Informacje z figurkowego rynku (28.05.2015)

Informacje z figurkowego rynku (28.05.2015)

To już ostatnie zestawienie figurkowych nowości w tym miesiącu. Po raz kolejny producenci nie zawiedli i przygotowali szereg interesujących nowości. A oto szczegóły.

Crecy Models

Antonio Zapatero przygotował najnowszą figurkę Crecy. Jest Sir Mowbray 1415, w skali 75 mm. Metalowa miniatura posiada opcjonalne części w postaci dwóch par rąk. Dzięki temu modelarz otrzymuje możliwość spersonalizowania nieco figurki.

Sir Mowbray Sir Mowbray Sir Mowbray

Sir Mowbray Sir Mowbray

 

Young Miniatures

Roman Cavalry Officer – Theilenhofen Germany 2nd C. AD to propozycja Young Miniatures, która wyszła spod dłuta Lorenzo Nino Lorenzoni’ego. Popiersie w skali 1/10 prezentuje bardzo wysoki poziom detali, co świetnie pokazał w swoim box arcie Diego Ruina. Smaczku dodaje realistyczna, dynamiczna poza.

Roman Cavalry Officer Roman Cavalry Officer Roman Cavalry Officer

Roman Cavalry Officer Roman Cavalry Officer

 

Dolman Miniatures

Dolman przygotowuje nowe popiersie. Znamy już wygląd pierwszego odlewu i prezentujemy go poniżej. Większość części The Duellists stanowić będą elementy żywiczne, a drobniejsze detale będą odlane w metalu. Dodatkowo w zestawie mają znaleźć się dwie czapki.

The Duellists The Duellists The Duellists

The Duellists The Duellists The Duellists

 

FeR Miniatures

Fernando Ruiz Miniatures zaprezentowało cztery nowości. Mike Blank przygotował miniaturę Teutonic Knight, Prussia, 1256. Po złożeniu zestawu składającego się z 6 części żywicznych otrzymamy figurkę w skali 70 mm. Nieco większa, bo w skali 75 mm jest figurka Grenadier 71st foot, Fraser’s Highlanders, 1780. Wyrzeźbiona przez Oriola  Quina miniatura składa się z 14 elementów żywicznych. Pozostałe dwie nowości to popiersia w skali 1/12. Pierwsze z nich to składający się z 5 części Continental Infantryman, 1st Maryland, 1781. Jego autorem jest Paul Deheleanu. Ostatnią z nowości przygotował Hyunji Kim. Lucy the Vampire Bride składa się z 5 części. Zarówno figurki, jak i popiersia posiadają pięknie przygotowane detale.

 Teutonic Knight Grenadier Continental Infantryman Lucy

 

Miniaturas Beneito

Jedna nowość ukazała się nakładem Beneito. Sergeant, 64 Reg. of foot, 1776 to metalowa miniatura w skali 54 mm. Świetny wygląd figurka zawdzięcza Jose Hidalgo. Jak zwykle, autor ten przygotował fantastyczną figurkę, która sprawi wiele radości kolekcjonerom.

Sergeant Sergeant Sergeant Sergeant

 

Kellerkind Miniatures

Kellerkind zaprezentował figurkę Tellurian Shock Trooper. Żywiczna miniaturka w skali 54 mm, może dać dużo frajdy podczas malowania. Interpretacja malującego może nie mieć granic.

Tellurian Shock Trooper Tellurian Shock Trooper

 

Mitches Military Models

Captain Cavalie Mercer, Royal Horse Artillery Officer Waterloo 1815 to najnowsze dzieło Maurica Corry z metką MMM na pudełku. Figurka reprezentuje skalę 200 mm. Detale wyglądają zachęcająco.

Captain Cavalie Mercer Captain Cavalie Mercer Captain Cavalie Mercer

Captain Cavalie Mercer Captain Cavalie Mercer Captain Cavalie Mercer

Captain Cavalie Mercer Captain Cavalie Mercer Captain Cavalie Mercer

 

La Meridiana

Tym razem La meridiana wypuściła dwa zestawy akcesoriów. Pierwszy z nich to Tepee, który został przygotowany przez Mario Buoninconti’ego. Drugi to Woodlan Indians Accessory set autorstwa Mario Fero. Oba zestawy zawierają elementy żywiczne i reprezentują skalę 54 mm. Z pewnością zestawy te przydadzą się chociażby tym, którzy są posiadaczami zestawów o tematyce traperskiej, o których mieliśmy przyjemność wspominać na łamach serwisu figus.pl.

Tepee Tepee Woodlan Indians Accessory set

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *