Grudniowe nowości (1.12.2017)

Grudniowe nowości (1.12.2017)

Ale ten czas pędzi! Właśnie zaczyna się grudzień, a to oznacza, że to ostatni dzwonek na myślenie o prezentach, zwłaszcza jeżeli zamówienie ma przyjechać z zagranicy. Na poniższym zestawieniu nie brakuje interesujących pozycji, w tym wątków polskich. Więc może jakiś pomysł na prezent.

Andrea Miniatures

Fallschirmjäger, 1940 oraz SS Sturmmann, które na początku były dostępne tylko w skali 1/16 i 1/35 teraz będzie można nabyć także w skalach 1/48 i 1/72. Miniatury odlewane są  żywicy i metalu.

Fallschirmjäger Fallschirmjäger EK48-F002-02 EK48-F002-03

N-S Prod

Francuska firma wypuściła zestaw Curiosity seller. Podobnie jak poprzednie, tak i ten odlewany jest z żywicy, w skali 75 mm, a przygotowany został na podstawie obrazu z epoki.

Curiosity seller Curiosity seller

Elan 13 Miniatures

Zapowiadany jakiś czas temu Sergeant Royal Artillery 1815 jest już dostępny. Figurkę wyrzeźbił w skali 54 mm, a także przygotował box art dla niej Ian Succamore. Miniatura odlewana jest z żywicy.

 Sergeant Royal Artillery  Sergeant Royal Artillery  Sergeant Royal Artillery

Heroes & Villains Minaitures

H&V wypuściło popiersie La Dernière Charge, Le Hussard 1815. Za jego wygląd odpowiada Antonio Meseguer, box art został przygotowany przez Jose Hernandeza. Popiersie odlewane jest z żywicy, w skali 1/16.

La Dernière Charge La Dernière Charge La Dernière Charge La Dernière Charge

Black Army Models

BAM wypuściło popiersie Polish Uhlan WWI . Popiersie wyrzeźbił w skali 120 mm Darko Prenosil, a odlewane jest z żywicy.Pudełko zdobi egzemplarz pomalowany przez Balázsa Schullera.

Polish Uhlan Polish Uhlan Polish Uhlan

Polish Uhlan Polish Uhlan

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało figurkę autorstwa Maurica Corry – French Voltigeur Cornet oraz rewelacyjnie zapowiadający się zestaw Carla Reida – US Marine, Vietnam. Miniatury reprezentują skalę 120 mm i odlewane są z żywicy.

French Voltigeur Cornet French Voltigeur Cornet French Voltigeur Cornet French Voltigeur Cornet French Voltigeur Cornet

US Marine US Marine US Marine US Marine

US Marine US Marine US Marine

Troops 54

Wszystkie nowe zestawy dla Troop 54 przygotował Antonio Meseguer. W skali 75 mm jest to 95th Rifles Spain 1810, a te mniejsze, bo w skali 54 mm to 95th Rifles, Hohenlinden, Germany 1800 oraz Officer, 2nd Heavy Dragoons, Garcia Hernandez, Spain 1812. Wszystkie odlewane są z żywicy.

95th Rifles 95th Rifles 95th Rifles

95th Rifles 95th RiflesOfficer

Officer Officer Officer

Pegaso Models

Włoska firma poszerzyła swoją ofertę o dwie figurki 75 mm. Mongolian Warrior XIII-XIV Century składa się z siedemnastu elementów odlewanych z metalu, a został wyrzeźbiony przez Ebroina i Lucasa Marrasa. W pudełku z Northern Wandering Knight XIV Century znajdziecie osiemnaście części metalowych, za wygląd których odpowiada Ebroin.

Mongolian Warrior Mongolian Warrior Mongolian Warrior

Mongolian Warrior b2b_PEG_75-129_1 b2b_PEG_75-129_2

Knight Knight

Chronos Miniatures

Rosyjska firma zaprezentowała dwie nowości. Pierwszą jest wyrzexbiony cydrowow przez Denisa Didarova Wounded grenadier of the French Imperial Guard, 1808-15. Figurka składa się z dziesięciu elementów żywicznych i reprezentuje skalę 75 mm. European solder with hand bombarde, 1450-75 wyrzeźbiona przez Olega Pogosjana miniatura w skali 54 mm. Dostępna jest w wersji żywicznej i metalowej.

Wounded grenadier Wounded grenadier Wounded grenadier

Wounded grenadier Wounded grenadier Wounded grenadier

European solder European solder European solder

European solder European solder European solder

Altores Studio

Altores zaprezentował popiersie Crossbowman. Zostało ono wyrzeźbione przez Aleksanra Derjabina w skali 1/10 i odlewane jest z żywicy.

Crossbowman Crossbowman Crossbowman

Fernando Ruiz Miniatures

FeR wypuścił cztery nowe figurki. Jonatán Monerris jest autorem miniatury 54 mm Elora, the Gnome Heroine. Składa się ona z dwóch elementów żywicznych. French Knight, Albigensian Crusade, 1209 został przygotowany natomiast przez Oriola Quina w skali 75 mm. W pudełku znajduje się dwanaście części żywicznych. Raúl García Latorre wyrzeźbił figurkę Highland Clansman Veteran i tutaj także znajduje się dwanaście elementów, ale skala to 70 mm. Ostatnią z nowości jest popiersie Viviane. Popiersie przygotował w skali 1/10 Ramón Martínez, a w pudełku znajdusią sie cztery elementy żywiczne.

Elora Elora Elora3-3

French Knight French Knight French KnightKnight

Highland Clansman Highland Clansman Highland Clansman Highland Clansman

Viviane Viviane Viviane Viviane

Alexandros Models

Także Alexandros przygotował cztery nowości, wszystkie w skali 200 mm. Girl with a pearl earring oraz Cat and Beauty zostały wyrzeźbione przez Anastazję Podorożną, a Maèchal Davout i Józef Poniatowski  to dzieła Ebroina. Egzemplarze promocyjne pomalował Alexandre Cortina Bonastre.

Girl with a pearl earring Girl with a pearl earring

 Cat and Beauty Cat and Beauty Cat and Beauty Cat and Beauty

Maèchal Davout Maèchal Davout Maèchal Davout

Józef Poniatowski Józef Poniatowski Józef Poniatowski

Medieval Forge Miniatures

Sergiej Walger przygotował dla MFM trzy nowe figurki w skali 54 mm. Są to Warrior of the Princely Squad. Russia. 13th century; Foot Warrior. Russia. 13th century (w tym zestawie znajdują się opcjonalne ręce i włócznia) oraz Wounded crossbowman. Russia. 13th century. Odlewy żywiczne.

Russia. 13th century Russia. 13th century Russia. 13th century Russia. 13th centuryRussia. 13th centuryRussia. 13th century

Russia. 13th century Russia. 13th century Russia. 13th century

Russia. 13th century Russia. 13th century Russia. 13th century

DG Artwork

DG Artwork wypuścił nową figurkę z serii Black Cohort, czyli miniatur fikcyjnego oddziału specjalnego. Call Sign: Raccoon, podobnie jak poprzednie reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z żywicy. W zestawie znajdują się części opcjonalne do wykonania figurki w biegu lub celującej. Kim Dae-Hyeong wyrzeźbił figurkę i przygotował box art.

Call Sign: Raccoon Call Sign: Raccoon Call Sign: Raccoon Call Sign: Raccoon

Call Sign: Raccoon Call Sign: Raccoon Call Sign: Raccoon Call Sign: Raccoon

Call Sign: Raccoon Call Sign: Raccoon Call Sign: Raccoon

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *