Garść informacji z figurkowego rynku

Garść informacji z figurkowego rynku

Kolejna porcja figurkowych nowości wygląda na pierwszy rzut oka dosyć skromnie. Niemniej znajdują się na niej produkty na które warto zwrócić uwagę. Co zatem pojawiło się nowego w ofercie figurkowej?

Corsar Rex

Jeżeli interesuje Was tematyka rdzennych mieszkańców Ameryki to Corsar Rex ma coś dla Was. Trzy popiersia wyrzeźbione przez Ellę Mazurenko reprezentują skalę 200 mm, a odlane zostały w żywicy. Trzeba przyznać, że rzeźba została ładnie przygotowana i będzie sporym ułatwieniem podczas malowania.

CR-20002 American Indian – Historical character
CR-20003 American Indian – Historical character
CR-20004 American Indian Girl – Historical character

American Indian American Indian American Indian American Indian American Indian American Indian American Indian American Indian American Indian American Indian American Indian American Indian

La Meridiana

Podobna tematyka, ale w odmiennej formie pojawia się również wśród nowości z La Meridiany. Lacrosse Players, XVIII sec. oraz Onondaga Boy, XVIII sec to żywiczne miniatury w skali 54 mm. Będą dostępne pojedynczo lub w zestawie. Dodatkowo w skali 54 mm pojawiła niezwykle uniwersalna miniatura, która pomoże Wam uzupełnić niejedną scenkę. Mowa tu o zestawie Labrador dog.  Infantry Colonel, 1861 to z kolei figurka żywiczna w skali 75 mm.  Tradycyjnie dla wyrobów tej włoskiej firmy, wszystkie detale prezentują się pierwszorzędnie, pozy figurek są naturalne i nie budzą żadnych zastrzeżeń. Oprócz figurek La Meridiana zapowiedziała zestaw R.C.T.C. Heads, w którym znajdują się główki z wcześniejszych zestawów tej firmy w skali 54 mm.

Lacrosse Players Onondaga Boy

Lacrosse Players Lacrosse Players Lacrosse Players

Infantry Colonel Infantry Colonel Infantry Colonel Infantry Colonel

Labrador dog Labrador dog Heads

Mitches Military Models

Najnowszą figurkę MMM w skali 200 mm można nabywać w trzech wersjach. Pierwsza, oznaczona numerem 200/21a posiada głowę w hełmie. Druga pod numerem 200/21b posiada główkę odzianą w beret. w tym zestawie znajduje się kilka odznak na beret odpowiadających różnym jednostkom. Dodatkowo w zestawie znajduje się hełm do zawieszenia na pasie. Trze opcja kryje się pod numerem 200/21c i reprezentuje nakrycie głowy charakterystyczne dla jednostek szkockich. W tym zestawie również znajduje się hełm do zawieszenia na pasie. Figurka zatytułowana jest British Soldier on Internal Security Duties in Northern Ireland (1970’s – 1980’s) i została odlana w żywicy, w skali 200 mm. Miniatura ma dwóch autorów, gdyż została przerobiona przez Jima Evansa na pełną figurkę z popiersia autorstwa Maurica Corry.

British Soldier British Soldier British Soldier

British Soldier British Soldier

Black Dog

Brakuje Wam chęci do stworzenia podstawki dla Waszych figurek? Black Dog przychodzi z pomocą zapowiadając kolejną partię podstawek odpowiednich dla miniatur w skalach 1/35 oraz 54 mm. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już wkrótce.

Black Dog Black Dog Black Dog Black Dog Black Dog Black Dog imgp5224 Black Dog

Scibor Miniatures

Nietypowe dla siebie figurki zapowiedziała firma Ścibor Miniatures. Zamiast kolejnego zestawu skrzatów przygotowała miniatury polskich żołnierzy z września 1939 roku i to w skali 1/72. Są to kolejne trzy zestawy z serii polskich żołnierzy. W każdym właśnie zapowiedzianym zestawie znajdują się trzy figurki. Ty mi zestawami są:

Polish TKS Tankette Crew Set #1

Polish TKS Tankette Crew Set #2

Polish CKM wz. 1930 with Crew Set #1

Polish TKS Tankette Crew Polish TKS Tankette Crew Polish CKM wz. 1930 with Crew

Figone

Dla miłośników nietypowych tematów popiersie, a właściwie łeb z francuskiej firmy Figone. Zestaw nosi tytuł Capt’N Sapo, i moim zdaniem ma wiele uroku. Myślę może stanowić świetną rozrywkę nie tylko dla modelarzy fantasy, ale i dla tych którzy pragną oderwać się chociaż na chwilkę od tematyki militarnej. Miniatura ma 70 mm wysokości.

kapitan Capt’N Sapo

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *