Figurkowy maj

Figurkowy maj

Początek maja przyniósł prawdziwy wysyp figurkowych nowości. Jest w czym wybierać zarówno pod względem tematycznym, jak i rozmiaru i typu zestawu. Nie trzymając Was dłużej w niepewności przechodzimy od razu do szczegółów.

MJ Miniatures

Jeśli ktoś zapyta o najbardziej znany niemiecki czołg, to odpowiedzią będzie Tygrys. Jeśli ktoś zapyta o najbardziej znanego czołgistę niemieckiego odpowiedź też będzie jedna – Michael Wittman. Jest on bohaterem ogromnej liczby figurek i popiersi w najróżniejszych skalach. I na tym nie koniec, bo MJ Miniatures właśnie zapowiedziało popiersie Tiger Ace in Normandy, ‚Micheal Wittmann.’ Popiersie reprezentuje skalę 1/9 i będzie się składało z 5 elementów żywicznych. Ponieważ na razie mamy do czynienia z zapowiedzią, to nie będziemy dokonywać oceny wykończenia, gdyż ta jeszcze pewnie się zmieni przed produkcją. Do atutów należy zaliczyć zrównoważony wygląd dzięki zastosowaniu kształtu V.

Micheal Wittmann Micheal Wittmann Micheal Wittmann

Micheal Wittmann Micheal Wittmann Micheal Wittmann

Dark Worls Creations

DWC zapowiedziało dwie kolejne figurki z serii 2000 AD. Pierwsza z nich to  Mega Citi One Fattie, a druga to
Mean Machine Angel. Obie miniatury zaliczone zostały do skali 35 mm i odlane będą w żywicy. Na obu znajdziecie bardzo dobrze przygotowane detale, które będą ogromnym ułatwieniem podczas malowania.

Fattie Mean Machine Angel Mean Machine Angel

Chronos Miniatures

Chronos nie przestaje regularnie poszerzać swojej oferty. Sepoy, Indian Infantry Regiments, 1916-18 to figurka żywiczna w skali 54 mm. Miniatura została podzielona na 9 części. Podobnie jak poprzednie figurki tej firmy, i ta prezentuje najwyższą jakość. Zakupu tego zestawu nie powinniście żałować.

Sepoy Sepoy Sepoy

Sepoy Sepoy Sepoy

Nuts Planet

Nuts Palnet zapowiedziało kolejne popiersie. Teutonic Knight jest przedstawicielem skali 1/10. Wśród 6 elementów z żywicy znajdują się dwie główki. Element dynamiki został nadany przez efekt dość silnego wiatru wpływającego na ułożenie włosów oraz peleryny. Nieco odmiennie został również przedstawiony wizurek rycerza. Zazwyczaj jest on przedstawiany jako „zabijaka” o ostrych rysach, na których widać upływ czasu i wpływ przebytych bitew. W tym wypadku twarz jest zdecydowanie łagodniejsza  i ma cechy holywoodzkiego przystojniaka. Mi się podoba.

Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight

Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight

Kellerkind Miniatures

Kolejny zestaw skierowany jest do miłośników wczesnej awiacji. Young RFC Mechanic with Aviation Fuel Can w skali 1/32 będzie dobrze prezentował się zarówno przed jednym z modeli Wingnut Wing, jak i samodzielnie. Detale wyglądają na bardzo ładnie przygotowane i powinny wymagać tylko niewielkiego podkreślenia podczas malowania.

Young RFC Mechanic Young RFC Mechanic

Tartar Miniatures

Macie ochotę na coś nietypowego? Proszę bardzo! Lumacus to żywiczna miniatura w skali 40 mm. Wygląda oryginalnie i bardzo interesująco. Jeżeli natomiast chcielibyście rozpocząć przygodę z rzeźbieniem, to Tartar Wam to ułatwi. Manikin multi poses będzie doskonałą bazą do stworzenia własnej figurki w skali 54 mm. Połączenie żywicy i drutu ułatwi stworzenie odpowiedniej pozy, na którą będziecie mogli nałożyć dowolne detale.

Lumacus Lumacus Lumacus

Lumacus Lumacus Lumacus

Manikin multi poses Manikin multi poses Manikin multi poses Manikin multi poses

Modelix Studio

Pozostając przy dość oryginalnych miniaturach, należy wspomnieć o figurce nawiązującej do niezbyt często poruszanej tematyki. Portuguese Artillery Signalman, 1916 przygotowany został w skali 54 mm i odlany w żywicy. Niestety, poza mimo, że jest naturalna, to niezbyt dobrze się prezentuje. Dodaje figurce niepotrzebnej sztywności i sztuczności.

Portuguese Artillery Signalman, 1916 Portuguese Artillery Signalman, 1916 Portuguese Artillery Signalman, 1916

Portuguese Artillery Signalman, 1916 Portuguese Artillery Signalman, 1916

Mitches Military Models

Zapowiedź kolejnej figurki MMM w skali 120 mm wygląda dość interesująco. Simon De Montfort, The Earl of Leicester będzie miał dwie główki do wyboru. Ciekawa poza i świetne detale zapewne uczynią tę miniaturę dość popularną wśród miłośników większych figurek.

Simon De Montfort Simon De Montfort Simon De Montfort

Simon De Montfort Simon De Montfort Simon De Montfort

Model Cellar

Model Cellar przygotowuje się do MFCA i zapowiada dużą ilość nowości. Część z nich będzie dostępna podczas imprezy w wersji przedprodukcyjnej. Wśród popiersi w skali 1/9 zapowiedziano:

WWI British Trench Raider
WWI German Trench Raider
You’re not funny anymore
Hippika Gymnasia 3rd century AD
Milanese Condottiero, 15th Century

Figurki 75 mm reprezentują natomiast:

WWI British Trench Raider
Last stand at Gandamak
French Drummer, Franco Prussian War

Trench Raider Trench Raider

Jester Hippika condottiero 2 5 x 6 72 dpi

Trench Raider gandamak Franco Prussian

Franco Prussian Franco Prussian Franco Prussian

North Star

Jeżeli kolekcjonujecie samochody w skali 1/18, 1/24 lub 1/43 i uważacie, że słabo się prezentują to zawsze możecie spróbować przykuć uwagę podobnie jak to robią koncerny samochodowe na różnego rodzajach wystawach i salonach. North Star zapowiedziało figurki Pin Up Girls właśnie w tych trzech skalach. Tylko uważajcie, żeby te panie nie porysowały Wam maski.

Pin Up Girls Pin Up Girls Pin Up Girls

Pin Up Girls Pin Up Girls

AC Models

Kolejna figurka z Antypodów to ANZAC at Gallipoli, 1915. Żywiczna figurka w skali 75 mm wygląda interesująco. Detale wydają się być ładnie przygotowane, chociaż poza  wygląda nieco pokracznie. Niestety brak innych ujęć nie pozwala na zweryfikowanie tego.

ANZAC at Gallipoli

La Meridiana

Włoska firma przygotowała cztery zestawy. Pierwsze dwa to figurki w skali 54 mm. 92° Gordon Highlander (RK54-66) jest miniaturą odlaną w metalu. Dynamiczna poza jest naturalna, detale prezentują się znakomicie. Druga z figurek to Nobile Abissino (RE54-20). O pierwszej odróżnia ją materiał z jakiego została wykonana (żywica) oraz stateczna poza. Wspólne pozostają natomiast świetne detale. Dwa pozostałe zestawy to Multipose Tree (AC54-51) oraz Kit branches with leaves AC54-51 (AC54-52). Żywiczne akcesoria znajdą zastosowanie na scenkach w skali 1/32 i 1/35.

92° Gordon Highlander 92° Gordon Highlander 92° Gordon Highlander 92° Gordon Highlander

Nobile Abissino Nobile Abissino Nobile Abissino Nobile Abissino

Multipose Tree

Young Miniatures

W tym tygodniu również Young przedstawił swoją najnowszą propozycję. German Motorcyclist, East Front, WWII, składa się z 10 elementów żywicznych. Dwustronna kurtka pozwoli na większą swobodę w doborze barw,  a dodanie zdobycznej Pepeszy jako uzbrojenia ucieszy zwolenników stosowania mniej typowych rozwiązań, mających przykuć uwagę.  W połączeniu z tradycyjnie znakomitymi detalami otrzymujemy kolejny zestaw, który powinien królować w statystykach sprzedaży.

German Motorcyclist German Motorcyclist German Motorcyclist

German Motorcyclist German Motorcyclist German Motorcyclist

Ścibor Miniatures

Dwie nowe miniatury w skali 28 mm zostały zapowiedziane przez Ścibor Miniatures. Obie figurki posiadają ten sam tytuł Cossacks Ogres i będą się wyróżniać numerem katalogowym.

Cossacks Ogres Cossacks Ogres

Bravo – 6

Zestawienie zamyka Bravo – 6 z kolejnym zestawem figurek z okresu Wojny Wietnamskiej. Viet Cong Fighters – Ace of Spades to zestaw dwóch figurek – trupów w skali 1/35. Zestaw ten powinien ukazać się w sprzedaży już niedługo i nie powinien odbiegać jakością od poprzednich zestawów tej firmy.

Viet Cong Fighters

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *