zwierzętami (o numerze 14) to mieszanka dzikiego ptactwa i zwierzyny. Zestawy odlane są w żywicy w skali 1/35.

Schwimmwagen kierowcaZałogant SS

Zestaw SchwimmwagenZestaw zwierząt

Master Box

 Figurki tego producenta stają się coraz lepsze. Poprawia się jakość spasowania i samych detali, a pomysłowość autorów jest po prostu nadzwyczajna. Figurkowe zestawy ukraińskiego wytwórcy zawsze były oryginalne i dostarczały dużo inspiracji, a najlepszych z elementów tych zestawów były zawsze dla mnie główki. Każda z nich była oryginalna, miała odmienne rysy i dobrze się prezentowała. Wśród najnowszych zapowiedzi pojawiły się następujące zestawy w skali 1/35:

MB 35115 – “German Infantry Weapons, WW II era”

MB 35155 – “Dogs in service in the US Marine Corps, WW II era”

W pierwszym z zestawów należy zwrócić uwagę, że oprócz typowych modeli broni w zestawie znajduje się MP-34 oraz niemiecka wersja PPSzy. Drugi to miła odmiana i przypomnienie, że poza Europą też toczyła się wojna i najlepsi przyjaciele człowieka też byli w nią wciągnięci.

German Weapon setGerman Weapons Set

US Marines with DogsUS Marines with Dogs

Blacksmith Miniatures

Na zakończenie coś dla miłośników figurek fantasy. Nowa firma rodem z Francji właśnie wypuściła swoje pierwsze figurki – Lullin the Leprechaun oraz Shaggra the Troll. Obie są figurkami w żywicznymi i reprezentują skalę 54 mm (skrzat mierzy 43 mm do poziomu oczu). Zestawy wyglądają interesująco i być może warto przyjrzeć im się bliżej.

Lullin the LeprechaunShaggra the Troll

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *