Informacje o figurkowych nowościach

Informacje o figurkowych nowościach

Na szczęście nie wszyscy producenci figurek robią sobie wakacyjną przerwę. Ilość nowości być może jest nieco mniejsza, ale ich jakości nie można nic zarzucić. Na dodatek mamy do czynienia z debiutem w tym zestawieniu. Zapraszam zatem do zapoznania się ze szczegółami.

Mil Mart Miniatures

Jeżeli macie opanowaną do perfekcji technikę przejść kolorów to możecie spróbować swoich sił na jednej z płaskorzeźb. Mil Mart właśnie wypuścił 4 nowe zestawy. Wśród nich jest popiersie, pełne „figurki”, oraz figurka fantasy. Każda z płaskorzeźb odlana jest w żywicy i ma grubość ok. 5 mm. A oto szczegóły:

Roza Shanina bust (Female WW11 Russian sniper)
W 85mm x S 55mm
Napoleon on Horse
W 115mm x S 75mm
Hawk Squadron (Fantasy)
W 95mm x S 110mm
WW1 Highlander
W 120mm x S 45mm

Roza WW1 Highlander Napoleon

WW1 Highlander Roza

Napoleon Hawk hawk

Dr Tekla Miniatures

Zainteresowanych tematyką Wielkiej Wojny zadowoli zapewne fakt pojawienia się nowych figurek z tego okresu. Nowy wytwórca zaprezentował dwie miniatury w skali 54 mm: German Soldier Infanterie-Regiment 133 , 1916 oraz German Soldier – 208 Infanterie Division , 1916. Autorem obu jest Nino Pizzichemi.

German Soldier German Soldier

German Soldier German Soldier German Soldier

United Empire Miniatures

Autorem najnowszego popiersie UEM jest Roman Rux. Thracian Peltast 400 B.C. został przygotowany w skali 1/9, a poziom detali odpowiada skali. Dzięki dynamicznej pozie, miniatura staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Thracian Peltast Thracian Peltast

Romeo Models

Dwie nowe figurki zaprezentowało Romeo Models. Obie są metalowymi miniaturami, w skali 75 mm. Figurki łączy jeszcze osoba autora tj. Gianni La Rocca, a także wysoki poziom detali i ładne, naturalne pozy. Zarówno Irish Warlord, jaki i Viking Chieftain wyglądają dynamicznie i naturalnie. Kolejne zestawy najwyższej jakości.

Irish Warlord Irish Warlord Irish Warlord Irish Warlord

Viking Chieftain Viking Chieftain Viking Chieftain Viking Chieftain

Dark World Creations

DWC zapowiedziało kolejną figurkę Sędziego Dredda – Judge Dredd on MK1 Lawmaster. Tym razem Dredd dosiada swój motocykl, a wszystko to odlane w żywicy, w skali 70 mm. Wszystko wygląda komiksowo i tylko prosi się o takowe pomalowanie.

Judge Dredd

Chronos Miniatures

Druga figurka w skali 75 mm pojawiła się w ofercie Chronos. Jest to żywiczna miniatura British Horse Guard. Pewne zastrzeżenia w tym zestawie budzą detale anatomiczne konia. Nie wyglądają zbyt naturalnie, zwłaszcza w okolicach kończyn przednich.

British Horse Guard British Horse Guard British Horse Guard

British Horse Guard British Horse Guard British Horse Guard

Model Cellar

Modell Cellar wypuścił za to popiersie Hippika Gymnasia, 3rd Century AD. Piękne detale zostały świetnie podkreślone na pudełkowej ilustracji i zdecydowanie zachęcają do zakupu. Popiersie odlane jest w żywicy, w skali 200 mm.

Hippika Gymnasia Hippika Gymnasia

Mitches Military Models

Nie tak dawno temu informowaliśmy o figurce 200 mm dowódcy eskadry niszczycieli tam, Gaya Gibsona. Teraz ta miniatura może zostać uzupełniona o maskotkę, lotników, czyli psa dzięki zestawowi 617 Sqdn. Dambusters Mascot. Czworonoga można nabywać pojedynczo lub w zestawie z figurką lotnika.

Mascot Mascot Mascot Mascot

Quasar Miniatures

Infantryman in Winter Uniform with PPSh to najnowsza propozycja od Quasar. Figurka odlana jest w żywicy, w skali 120 mm. Detale i poza robią dobre wrażenie. Po pomalowaniu wszystkie szczegóły powinny wyglądać znakomicie.

Infantryman Infantryman Infantryman

Bravo – 6

Na zakończenie zapowiedź kolejnej figurki spod znaku Bravo-6. US Army Infantry (6) Gunfighter standardowo odlany jest w skali 1/35, a jego autorem jest Vładimir Demczenko. Miniatura może reprezentować żołnierza sił specjalnych.

US Army Infantry (6) Gunfighter

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *