Grudniowe wiadomości figurkowe (4.12.2014)

Grudniowe wiadomości figurkowe (4.12.2014)

ExcelsyPoczątek grudnia na pewno można zaliczyć do udanych pod względem figurkowych nowości. Co producenci przygotowali dla Was przed Mikołajkami? Oto szczegóły.

Kellerkind Miniatures

Możliwość poszerzenia kolekcji figurek związanych z lotnictwem zapewnia Kellekrind. RFC Mechanic with Lewis Gun to miniatura w skali 1/32. Do jej budowy otrzymujecie 5 elementów żywicznych. Jeżeli natomiast chcielibyściew wzbogacić budowaną właśnie scenkę o wyposażenie, którego można spotkać praktycznie przy każdej dostawie, czy uzupełnieniu zapasów to proszę bardzo: Wooden Pallets, w skali 1/35. W zestawie znajdują się cięte laserowo elementy drewniane, które wystarczą do budowy trzech palet.

RFC Mechanic RFC Mechanic

Wooden Pallets Wooden Pallets Wooden Pallets

Elan 13 Miniatures

Figurki lotnicze przygotował również Elan 13. WW1 German Pilot and Groundcrew to zestaw żywiczny w skali 1/32. Będzie on świetnym dodatkiem do samolotu lub punktem centralnym mini scenki. Detale i pozy powinny zadowolić nawet tych bardziej wybrednych modelarzy.

WW1 German Pilot and Groundcrew WW1 German Pilot and Groundcrew

51 Studio

Drugi zestaw firmy 51 Studio to Soviet NBC Soldier. Podobnie jak pierwszy, tak i ten reprezentuje skalę 1/16. Żywiczna figurka wygląda bardzo interesująco. Detale są ładne, a poza wydaje się być naturalna. Do atutów należy również zaliczyć fakt, że podobnych figurek nie ma zbyt wiele.

 Soviet NBC Soldier  Soviet NBC Soldier  Soviet NBC Soldier  Soviet NBC Soldier

 Soviet NBC Soldier  Soviet NBC Soldier  Soviet NBC Soldier

Mitches Military Models

Kolejne trzy popiersia zaprezentowało MMM. Tym razem jest to WWII SAS V-bust set, w skład którego wchodzą:

Lt. Col. David Stirling
Lt. Edward MacDonald
Lt. Jock Lewes

Wszystkie przygotował Pavol Ovecka i trzeba przyznać, że spisał się bardzo dobrze. Tak przygotowane detale będą znakomitą bazą do malowania i pozwolą stworzyć przykuwające uwagę popiersia.

WWII SAS V-bust set WWII SAS V-bust set WWII SAS V-bust set WWII SAS V-bust set

WWII SAS V-bust set WWII SAS V-bust set WWII SAS V-bust set WWII SAS V-bust set

WWII SAS V-bust set WWII SAS V-bust set WWII SAS V-bust set

Chronos Miniatures

Aż trzy nowe figurki zapowiedział Chronos. Russian grenadier of infantry regiments, 1812-15 (składający się z 11 elementów); Russian musketeer of infantry regiments, 1812-15 oraz British gunner of Royal Artillery, 1854-56 (posiadające po 7 elementów). Wszystkie figurki odlane są z żywicy, w skali 54 mm.

Chronos Chronos Chronos Chronos

Chronos Chronos Chronos Chronos

Chronos Chronos Chronos Chronos

Tin Berlin

Tin Berlin zapowiedział dwie miniatury. Są to Swiss guard with a halberd oraz Swiss guard with a spear. Obie będą odlane z metalu, w skali 54 mm. Figurki zapowiadają się znakomicie. Detale wyglądają pierwszorzędnie, a pozy są naturalne i interesujące.

Swiss guard Swiss guard

Scale 75

Jedna figurka i jeden zestaw farb to nowości przygotowane przez Scale 75. Jeżeli chodzi o figurkę to jest nią Lisbeth. Metalowa miniaturka w stylu fantasy. Skala to oczywiście 75 mm. Zestaw farb nosi tytuł Orcs and Goblins. Podobnie jak w poprzednich, w zestawie znajduje się 8 buteleczek z farbkami akrylowymi.

Lisbeth Lisbeth Lisbeth

Lisbeth fg fg1

Draconia

Kolejną nowością w nurcie fantasy jest Excelsy. Metalowa figurka w skali 54 mm posiada ładnie przygotowane detale, które wzbogacają dobrze prezentującą się pozę.

Excelsy Excelsy

Ares Mythologic

Ares przygotował tym razem bardziej współczesną miniaturę. German NCO, 1944 to mini scenka, do budowy której otrzymacie od producenta zarówno elementy metalowe, jak i żywiczne.

German NCO, 1944 German NCO, 1944 German NCO, 1944

Stormtroopers

Trzy nowości pojawiły się w zapowiedziach Brytyjczyków. Są to: Roll Call, Sergeant , Grenadier Guards, Inkerman 1854 (skala 75 mm) oraz Officer, 93rd Sutherland Highlanders, Crimea 1854 i Hussar, Lauzuns Legion AWI 1780/83 (obie w skali 120 mm). Opisać można je dość krótko: za ich wygląd odpowiada Maurice Corry.

Roll Call, Sergeant Officer Hussar

Romeo Models

Również trzy nowości przygotowało Romeo. Bishop Warrior – XIII Century został przygotowany przez Gianni La Rocca. Pozostałe dwie figurki przygotował Maurizio Bruno, a są to Federal Artillery Driver oraz DUPAS Chef Brigade of Malelouks – 1803. Wszystkie zestawy odlane są z metalu, w skali 75 mm.

Bishop Warrior Bishop Warrior Bishop Warrior Bishop Warrior

Federal Artillery Driver Federal Artillery Driver Federal Artillery Driver Federal Artillery Driver

DUPAS DUPAS DUPAS DUPAS

Tommy’s War

Despatch Rider, Womens RAF 1918, to najnowsza propozycja Tommy’s War. Jest to figurka żywiczna w skali 54 mm. Niestety motocykl i podstawkę należy dokupić osobno.

Despatch Rider

Mantis Miniatures

Cztery zestawy wypuścił rodzimy Mantis. Są to: Wehrmacht Officer, WWII; German Adjutant, WWII; Wehrmacht Officers (czyli zestaw dwóch pierwszych figurek rzeźbionych przez Nino Pizzichemiego) oraz Animals Set 18 Bats, autorstwa Przemka Szymczyka. Wszystkie zestawy, to zestawy żywiczne, w skali 1/35

Wehrmacht Wehrmacht Wehrmacht Bats

Mk 35 Editions

Kolejna miniatura cywila została dodana do oferty francuskiej firmy. Nosi ona tytuł Civilian during Occupation. Figurka przygotowana jest oczywiście w skali 1/35.

Civilian

Stalingrad

Będąc przy figurkach cywili w skali 1/35, nie można nie wspomnieć o tym nad czym pracuje Stalingrad. Data wypuszczenia na rynek nie jest jeszcze znana.

Civilian Civilian Civilian

Civilian Civilian Civilian

Civilian

Ant Miniatures

Ant wzbogacił swoją ofertę o kilka zestawów w skali 1/35:

35-118 – USMC scout sniper team-leader, 1969
35-119 – Militiaman of Donetsk, 2014
35-120 – Commander of Donetsk Militia, 2014
35-121-122 – Officers of FSB Spetsnaz, Russia
35-123 – Commander HQ of Donetsk, 2014
35-124 – Officer of FSB Spetsnaz, Russia

Ant Miniatures Ant Miniatures Ant Miniatures

Ant Miniatures Ant Miniatures Ant Miniatures

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *