Grudniowe nowości (2.12.2016)

Grudniowe nowości (2.12.2016)

Z ogromną przyjemnością spieszymy donieść Wam o nowościach, które pojawiły się w ostatnim tygodniu. Opiniami o nich możecie się podzielić pozostawiając komentarz pod artykułem.

Dolman Miniatures

Dolman zapowiedział nową figurkę. „War Horse” North Somerset Yeomanry Cavalry jest zaprojektowany cyfrowo i chyba nikt nie ma wątpliwości, że za wzór posłużył Benedict Cumberbatch. Figurka odlewana będzie z metalu, w skali 90 mm.

War Horse War Horse War Horse

War Horse War Horse War Horse

Life Miniatures

Life zapowiedziało nowe popiersie w skali 1/10. WW2 British Commando on D-Day, June 1944 został wyrzeźbiony przez Sang-Eon Lee. W pudełku znajduje się osiem doskonale przygotowanych elementów.

British Commando British Commando British Commando

British Commando British Commando British Commando

Korchagin Studio

Igor Kordyukov jest autorem najnowszej propozycji Studia Korchagin. Battle on the Ice 1242 reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest z żywicy. Detale wyglądają fajnie, ale wygląda na to, że poza konia nie jest zbyt stabilna i wymaga podparcie, co nie wygląda dobrze.

Battle on the Ice Battle on the Ice Battle on the Ice

8 Battle on the Ice Battle on the Ice

Cartoon Miniatures

W tym tygodniu mamy dwie zapowiedzi od Cartoon. Pierwszą z nich jest Bruce Lee. Miniatura w skali 54 mm została przygotowana przez Alexander Deryabina i wygląda po prostu bosko. Drugim zestawem jest Samurai Mammoth autorstwa Alexandra Kovaleva. Ta figurka jest nieco mniejsza, bo ma ok 40 mm wysokości.

Bruce Lee Bruce Lee

Samurai Mammoth Samurai Mammoth

Andrea Miniatures

Andrea wypuściła drugą figurkę z serii Eisernes Kreuz. Podobnie ja poprzednia, tak i SS Sturmmann, 1940 jest dostępny w skali 1/16 i 1/35. W zestawie znajdują się zarówno części żywiczne, jak i metalowe.

SS Sturmmann, 1940 SS Sturmmann, 1940 SS Sturmmann, 1940

SS Sturmmann, 1940 SS Sturmmann, 1940 SS Sturmmann, 1940

Tin Parade

Igor Kordyukov jest autorem znakomitej figurki Yermak Timofeyevich, conqueror of Siberia. Figurka odlewana jest z metalu, w skali 75 mm. Detale wyglądają pierwszorzędnie, co zostało doskonale podkreślone na pięknym box arcie.

Yermak Timofeyevich Yermak Timofeyevich Yermak Timofeyevich

Yermak Timofeyevich Yermak Timofeyevich Yermak Timofeyevich

Mitches Military Models

MMM zaprezentowało najnowszą figurkę autorstwa Maurica Corry – Airborne Officer, Arnhem. Miniaturę przygotowano w skali 120 mm, a odlewna będzie z żywicy. Bez większych problemów można zrobić z niej skoczka z polskiej Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Airborne Officer, Arnhem Airborne Officer, Arnhem Airborne Officer, Arnhem

Fischy Miniatures

Fischy zapowiedziało figurkę Five Points, w skali 75 mm. Dla tych, którzy nie przepadają za miniaturami żołnierzy może to być bardzo ciekawa propozycja.

 Five Points  Five Points  Five Points

Altores Miniatures

Kolejną nowość przedstawił Altores. European Crossbowman 14th century to figurka autorstwa Igora Kordyuka. Miniatura odlewana jest z żywicy i reprezentuje skalę 75 mm. Poza wygląda dość dynamicznie, a detale są ładnie przygotowane. Figurka godna dodania do kolekcji.

European Crossbowman European Crossbowman

European Crossbowman rniixciirps

MJ Miniatures

Figurka US Tanker in WW2 ma ukazać się w grudniu. Reprezentuje ona skalę 1/16 i składa się z siedmiu części żywicznych. Detale są ładnie przygotowane, ale mam wrażenie, że ułożenie prawej ręki nie wygląda zbyt naturalnie, biorąc pod uwagę wagę Thompsona.

US Tanker US Tanker US Tanker

US Tanker US Tanker

BestSoldiers

Włoska firma pokazała popiersie w skali 1/10 –  Eastern Viking. Miniatura została przygotowana przez Alberto Acquavivę i wygląda niezwykle zachęcająco. Jest pełne dynamiki i posiada bardzo fajne detale.

 Eastern Viking  Eastern Viking  Eastern Viking

Scale 75

Tym razem Scale 75 poinformowało o wydaniu książki. Jest to Steampunk in Miniature. Wydawnictwo składa się z ponad 450 fotografii na 180 stronach. Oczywiście nie zabrakło opisów i rad, które pomogą w doskonaleniu technik malarskich (przy malowaniu pędzlem i aerografem) przy wykonywaniu figurek Steampunk.

Steampunk in Miniature Steampunk in Miniature Steampunk in Miniature

Steampunk in Miniature Steampunk in Miniature Steampunk in Miniature

Steampunk in Miniature Steampunk in Miniature Steampunk in Miniature

Oniria Miniatures

Oniria wypuściła pierwszy zestaw z nowej serii, w której bohaterami będą amerykańscy żołnierze. Zestaw nosi tytuł US cavalry in the plains set #1. Figurki do tego zestawu przygotował w skali 28 mm Hose Hidalgo. Miniatury odlewane są z metalu.

US cavalry US cavalry US cavalry

US cavalry US cavalry

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *