Informacje figurkowe (16.10.2015)

Informacje figurkowe (16.10.2015)

W dzisiejszym zestawieniu figurkowych nowości znajdziecie między innymi polski akcent oraz nowego producenta. Zapraszam do lektury.

CGS Military Models

CGS zapowiedziało dwie figurki i dwa popiersia. Popiersia Fallshirm Officer oraz Panzer Grenadier przygotował w skali 1/10 Laurent Borget. Polish Vistula Legion to figurka przygotowana przez Maurica Corry w skali 120 mm. French Imperial Guard autorstwa Carla Reida jest nieco większy bo reprezentuje skalę 200 mm. Zarówno popiersia, jak i figurki prezentują się pierwszorzędnie, a polski akcent na pewno zadziała na wyobraźnie rodzimych modelarzy.

Fallshirm Officer Fallshirm Officer

Panzer Grenadier Panzer Grenadier Panzer Grenadier

Polish Vistula Legion French Imperial Guard French Imperial Guard

Model Cellar

WWI German Tanker to najnowsza propozycja od Model Cellar. Tym razem nie jest to figurka, lecz popiersie w skali 1/9. Być może to tylko takie ujęcie, ale ręce wyglądają na lekko za długie.

WWI German Tanker WWI German Tanker

Jeff Shiu’s Miniatures

Jeff Shiu przedstawił nową figurkę. Tym razem nie jest to żołnierz niemiecki, ale WWII U.S. Army Caliber .30 Machine Gun Team (part 1). Figurka odlewana jest w żywicy w skali 1/16. Miniatura posiada dynamiczną pozę i podążające za tą pozą fałdy na mundurze. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo realistycznie.

 Machine Gun Team  Machine Gun Team  Machine Gun Team  Machine Gun Team

 Machine Gun Team  Machine Gun Team  Machine Gun Team  Machine Gun Team

2Dreamers

Kilka tygodni temu prezentowaliśmy debiutującą firmę 2Dreamers. Dziś mamy kolejną nowość od tego producenta – Admiral Zinovy Petrovich Rozhestvensky, Tsushima 1905. Jest to zywiczna figurka 75 mm. W pudełku oprócz 6 elementów samej figurki znajdziemy instrukcję i notkę historyczną oraz blaszkę fototrawioną, sznurek i kalkomanię.

Rozhestvensky Rozhestvensky Rozhestvensky

Rozhestvensky Rozhestvensky

51 Studio

Jeremy Wong zaprezentował swój nowy zestaw. Jest to popiersie Erich von Manstein. Popiersie reprezentuje skale 1/9 i odlane jest w żywicy. Podobieństwo do pierwowzoru jest duże, tych którzy chcieliby mieć popiersie jednego z najbardziej znanych dowódców Wermachtu zapewne nie zabraknie.

Erich von Manstein

Galahad Miniatures

Samuel Perez postanowił otworzyć własną firmę i właśnie zaprezentował swój pierwszy zestaw. Inuit Girl to popiersie w skali 1/10, którego autorem jest Romain Van den Bogaer. Detale wyglądają niezwykle zachęcająco, a oryginalna tematyka jeszcze bardziej potęguje chęć zakupu.

Inuit Girl

Meng Model

Czasem brakuje Wam jakiegoś elementu na dioramce? Meng po raz kolejny przychodzi z pomocą. Tym razem prezentuje zestaw Vending Machine & Dumpster Set, w skali 1/35. Odlewany z plastiku może być budżetową opcją dla drogich dodatków żywicznych i z pewnością znajdzie miejsce na nie jednej scence w skali 1/35 i 54 mm.

 Vending Machine & Dumpster Set  Vending Machine & Dumpster Set

 Vending Machine & Dumpster Set  Vending Machine & Dumpster Set

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *