Figurkowe wiadomości (6.05.2016)

Figurkowe wiadomości (6.05.2016)

W najnowszym zestawieniu figurkowych nowości znajdziecie mnóstwo interesujących pozycji. Wśród nich jest kolejny debiutant, a już od początku roku kilku ich było. Co poza tym? Zapraszamy do lektury przeglądu figurkowych nowości.

CGS Military Figures

I’m your Huckleberry to najnowsze popiersie CGS w skali 1/9. Za jego wygląd odpowiada Carl Reid. Oczywiście jest to miniatura przedstawiająca Doca Holidaya, w którego w filmie Tombstone wcielił się Val Kilmer. Podobieństwo nie jest może idealne, ale odwzorowanie detali za to stoi na najwyższym poziomie.

I'm your Huckleberry I'm your Huckleberry I'm your Huckleberry

I'm your Huckleberry I'm your Huckleberry I'm your Huckleberry

Art Girona

Cztery nowości na maj przygotowało Art Girona. Dwie z nich zostały przygotowane przez Antonio Zapatero. Są to Risaldar, Queen Victoria’s Own Corps of Guides Cavalry 1912 (AZ70-56) oraz The Duellists (AZ70-55). Obie reprezentują skalę 70 mm i prezentują się znakomicie. Także w tej skali wyrzeźbiona została figurka Ronin (RG70-57). Za jej wygląd odpowiada Raul García Latorre i albo się nie spisał zbyt dobrze, albo jest to wina ujęcia. Figurka zdaje się mieć poważne problemy anatomiczne w obrębie nóg. Ostatnia z nowości to Constantine ’the Great’. Figurkę w skali 54 mm wyrzeźbił Adriano Laruccia. Takich detali nie powstydziłaby się figurka większych rozmiarów. Wszystkie figurki odlewane są z metalu.

Risaldar Pojedynek

Ronin Constantine

Scale 75

Wśród nowości ze słonecznej Hiszpanii jest zestaw farbek, dwie figurki oraz dodatki na dioramy. Do pierwszej kategorii zaliczamy Waffen SS Camo. Jeżeli chodzi o figurki to w skali 75 mm otrzymujemy Father of Asgard, a w skali 1/35 SS Panzergrenadier. W tej samej skali są dodatki czyli zestawy Fuel Drums and Jerrycans oraz Ammunition Set.

Waffen SS Camo Waffen SS Camo

FB_IMG_1462288837556 Waffen SS Camo

Father of Asgard Father of Asgard Father of Asgard

Father of Asgard FB_IMG_1462288845156 FB_IMG_1462288842677

BF109 Models

BF109? Brzmi znajomo zwłaszcza dla modelarzy lotniczych, ale w tym wypadku mowa jest o nowej firmie produkującej figurki. Debiutuje ona z zestawem Josef ” Pips ” Priller. Popiersie pilota, który w czasie II Wojny Światowej zestrzelił 101 samolotów wyrzeźbił w skali 1/16 Antonio Meseguer.

 Josef " Pips " Priller  Josef " Pips " Priller  Josef " Pips " Priller

 Josef " Pips " Priller  Josef " Pips " Priller  Josef " Pips " Priller

FeR Miniatures

Dwie figurki zaprezentował FeR. 54th Massachusetts Volunteer Infantry Regiment, 1863-1865 wyszedł spod dłuta Eduarda Péreza. W pudełku oznaczonym znaczkiem 75 mm znajdziecie 8 elementów żywicznych. David Zabrocki przygotował natomiast zestaw w skali 54 mm Corporal, 16th New York Infantry, 1862. W pudełku z tą miniaturą znajdziecie 9 części odlanych z żywicy, w tym dwie główki.

Infantry Regiment Infantry Regiment Infantry Regiment

Infantry Regiment 8 9

f3 f4 f6

Green Monkey Models

Najnowsza propozycja spod znaku zielonej małpki to The Old Whaler. Popiersie reprezentuje skalę 1/10 i odlewane jest z żywicy. Wątpliwości budzi ułożenie prawej ręki i harpuna. Wydaje się, że harpun powinien spoczywać na ramieniu pod innym kątem. Wyglądałoby to bardziej naturalnie i wygodnie. Poza tym poprawiłoby się ułożenie ręki.

The Old Whaler The Old Whaler The Old Whaler

Morland Studios

Morland zapowiedział kolejną figurkę z serii Aquamarine. Mermaid produkowana jest w skali 54 i 32 mm. Oba rozmiary odlewane są z metalu. Detale wyglądają bardzo interesująco, więc malowanie może przynieść wiele frajdy.

Mermaid

Chronos Miniatures

Dwa zestawy zapowiedziała rosyjska firma. Pierwszy z nich zawiera dwie figurki – Sherlock Holmes & doctor Watson, 1890th years (2 figures). Drugi zawiera jedną miniaturę, ale doskonale pasującą do zestawu numer jeden, czyli British police sergeant of London, 1890th years. Figurki odlewane są w metalu, w skali 54 mm. Za ich wygląd odpowiada Władimir Syczew.

Sherlock Holmes Sherlock Holmes Sherlock Holmes Watson

Watson Watson Sierżant Sierżant

Sierżant Sierżant Sierżant Sierżant

Sherlock Holmes Sherlock Holmes Sherlock Holmes

Tartar Miniatures

English Leading Stoker WWII to zapowiedź nowego popiersia od Tartar. Pytacie dlaczego nie Popeye? Bo popiersie oparte jest na zdjęciu marynarza z 1940 roku z HMS Rodney przezywanego Popeye. Skala 1/9, a autorem jest Sergiej Sawenkow.

Popeye Popeye Popeye

Popeye Popeye

 Nuts Planet

Do ekipy Nuts Planet dołączył Jonatan Monerris i w maju będziemy mieli przyjemność zakupić jego najnowszy zestaw Big Advanture. Jest to odlew żywiczny w skali 54 mm. Wygląda bardzo zachęcająco. Z serii Trigger ma się ukazać Secret Agent Aida. Figurkę w skali 75 mm przygotował cyfrowo Joo Heum Yoon i jak zwykle spisał się znakomicie.

NP-54001gray01 Big Advanture Big Advanture

Big Advanture Big Advanture Secret Agent Aida

Secret Agent Aida Secret Agent Aida Secret Agent Aida

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *