Figurkowe nowości

Figurkowe nowości

Targi Zabawek w Norymberdze rozpoczęte, a to oznacza, że wiele firm modelarskich podzieli się swoimi planami „wydawniczymi” na najbliższe kilka lub kilkanaście miesięcy. Wśród tych firm są również te specjalizujące się w figurkach. Co zatem nowego pojawiło się przez ostatni tydzień? Zapraszam do lektury przeglądu nowości figurkowych.

Black Dog

Czeska firma zapowiedziała popiersie Buccaneers, 1695. Jest to żywiczne popiersie w skali 1/10. Co do rzeźby mam tylko jeden drobny zarzut. O ile faktycznie przymknięte oko jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem, o tyle chyba nie zbyt dobrze wygląda to w miniaturze. Jeżeli przymkniecie oko na ten drobiazg, to może warto rozważyć zakup tego zestawu.

Buccaneers Buccaneers Buccaneers

Buccaneers Buccaneers Buccaneers

Model Cellar

Model Cellar zaprezentował popiersie autorstwa Carla Reida. Seaforth Highlander Stretcher Bearer to popiersie w skali 1/9. Jak zwykle otrzymujemy doskonale dopracowaną miniaturę, która powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych modelarzy. Detale wyglądają pierwszorzędnie, więc nie pozostaje nic innego jak to wykorzystać wkładając całe serce w malowanie.

Seaforth Highlander Stretcher Bearer Seaforth Highlander Stretcher Bearer

Life Miniatures

Najnowsze popiersie Life Miniatures niczym szczególnym nie wyróżnia się od pozostałych produktów tej firmy, czyli jest oryginalne, świetnie przygotowane, wyróżnia się na tle konkurencji i do tego posiada piękny box art. The Few” RAF Fighter Pilot, 1940 Battle of Britain jest odlany w żywicy w skali 1/10. W zestawie znajduje się 17 elementów, za których rzeźbę odpowiada Seung-Yeop Lee. Duże „yes, yes, yes!„.

The Few The few The Few

The Few The Few The Few

The Few The Few

Alive History Miniatures

AHM kontynuuje serię Scythian i wypuszcza kolejną miniaturę w skali 54 mm. Scythian Warrior, V c. b. c. składa się 16 elementów metalowych, które pozwolą na zbudowanie dość ciekawie wyglądającej miniatury. Wojownik i jego koń zostali przedstawieni w dynamicznej pozie. Wszystko współgra ze sobą i wygląda naturalnie, a do tego dochodzą ładnie przygotowane detale.

Scythian Warrior Scythian Warrior Scythian Warrior

Scythian Warrior Scythian Warrior Scythian Warrior

United Empire Miniatures

French Zouave, 1856 (Crimean War) to żywiczna miniatura w skali 75 mm. Zestaw wygląda dobrze, ale mi osobiście niezbyt podoba się twarz żuława. Przypomina mi trochę twarz jakby z jakiejś zabawki. Ponadto niezbyt naturalnie wygląda dłoń trzymająca karabin.

French Zouave French Zouave

Pegaso Models

Lubicie bogato zdobione mundury? Jeśli tak to Pegaso ma coś dla Was. General Francois Fournier-Sarloveze to metalowa miniatura w skali 90 mm. Jej autor, Victor Konnov spisał się bardzo dobrze. Hafty zostały przygotowane rewelacyjnie, a pozostałe detale wcale nie są gorsze.

General Francois Fournier-Sarloveze General Francois Fournier-Sarloveze

General Francois Fournier-Sarloveze General Francois Fournier-Sarloveze

Beneito Miniatures

Dwie miniatury, obie w skali 54 mm zapowiedziało Beneito Miniatures. Te miniatury łączy nie tylko skala, ale i tworzywo w jakim zostały odlane, czyli metal oraz osoba autora, czyli Jose Hidalgo. Gen Lewis Armistead, Gettysburg, 1863 prezentuje się dość interesująco, chociaż jego poza niezbyt mi się podoba. Bardziej mi się podoba figurka French Foreign Legion Fusilier, Mexico, 1863.

Gen Lewis Armistead Gen Lewis Armistead Gen Lewis Armistead Gen Lewis Armistead Gen Lewis Armistead

French Foreign Legion Fusilier French Foreign Legion Fusilier French Foreign Legion Fusilier French Foreign Legion Fusilier

Mitches Military Models

Jedyna duża, „pełna” figurka w dzisiejszym zestawieniu to British Airborne Flamethrower 1944, autorstwa Maurice’a Corry. Żywiczna miniatura reprezentuje skalę 120 mm i jest chyba jedyną figurką Brytyjczyka z miotaczem płomieni jaką sobie przypominam. Detale wyglądają dobrze, ale jak się wydaje ta miniatura będzie musiała zostać zaprezentowana na przygotowanej dla niej podstawce ze względu na ułożenie stóp.

British Airborne

Chronos Miniatures

Najnowszy produkt z Chronos Miniatures to Russian Fusilier of Infantry Regiments, 1709-20. Żywiczna figurka w skali 54 mm wydaje się posiadać dosyć ładne detale, skryte niestety w mrokach ciemnych zdjęć.

Russian Fusilier Russian Fusilier Russian Fusilier

Russian Fusilier Russian Fusilier Russian Fusilier

Russian Fusilier Russian Fusilier

ToRo Model

Najnowsze figurki ToRo Model rozpoczynają nową serię tego wytwórcy w skali 1/35. Jej tematem jest Wojna Zimowa 1939-40. Pierwsza z figurek to Armia Fińska – Oficer piechoty, druga natomiast to Armia Fińska – Podoficer z Suomi. W obu zestawach znajdujemy po dwie główki i oba zestawy przedstawiają Finów w statecznych pozach.

Armia Fińska - Oficer piechoty Armia Fińska - Oficer piechoty Armia Fińska - Oficer piechoty

Podoficer z Suomi Podoficer z Suomi Podoficer z Suomi

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *