Garść figurkowych nowości

Garść figurkowych nowości

Nieco skromniejsze ilość figurkowych nowości w tym zestawieniu nie powinna dziwić. W końcu mamy wakacje. Jak zatem przedstawia się lista nowości, możecie się przekonać poświęcając chwilkę na lekturę poniższego artykułu.

Young Miniatures

Kolejne, atrakcyjne popiersie wypuścił Young Minaitures. RAF Bomber Command WWII, które go autorem jest Young B. Song, został przygotowany w skali 1/10. W zestawie znajduje się 11 elementów żywicznych. Nie wiadomo czemu popiersie otrzymało twarz Brada Pitta zwłaszcza, że nie przypominam sobie niego w roli brytyjskiego pilota. No ale z drugiej strony modelarze często narzekali, że wszystkie twarze Younga wyglądają tak samo. Czy pomysł udany, to pokażecie Wy kupując lub nie ten zestaw.

RAF Bomber Command WWII RAF Bomber Command WWII RAF Bomber Command WWII

RAF Bomber Command WWII RAF Bomber Command WWII RAF Bomber Command WWII

Mitches Military Models

Dwie nowości w tym tygodniu przygotowało MMM. Pierwsza z nich to miniatura Roman Optio 100 AD. Autorem tej figurki 120 mm jest Paul Phillips. Wygląda na to, że miniatura powinna zdobyć uznanie modelarzy. Poza jest naturalna, a detale prezentują się dobrze. Druga z nowości to popiersie British Soldier Operation Herrick, w skali 200 mm. Popiersie to zostało przerobione z pełnej figurki MMM przez Pavola Oveckę. Detale wyglądają ładnie, a wartość zestawu podnosi wybór między dwiema główkami.

 Roman Optio  Roman Optio  Roman Optio

 Roman Optio  Roman Optio  Roman Optio

British Soldier British Soldier British Soldier

British Soldier mmm 4

Art Girona

Dość imponującą listę nowości przygotowała Art Girona. Wsród figurek 75 mm do oferty trafiły:

Regimental Sergeant Major. 6th (Inniskilling) Dragoons, 1815

Officer, 7th Regiment of Foot. Royal Fusiliers, 1789

Pionner, 7th Regiment of Foote. Royal Fusiliers, 1789 (New York)

Ich autorem jest Antonio Zapatero. Ten artysta odpowiada również za jedną z dwóch nowych  figurek 54 mm – Tambor de la Coronela de Barcelona. Guerra de Sucesión. 1706-1714. Drugą z nowości w skali 54 mm, czyli Judas Maccabeus. Leader of the Maccabees, 167-160b.C. przygotował Adriano Laruccia.

Sergeant Major Officer Pionner Tambor de la Coronela de Barcelona Judas Maccabeus

Clay Dreams Minaitures

Dwie kolejne nowości z Clay Dreams skierowane są do miłośników nurtu fantasy. A są to figurka Rise of Warlord, w skali 75 mm oraz popiersie Cybot Keek, w skali 1/9. Na pewno żadne z nich nie jest szczytem figurkowej finezji. Popiersie wygląda moim zdaniem nieco lepiej, ale zaletą figurki na pewno jest możliwość wyboru między główkami i wyposażeniem miniatury.

Rise of Warlord Rise of Warlord Rise of Warlord Rise of Warlord

Cybot Keek Cybot Keek Cybot Keek Cybot Keek

Tommy’s War

Tommy’s War zaprezentowało drugie swoje drugie popiersie. Jest Captain, South Wales Borderers, Tsingtao 1914, w skali 1/10. W pudełku znajdują się 4 elementy żywiczne, za wygląd których odpowiada Antonio Mesegeur. Wśród nich znajduje się również hełm tropikalny i używany na froncie zachodnim.

Captain, South Wales Borderers Captain, South Wales Borderers

Captain, South Wales Borderers Captain, South Wales Borderers

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *