Jesienne nowości figurkowe (25.09.2014)

Jesienne nowości figurkowe (25.09.2014)

Szał związany z Euro Militaire już się skończył. Oczywistym jest, że ten tydzień w nowości nie obfituje. Niemniej kilka nowych produktów i zapowiedzi się pojawiło i warto o nich wspomnieć na łamach naszego serwisu. W między czasie pożegnaliśmy lato i witamy jesień. Jest ona dobrym pretekstem do nadrobienia zaległości w modelarskim warsztacie, bo nic tak nie motywuje do zasiądnięcia przy ciepłym świetle lampki jak chłód i deszcz za oknami.

Bonapartes Military Models

7th Regiment of Foot to najnowsze popiersie 200 mm dodane do oferty brytyjskiej firmy. Jego autorem jest Carl Reid. Świetnie detale i naturalność to główne zalety tej miniatury. Wszelkie marszczenia i zagięcia wyglądają bardzo realistycznie i modelarzowi nie pozostaje nic innego jak tylko umiejętnie pomalować to cudeńko.

7th Regiment of Foot

Alive History Miniatures

Punic Officer to najnowsza propozycja AHM. Jest kontynuacja ich serii figurek i w opisie skala 54 mm oraz metal jako medium nie ulegają zmianie. Sama figurka wygląda dobrze, chociaż lepiej będzie ona prezentowała w połączeniu z innymi figurkami z tej serii.

Punic Officer Punic Officer Punic Officer

Punic Officer Punic Officer

Irbis Miniatures

Najnowszy zestaw od Irbis zapowiada się bardzo interesująco. Knight at the Crossroad odlany jest w żywicy, w skali 75 mm. Detale wydają się być dobrze przygotowane, chociaż w niektórych miejscach grzywa wydaje się być ułożona nieco nienaturalnie.

Knight at the Crossroad Knight at the Crossroad Knight at the Crossroad

Knight at the Crossroad Knight at the Crossroad

Knight at the Crossroad Knight at the Crossroad

Nocturna Models

Ostatnio tematyka fantasy niezbyt często pojawiała się w naszych zestawieniach. Tym bardziej najnowsza propozycja Nocturna Models powinna zostać bardzo ciepło przyjęta. Poza tym, Luna’s Soldier prezentuje się znakomicie. Poza jest naturalna, a detale wyglądają na dopracowane. Miniatura odlana jest w żywicy, w skali 1/24 i ma ok 83 mm wysokości.

Luna's Soldie

Tartar Miniatures

Tartar wypuścił kolejną miniaturę z serii „Tartar 28”. Jest ona zatytułowana Cannibal. Z pewnością ta miniatura nie należy do tych najlepiej prezentujących się. Wygląda ona nieco topornie, ale przy rozmiarze 28 mm też nie można oczekiwać nie wiadomo czego.

Cannibal Cannibal Cannibal Cannibal

Cannibal Cannibal Cannibal

Nuts Planet

Fallschirmjager to najnowsza propozycja Nuts Planet. Popiersie zostało przygotowane w skali 1/10. W zestawie znajdują się 22 elementy żywiczne oraz fragment linki. Popiersie można traktować jako „fotografię” propagandową, bo kto przy zdrowych zmysłach wyskakiwałby z samoloty z lornetką na szyi. Niemniej popiersie zapowiada się dobrze i miłośnikom niemieckich spadochroniarzy pozwoli dodać jeszcze jedną miniaturę do ich kolekcji.

Fallschirmjager Fallschirmjager Fallschirmjager

Fallschirmjager Fallschirmjager Fallschirmjager

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *