Figurkowe nowości nie tylko dla maturzystów

Figurkowe nowości nie tylko dla maturzystów

Sezon maturalny w pełni, więc część z Was ma zapewne ważniejsze sprawy na głowie niż nowości figurkowe. Niemniej dla relaksu i oderwania myśli od egzaminów zachęcam do zapoznania się z tym co przygotowali producenci figurek. Pozostałych czytelników serwisu Figus.pl mam nadzieję, że nie trzeba specjalnie namawiać do lektury przeglądu figurkowych nowości.

Scale 75

Hiszpańska firma wypuściła trzy nowe produkty. Pierwsze dwie nowości to figurki, a trzecia to zestaw farb. Przewrotnie rozpoczniemy od od ostatniej pozycji czyli farb. Trzeci zestaw farb firmowanych marką Scale 75  to zestaw do malowania elementów cielistych. W zestawie znajduje się osiem farb akrylowych w różnych odcieniach w buteleczkach z zakraplaczem oraz instrukcja. Pierwsza z nowych figurek to kontynuacja serii „Fallen Frontiers„. Metalowa figurka w skali 75 mm powinna przypaść do gustu miłośnikom tematyki science-fiction ze względu na ładne detale i wysoką jakość produktu. Druga nowość figurkowa to również produkt odlany w metalu w skali 75 mm, ale o zupełnie innej tematyce. Mohawk prezentuje się fantastycznie łącząc tradycyjny ubiór indiański ze zdobycznym płaszczem wojskowym.

RiffsRiffRiff Draad

MohawkMohawkMohawk

Flesh paint setFlesh paint set

Young Miniatures

Young Miniatures zaprezentował kolejny popiersie. Tym razem jest miniatura amerykańskiego lotnika z „Latających tygrysów”, czyli amerykańskiego korpusu ochotników walczących przeciwko wojskom japońskim w Chinach i Birmie. Składające się z pięciu elementów popiersie jest bardzo dobrze wykonane, ale Ci którzy widzieli innego produkty Younga będą mieli wrażenie, że już gdzieś widzieli tą twarz. W tym aspekcie przydałaby się odrobina świeżości.

Flying TigersFlying TigersFlying Tigers

Grenadier Miniatures

Dwie nowe pozycje w katalogu Grenadier Miniatures powinny ucieszyć miłośników rzeźb Carla Reida i Maurica Corry. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest za popiersie WW1 Bomber, 9th Scots 51st Highland Div 1917. Wykonane w skali 1/9 i odlane w żywicy reprezentuje oczywiście najwyższy standard. Wszystkie detale prezentują się znakomicie, atrakcyjność zestawu podnosi możliwość wyboru między dwiema główkami. Maurice Corry z kolei jest autorem żywicznej figurki w skali 120 mm Officer 42nd Highlanders „Black Watch” Crimea 1854Miniatura ta również jest perfekcyjnie wyrzeźbiona i oprócz świetnych detali przedstawiona jest w ciekawej, naturalnie wyglądającej pozie.

Highland DivisionBlackwatch Highlander

Mitches Military Models

Kolejne popiersie w ofercie tej firmy również przygotował Maurice Corry. Miniatura brytyjskiego spadochroniarza z KM’em Vickersa odlana jest w żywicy w skali 1/9. Zestaw jest na jednym z ostatnich etapów produkcji i według zapowiedzi producenta będzie możliwość wyboru odznak różnych jednostek.

british airbornebritish airbornebritish airbornebritish airborne

Miniaturas Fortes

Zapowiedział drugą figurkę z serii Olivier Twist (o pierwsze informowaliśmy tutaj). Tym razem producent planuje wypuścić odlaną w żywicy miniaturę Fagina. Figurka wygląda bardzo ładnie zwłaszcza, że poza wygląda naturalnie i intrygująco.

FaginFaginFagin

FaginFaginFagin

Best Soldiers

Rewolucjonista to najnowszy produkt włoskiej firmy. Metalowa figurka w skali 75 mm posiada ładnie odwzorowane detale, a i do pozy nie można mieć żadnych zarzutów. Dodatkowym atutem miniatury jest możliwość wyboru miedzy dwoma główkami i lewymi dłońmi. Figurkę wyrzeźbił Antonio Zapatero Gaurdini, natomiast egzemplarz pokazowy pomalował Danilo Cartacci, który jest autorem książki o malowaniu figurek. Recenzję tego poradnika znajdziecie tutaj.

The RevolutionaryThe RevolutionaryThe Revolutionary

The RevolutionaryThe RevolutionaryThe Revolutionary

Flintlock Miniatures

Stosunkowo młoda firma zaprezentowała swoje drugie popiersie. The World in Their Hands to popiersie podróżnika – odkrywcy w skali 1/10. Zestaw wygląda bardzo zachęcająco. Zarówno odwzorowanie detali, jaki i tematyka stanowią atuty tej produkcji.

OdkrywcaOdkrywcaOdkrywca

Legend

Na zakończenie coś co pomoże lepiej zaprezentować Wasze figurki. Koreańka firma przygotowała trzy podstawki pod figurki w skali 1/35 w wymiarach 48×48 mm. Wszystkie elementy w każdym z zestawów odlane są w żywicy.

LF1257 Muddy Roadside Figure Base (4 elementy)

LF1258 European Terrain Figure Base (5 elementów)

LF1259 Rivers Bank Figure Base (3 elementy)

Muddy RoadsideEuropean TarrainRiver Bank

Muddy RoadsideEuropean  baseRiver Bank

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *