Figurkowe pożegnanie zimy

Figurkowe pożegnanie zimy

W tym tygodniu pod względem ilościowym króluje skala 75 mm. Naprawdę jest z czego wybierać, chociaż największe zainteresowanie wzbudzi zapewne zapowiedź z Pegaso Models. Mieszane uczucia budzą natomiast propozycje w szeroko rozumianej tematyce fantasy. Jest kilka ciekawych miniatur, ale jest też taka, która mocno rozczarowuje. A oto szczegóły:

Shamrock Miniatures

Irlandzka firma wypuściła dwie, wcześniej zapowiadane figurki, obie w skali 75 mm i odlane w żywicy. Pierwsza z nich, The Priest Vallon powstała na podstawie filmu Gangi Nowego Yorku. Podobieństwo do filmowego pierwowzoru nie jest uderzające, ale sama figurka wygląda bardzo dobrze. Detale są ładne, a poza jest naturalna. Druga z figurek, Brian Boru – High King of Ireland również prezentuje się dobrze pod względem odwzorowania szczegółów. Pewne zastrzeżenia można mieć co do pozy, która nie wygląda zbyt dobrze jeżeli chodzi o położenie miecza.

The Priest Vallon The Priest Vallon The Priest Vallon

King of Ireland King of Ireland King of Ireland King of Ireland

Ares Mythologic

Trzy nowości przygotował Ares. Pierwsza z nich to The Sword of the Kingdom. Jeżeli ta metalowa miniatura w skali 75 mm kojarzy się Wam z Grą o Tron to skojarzenie jest na miejscu. Figurka wygląda bardzo dobrze zarówno pod względem oddania detali, jak i pozy. W fazie projektowej do zestawu dołączony był wilk, ale niestety producent uznał, że nie odpowiada on jego koncepcji i został usunięty z projektu. Dwie kolejne figurki zostały wypuszczone pod szyldem Dark Storm. Podobnie jak poprzednia, zostały odlane w metalu, z tą różnicą, że w skali 54 mm. Christin hunter oraz Evapunk mają reprezentować nurt steampunkowy i modelarzom spoza tego grona chyba raczej do gustu nie przypadną.

The Sword of the Kingdom The Sword of the Kingdom

Evapunk Christine

Draconia

Najnowszy produkt ze znaczkiem Draconii rozczarowuje. Shetain, Lady Dragon przypomina raczej tancerkę z klubu go-go. Jej poza nie jest naturalna i lepiej będzie wyglądać przy rurce, niż przy mieczu. Najlepiej z tego zestawu prezentuje się chyba smok. Dla formalności dodam, że jest miniatura metalowa, w skali 54 mm.

Lady Dragon

Crecy Models

Knight at Agincourt to najnowsza figurka włoskiej firmy. Metalowa miniatura w skali 75 mm może z powodzeniem stać się również rycerzem innej narodowości, jeżeli taka jest wola modelarza. Naturalna poza i dobrze wyglądające detale to zalety tej figurki. Dodatkowo możecie odwiedzić stronę Crecy Models, na której znajdziecie między innymi pomoc heraldyczną.

Knight at Agincourt Knight at Agincourt Knight at Agincourt Knight at Agincourt

Scale 75

Listę marcowych nowości ogłosiło Scale 75, a na niej dwie figurki, akcesoria i zestaw farb. Jeżeli chodzi o szczegóły to pierwsza z figurek nosi tytuł 2º Tercio De Asturias i jest inspirowana obrazem Ferrera Dalmau. Druga z figurek to Medieval Hunter. Figurka prezentuje się dość interesująco, ale jak się wydaję brak jest jej konsekwencji w jednym aspekcie. Ułożenie ręki wskazuje na przytrzymywanie psa, ale napięcie smyczy i jej ułożenie wskazuje na brak napięcia. Kolejne dwa zestawy zostały przedstawione jako akcesoria. Są to Dogs oraz Classic Furniture. Jeżeli więc uważacie, że jedna z Waszych figurek 75 mm potrzebuje pomocy w ekspozycji, to Scale 75 może pomóc w wypełnieniu pustki. Ostatnią nowością na liście jest zestaw farb akrylowych Gold Metallic Set. W zestawie znajduje się osiem buteleczek po 17 ml każda oraz instrukcja.

2º Tercio De Asturias 2º Tercio De Asturias 2º Tercio De Asturias

Medieval Hunter Medieval Hunter Medieval Hunter

Dogs Classic Furniture

Gold Metallic Set Gold Metallic Set

Alexandros Models

Jeżeli chcecie dodać kolorów Waszej kolekcji, to powinniście zdecydować się na zestaw Landsknecht „Trommelschläger”, 1525. Metalowa miniatura w skali 75 mm zachwyca detalami i naturalną pozą. Nic dodać nic ująć.

Landsknecht Landsknecht Landsknecht

Landsknecht Landsknecht Landsknecht

Pegaso Models

Pegaso zapowiedziało kolejną miniaturę, która powinna szczególnie nam Polakom przypaść do gustu. Polish Winged Hussar autorstwa Richarda Galicka. Dynamiczna poza w połączeniu ze świetnymi detalami to przepis na przepiękną figurkę.

Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar

Heros & Villains Miniatures

Dwie nowe propozycje przygotowało H&V. Pierwsza z nich to Corporal, 19th Indiana Volunteer Infantry Regiment Iron Brigade, 1862, w skali 75 mm. Druga, w skali 54 mm jest zatytułowana Spirit of Adventure. Obie miniatury prezentują się bardzo dobrze i powinny zostać ciepło przyjęte przez modelarzy.

Corporal Hobbit Hobbit

Mitches Military Models

Canadian Infantryman WW1 to najnowsza figurka spod znaku MMM. Jest żywiczna miniatura 120 mm, za której wygląd odpowiada Pavol Ovecka. Ogólnie figurka prezentuje się dobrze, ale moje wątpliwości budzi sposób trzymania karabinu, który wydaje się nienaturalny. Myślę, że warto poczekać na jakąś recenzję, która miejmy nadzieję rozwieje wątpliwości co do tej kwestii.

Canadian Infantryman Canadian Infantryman Canadian Infantryman

Canadian Infantryman Canadian Infantryman Canadian Infantryman

Tartar Miniatures

Popiersie zatytułowane Dwarf Destroyer to najnowszy produkt Tartara. Przygotowane przez Sergieja Savenkowa, w skali 1/9 wygląda bardzo zachęcająco. Detale prezentują się bardzo dobrze, dzięki czemu po pomalowaniu popiersie to powinno się wyróżniać wśród innych, podobnych produktów.

Dwarf Destroyer Dwarf Destroyer Dwarf Destroyer

Dwarf Destroyer Dwarf Destroyer Dwarf Destroyer

Dwarf Destroyer

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *