Figurkowe wiadomości na koniec maja

Figurkowe wiadomości na koniec maja

Ostatni tydzień maja charakteryzuje się zmniejszoną aktywnością figurkowych producentów. Nie oznacza to wcale, że nie ma z czego wybierać. Wręcz przeciwnie. Nie wierzycie? To sprawdźcie sami.

Pegaso Models

Pegaso wypuściło dwie nowe figurki. Oba zestawy reprezentują skalę 75 mm i są odlane w metalu. Pierwszy z nich to Templar Knight. Miniatura składa się z 18 elementów. Niestety nie wyróżnia się ona niczym szczególnym. Detale zostały uchwycone dobrze, a efekt smagania wiatrem dodaje dynamiki statecznej pozie. Druga z figurek reprezentuje nurt fantasy. Tarathiel Moon Elf składa się z 16 części. Figurka została przygotowana w taki sposób, że sprawia wrażenie niezwykle lekkiej, niemalże frunącej. Super!

Templar Knight Templar Knight Templar Knight

Tarathiel Moon Elf Tarathiel Moon Elf Tarathiel Moon Elf

Studio KCH

Najnowsza propozycja Maurica Corry to Rifle Brigade Colour Sergeant First Skirmishing Screen Crossing the Alma, Crimea 1854, w skali 90mm. Tradycyjnie już dla tego autora, detale świetnie współgrają z naturalną pozą.

Sergeant

Dark World Creations

DWC zapowiedziało kolejną figurkę z serii 2000AD. Tym razem jest to Judge Fear, w skali 70 mm. Z pewnością łatwiej będzie pomalować miniaturę w skali 70 mm, niż te w skali 35 mm, poprzednio wypuszczone w tej serii. Mimo to ja osobiście wolałbym elficę od Pegaso, ale znawcą i miłośnikiem tej serii komiksów nie jestem.

Judge Fear

Imperial Gallery

WW1 German Sniper to najnowsza propozycja Imperial Gallery. Żywiczny zestaw w skali 120 mm składa się z figurki oraz fragmentu okopu. Z zaprezentowanych fotografii wynika, że niezbyt dobre jest spasowanie dłoni i karabinu. Jest to chyba jedyny rzecz, która psuje ogólnie dobre wrażenie.

WW1 German Sniper WW1 German Sniper WW1 German Sniper WW1 German Sniper

Model Cellar

Tematyka Wielkiej Wojny została poruszona również przez Model Cellar w postaci zestawu WW I British Work Party. Jego autorem jest Carl Reid, który jak zwykle przygotował miniaturę pierwszej klasy. Zarówno detale, jak i poza nie budzą żadnych zastrzeżeń. Uwagę zwraca fakt, że wojak nosi wodery. Figurka odlana jest w żywicy w skali 75 mm.

WW I British Work Party WW I British Work Party

Figone

Dwie nowe pozycje rodem z działu fantastyki przygotowało na swoje piąte urodziny Figone. Caapiti to żywiczna figurka w skali 60 mm. Wygląda bardzo oryginalnie i śmiało można uznać, ze będzie przyciągać uwagę. Druga z nowości to Totem. Niestety poza nazwą producent nie podał żadnych informacji. Dodatkowo z okazji urodzin przygotowano promocję, ale po szczegóły zapraszam na stronę Figone.

Caapiti Caapiti Caapiti Totem

D-Day Miniature Studio

Dwie figurki, czyli trzy zestawy zapowiedziała polska firma. British / Commonwealth Bren Gunner in action, 1943-45; British /Commonwealth Officer in action, 1943-45 oraz zestaw dwóch powyższych, czyli
British / Commonwealth Infantry in action, 1943-45. Bardzo ładne detale i naturalne pozy to atuty tych figurek.

Bren Gunner Bren Gunner

Officer Officer Infantry in action

Black Dog

Dwie nowości i trzy zapowiedzi to najnowsze informacje z czeskiej firmy. WWII Russian Tanker, to popiersie w skali 1/10, którego autorem jest Pavol Ovečka. Autorem popiersia French Cuirassier, 1815 jest z kolei Ferko Mojžita. Oba zestawy prezentują się znakomicie i powinny przypaść do gustu modelarzom. Wśród zapowiedzi pojawiły się za to figurki w skali 1/35 prezentujące żołnierzy z ostatnich wydarzeń na Krymie.

tanker tanker tanker

French Cuirassier French Cuirassier French Cuirassier

Krym Krym Krym

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *